MŚ w Katarze: Belgia odpadła! Maroko zwycięzcą grupy F!

2022-12-01, 19:31  Redakcja
Maroko to jedna z największych sensacji MŚ w Katarze. Fot.: Mohamed Messara/PAP

Maroko to jedna z największych sensacji MŚ w Katarze. Fot.: Mohamed Messara/PAP

Dużymi niespodziankami zakończyła się grupa F piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Zwycięzcą grupy zostało Maroko. Drugie miejsce zajęła natomiast Chorwacja, eliminując z turnieju Belgię.

Przed ostatnią kolejką sytuacja w grupie F była bardzo ciekawa, choć to Maroko i Chorwacja stały na lepszej pozycji. Afrykanie mieli 4 punkty i przed sobą pojedynek z najsłabszą Kanadą. Chorwaci (również 4 punkty) nie mogli natomiast przegrać z Belgią (3 punkty na koncie), dla której z kolei liczyło się tylko zwycięstwo.

Marokańczycy szybko zrobili kroki w kierunku zajęcia pierwszego miejsca. Dwie dość wcześnie zdobyte bramki dały im komfort, którego nie zmąciło nawet samobójcze trafienie. Dla chorwackiej ekipy oznaczało to, że zwycięstwo w grupie da im tylko zwycięstwo. W spotkaniu dwóch europejskich drużyn nikt nie mógł jednak znaleźć drogi do bramki.

W 90. minucie piłkę meczową miał Romelu Lukaku, lecz napastnik z odległości dwóch metrów nie zdołał wpakować piłki do siatki. Finalnie spotkanie skończyło się bezbramkowym remisem. W drugim meczu także nikt nie znalazł już drogi do bramki. Tym samym Maroko sensacyjnie wygrało grupę, natomiast Belgia, czyli brązowy medalista ostatniego mundialu, nie awansowała nawet w 1/8 finału.

Wyniki:

Chorwacja – Belgia 0:0


Maroko – Kanada 2:1 (2:1)
Bramki: Hakim Ziyech (4), Youssef En-Nesyri (23) – Nayef Agured (40, samobójczy)

Tabela końcowa grupy F:

Miejsce

Drużyna

Mecze

Punkty

Bilans bramek

1.

Maroko

3

7

4:1

2.

Chorwacja

3

5

4:1

3.

Belgia

3

4

1:2

4.

Kanada

3

0

2:7


Sport

KH Energa zrobiła to Torunianie pewnym zwycięstwem doprowadzili do siódmego spotkania

KH Energa zrobiła to! Torunianie pewnym zwycięstwem doprowadzili do siódmego spotkania

2026-03-10, 20:38
Gryfy wykorzystały pogodę i wyjechały na tor. Pierwszy w tym roku domowy trening Polonii

„Gryfy” wykorzystały pogodę i wyjechały na tor. Pierwszy w tym roku domowy trening Polonii

2026-03-10, 18:09
Tomasz Orwat da sobie jeszcze jedną szansę w żużlu Pojadę na kilka treningów i zobaczę, co z tego będzie

Tomasz Orwat da sobie jeszcze jedną szansę w żużlu? „Pojadę na kilka treningów i zobaczę, co z tego będzie”

2026-03-10, 08:00
Mistrz Polski wyjechał na domowy tor. PRES Toruń ma za sobą pierwszy trening na Motoarenie

Mistrz Polski wyjechał na domowy tor. PRES Toruń ma za sobą pierwszy trening na Motoarenie

2026-03-09, 20:21
MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Semirunnij z brązowym medalem w wieloboju. Eitrem ze złotem

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Semirunnij z brązowym medalem w wieloboju. Eitrem ze złotem

2026-03-09, 10:36
IV Liga: Runda wiosenna rozpoczęta. Tylko pięć meczów, jedna ekipa wycofana [wyniki 18. kolejki]

IV Liga: Runda wiosenna rozpoczęta. Tylko pięć meczów, jedna ekipa wycofana [wyniki 18. kolejki]

2026-03-09, 09:12
KH Energa bez argumentów w piątym spotkaniu ćwierćfinału. Unia wygrywa do zera

KH Energa bez argumentów w piątym spotkaniu ćwierćfinału. Unia wygrywa do zera

2026-03-08, 22:17
Energa Manekin Toruń zdominowała swojego rywala, a Olimpia Grudziądz dała się zdominować

Energa Manekin Toruń zdominowała swojego rywala, a Olimpia Grudziądz dała się zdominować

2026-03-08, 21:11
Polonia wypunktowała Elanę w kwadrans. Nieudany występ toruńskiej drużyny

Polonia wypunktowała Elanę w kwadrans. Nieudany występ toruńskiej drużyny

2026-03-08, 17:17
Olimpia rozczarowała we Wrocławiu Bez bramek i bez punktów

Olimpia rozczarowała we Wrocławiu! Bez bramek i bez punktów

2026-03-08, 16:38
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę