MŚ w Katarze: Wypowiedzi polskich piłkarzy po meczu z Argentyną

2022-12-01, 15:51  PAP/TVP/Redakcja
Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski wiedzą, że z Francją reprezentacja musi zagrać inaczej. Fot.: Friedmann Vogel/PAP

Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski wiedzą, że z Francją reprezentacja musi zagrać inaczej. Fot.: Friedmann Vogel/PAP

W wielkich bólach rodził się awans Polski z grupy C piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Choć Polacy przegrali z Argentyną 0:2, to ostatecznie znaleźli się w fazie pucharowej turnieju. – Wiemy, że to nie był z naszej strony wyśmienity futbol. To jest jednak szczęśliwa porażka – powiedział po środowym meczu kapitan kadry, Robert Lewandowski.

Czesław Michniewicz (trener): Nerwy olbrzymie. Z jednej strony jesteś blisko, ale przegrałeś swój mecz i musisz liczyć na pomoc od innych. Z drugiej strony mamy cztery punkty, lepsze bramki, więc awans w pełni zasłużony. Żałuję jednak, że z Argentyną zagraliśmy tak bardzo nerwowo.

Robert Lewandowski: Tyle lat czekaliśmy na awans do fazy pucharowej MŚ. To jest szczęśliwa porażka. Chyba nie przeżyłem jeszcze takiego meczu. Wiemy, że to nie był z naszej strony wyśmienity futbol. Wiedzieliśmy, że powinniśmy więcej pograć w środku piłką, nie bać się, a tego brakowało. Traktujemy spotkanie z Argentyną jako dobre przygotowanie do 1/8 finału z Francją. Wiemy, że poziom będzie podobny, a może nawet wyższy. Jeśli przeanalizujemy grę, to w niedzielę możemy wyglądać znacznie lepiej.

Wojciech Szczęsny: Było ciężko, bo graliśmy z zespołem nie z naszej półki. Mogli trzymać piłkę przez 90 minut i nie pozwolić nam jej powąchać. Fajnie grać z takimi drużynami, jeden mecz na 100 się wygra. Tym razem się nie udało, ale chyba po raz pierwszy cieszę się z przegranej.

Kamil Glik: Bardzo dużo biegaliśmy za piłką. Wiedzieliśmy, że to spotkanie będzie bardzo ciężkie, graliśmy przeciwko drużynie, która jest jednym z głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa świata. W takich meczach trzeba mieć troszkę szczęścia, a my je mieliśmy. Ciężko się cieszyć po porażce, ale jest to dla nas słodko-gorzki wieczór. Nie jest fajnie przegrywać, ale ostateczny cel osiągnęliśmy i to jest ważne

Grzegorz Krychowiak: Jak skończył się mecz, to miałem wrażenie, że zostaliśmy przejechani walcem, ale kiedy mijały minuty, to pojawiało się zadowolenie i poczucie zrealizowanego planu i osiągnięcia celu. W trzech pojedynkach zdobyliśmy cztery punkty i nikt nie może nam tego zabrać. Będziemy walczyć, chcemy pokazać inną twarz w kolejnym spotkaniu, bo zdajemy sobie sprawę, że jeśli chcemy awansować dalej, to trzeba zagrać zupełnie inaczej.

Sport

Rogowianie lepsi w derbach LKS-ów. Pomorzanin z efektownym przełamaniem

Rogowianie lepsi w derbach LKS-ów. Pomorzanin z efektownym przełamaniem

2025-12-13, 23:43
Kolejne miejsce na podium Żurka w PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Polak drugi na 1000 metrów

Kolejne miejsce na podium Żurka w PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Polak drugi na 1000 metrów

2025-12-13, 22:56
BKS znów słabszy od przeciwnika. Tylko jeden wygrany set w Siedlcach

BKS znów słabszy od przeciwnika. Tylko jeden wygrany set w Siedlcach

2025-12-13, 20:57
Koniec serii Energi Toruń. Torunianki przegrały we własnej hali z Zagłębiem

Koniec serii Energi Toruń. Torunianki przegrały we własnej hali z Zagłębiem

2025-12-13, 19:56
Trzeci mecz Pałacu w tygodniu i trzecia porażka. Tym razem u siebie z rewelacją ligi

Trzeci mecz Pałacu w tygodniu i trzecia porażka. Tym razem u siebie z rewelacją ligi

2025-12-13, 14:16
Za nami MP w boksie olimpijskim. Nie zabrakło sukcesów przedstawicieli kujawsko-pomorskiego

Za nami MP w boksie olimpijskim. Nie zabrakło sukcesów przedstawicieli kujawsko-pomorskiego

2025-12-13, 12:26
Dwóch Polaków na podium podczas PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Ziomek-Nogal druga, Żurek trzeci

Dwóch Polaków na podium podczas PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Ziomek-Nogal druga, Żurek trzeci

2025-12-13, 09:58
Katarzynki wygrają szósty mecz z rzędu Zwycięstwo da awans do górnej części tabeli. Relacja w PR PiK

„Katarzynki” wygrają szósty mecz z rzędu? Zwycięstwo da awans do górnej części tabeli. Relacja w PR PiK

2025-12-13, 07:00
Energa Toruń pokonała mistrza Polski. Olimpia Grudziądz wywalczyła punkt dzięki Ursu

Energa Toruń pokonała mistrza Polski. Olimpia Grudziądz wywalczyła punkt dzięki Ursu

2025-12-12, 22:59
Wioślarski Zawisza stawia na rozwój. Klub powiększa sekcję mimo przeciwności

Wioślarski Zawisza stawia na rozwój. Klub powiększa sekcję mimo przeciwności

2025-12-12, 15:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę