MŚ w Katarze: Chorwacja wyeliminowała Brazylię! Argentyna lepsza od Holandii

2022-12-09, 23:16  Redakcja
Chorwacja sprawiła niespodziankę i po raz drugi z rzędu zagra o medal MŚ. Fot.: Neil Hall/PAP

Chorwacja sprawiła niespodziankę i po raz drugi z rzędu zagra o medal MŚ. Fot.: Neil Hall/PAP

Zgodnie z oczekiwaniami pierwsze ćwierćfinały mistrzostw świata w Katarze dostarczyły wielu emocji. Chorwacja pokonała Brazylię, natomiast Argentyna wyeliminowała Holandię. O losach spotkań zdecydowały rzuty karne.

Choć Brazylijczycy byli faworytem meczu, to na pewno musieli oni uważać na błyskawiczne kontrataki rywali. Chorwacja natomiast dbała przede wszystkim o defensywę. Obie ekipy miały swoje szanse, lecz nie doszło do wymiany ciosów. Pierwszy gol wpadł dopiero na koniec pierwszej połowy dogrywki, gdy do bramki trafił Neymar. Brazylia nie zamknęła spotkania, gdyż Chorwaci odrobili straty w 117 minucie. Finalnie doszło do karnych, które pokazały, jak mocna w tym elemencie jest chorwacka drużyna.

Chorwacja – Brazylia 1:1 (0:0, 0:0), karne: 4:2
Bramki: Bruno Petković (117) – Neymar (105+1)

Drugie starcie rozwijało się dość wolno. Jeszcze w pierwszej części gry bramkę zdobyli Argentyńczycy. Gdy Lionel Messi podwyższył prowadzenie, wykorzystując karnego, wydawało się, że ekipie z Ameryki Południowej nie stanie się już krzywda. Znakomite wejście z ławki zaliczył jednak Wout Weghorst, który pojawił się na boisku w 78. minucie i zdążył strzelić dwa gole, w tym drugiego w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry. W dogrywce więcej szans mieli „Albicelestes”, ale dopiero w konkursie „jedenastek” przechylili oni szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Holandia – Argentyna 2:2 (0:1, 2:2), karne: 3:4
Bramki: Wout Weghorst (83, 90+11) – Nahuel Molina (35), Lionel Messi (73, karny)

Sport

Wygraj bilety na Drużynowy Puchar Świata w Warszawie Odpowiedz na pytanie i walcz o nagrodę

Wygraj bilety na Drużynowy Puchar Świata w Warszawie! Odpowiedz na pytanie i walcz o nagrodę

2026-06-08, 13:00
IV Liga: Chemik tylko zremisował z niżej notowanym zespołem. Unia Solec zakończyła sezon [wyniki 33. kolejki]

IV Liga: Chemik tylko zremisował z niżej notowanym zespołem. Unia Solec zakończyła sezon [wyniki 33. kolejki]

2026-06-08, 09:55
Wioślarze Bydgostii i AZS-u UMK zdominowali MP seniorów. Łącznie 25 medali dla zawodników z regionu

Wioślarze Bydgostii i AZS-u UMK zdominowali MP seniorów. Łącznie 25 medali dla zawodników z regionu

2026-06-08, 08:48
MŚ w koszykówce 3x3: Amerykanki i Łotysze najlepsi w Warszawie

MŚ w koszykówce 3x3: Amerykanki i Łotysze najlepsi w Warszawie

2026-06-07, 23:17
French Open 2026: Zverev przełamał finałową klątwę

French Open 2026: Zverev przełamał finałową klątwę

2026-06-07, 21:24
Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

2026-06-07, 18:58
Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

2026-06-07, 16:24
Olimpijski piknik w Myślęcinku. Sport z bliska dla całych rodzin

Olimpijski piknik w Myślęcinku. Sport z bliska dla całych rodzin

2026-06-07, 10:47
Zmarzlik trzeci podczas drugiego turnieju Grand Prix w Manchesterze. Kurtz wygrał i został liderem

Zmarzlik trzeci podczas drugiego turnieju Grand Prix w Manchesterze. Kurtz wygrał i został liderem

2026-06-06, 22:46
Siatkówka 3x3 w Bydgoszczy. Drużyny rywalizowały w nietypowej odmianie dyscypliny

Siatkówka 3x3 w Bydgoszczy. Drużyny rywalizowały w nietypowej odmianie dyscypliny

2026-06-06, 21:58
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę