MŚ w Katarze: Wypowiedzi polskich piłkarzy po meczu z Argentyną

2022-12-01, 15:51  PAP/TVP/Redakcja
Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski wiedzą, że z Francją reprezentacja musi zagrać inaczej. Fot.: Friedmann Vogel/PAP

Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski wiedzą, że z Francją reprezentacja musi zagrać inaczej. Fot.: Friedmann Vogel/PAP

W wielkich bólach rodził się awans Polski z grupy C piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Choć Polacy przegrali z Argentyną 0:2, to ostatecznie znaleźli się w fazie pucharowej turnieju. – Wiemy, że to nie był z naszej strony wyśmienity futbol. To jest jednak szczęśliwa porażka – powiedział po środowym meczu kapitan kadry, Robert Lewandowski.

Czesław Michniewicz (trener): Nerwy olbrzymie. Z jednej strony jesteś blisko, ale przegrałeś swój mecz i musisz liczyć na pomoc od innych. Z drugiej strony mamy cztery punkty, lepsze bramki, więc awans w pełni zasłużony. Żałuję jednak, że z Argentyną zagraliśmy tak bardzo nerwowo.

Robert Lewandowski: Tyle lat czekaliśmy na awans do fazy pucharowej MŚ. To jest szczęśliwa porażka. Chyba nie przeżyłem jeszcze takiego meczu. Wiemy, że to nie był z naszej strony wyśmienity futbol. Wiedzieliśmy, że powinniśmy więcej pograć w środku piłką, nie bać się, a tego brakowało. Traktujemy spotkanie z Argentyną jako dobre przygotowanie do 1/8 finału z Francją. Wiemy, że poziom będzie podobny, a może nawet wyższy. Jeśli przeanalizujemy grę, to w niedzielę możemy wyglądać znacznie lepiej.

Wojciech Szczęsny: Było ciężko, bo graliśmy z zespołem nie z naszej półki. Mogli trzymać piłkę przez 90 minut i nie pozwolić nam jej powąchać. Fajnie grać z takimi drużynami, jeden mecz na 100 się wygra. Tym razem się nie udało, ale chyba po raz pierwszy cieszę się z przegranej.

Kamil Glik: Bardzo dużo biegaliśmy za piłką. Wiedzieliśmy, że to spotkanie będzie bardzo ciężkie, graliśmy przeciwko drużynie, która jest jednym z głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa świata. W takich meczach trzeba mieć troszkę szczęścia, a my je mieliśmy. Ciężko się cieszyć po porażce, ale jest to dla nas słodko-gorzki wieczór. Nie jest fajnie przegrywać, ale ostateczny cel osiągnęliśmy i to jest ważne

Grzegorz Krychowiak: Jak skończył się mecz, to miałem wrażenie, że zostaliśmy przejechani walcem, ale kiedy mijały minuty, to pojawiało się zadowolenie i poczucie zrealizowanego planu i osiągnięcia celu. W trzech pojedynkach zdobyliśmy cztery punkty i nikt nie może nam tego zabrać. Będziemy walczyć, chcemy pokazać inną twarz w kolejnym spotkaniu, bo zdajemy sobie sprawę, że jeśli chcemy awansować dalej, to trzeba zagrać zupełnie inaczej.

Sport

Alicja Śliwicka po medalu MP: Mogę być uznawana za topową szachistkę w Polsce

Alicja Śliwicka po medalu MP: Mogę być uznawana za topową szachistkę w Polsce

2026-04-09, 15:02
Szkoda, naprawdę szkoda, Apetyt rośnie w miarę jedzenia  wypowiedzi po meczu Zawisza  Górnik

„Szkoda, naprawdę szkoda”, „Apetyt rośnie w miarę jedzenia” – wypowiedzi po meczu Zawisza – Górnik

2026-04-09, 09:44
LM: Pierwsze starcia głównie dla gości. Real i Barcelona w trudnej sytuacji

LM: Pierwsze starcia głównie dla gości. Real i Barcelona w trudnej sytuacji

2026-04-08, 23:20
Fatalna skuteczność zza łuku przesądziła o losach meczu. Noteć przegrywa we Wrocławiu

Fatalna skuteczność zza łuku przesądziła o losach meczu. Noteć przegrywa we Wrocławiu

2026-04-08, 21:48
Jeden mecz od awansu Anioły Toruń rozpoczynają play-offy od zwycięstwa

Jeden mecz od awansu! Anioły Toruń rozpoczynają play-offy od zwycięstwa

2026-04-08, 21:24
Górnik Zabrze pierwszym finalistą Pucharu Polski. Przegrana Zawiszy Bydgoszcz [zdjęcia]

Górnik Zabrze pierwszym finalistą Pucharu Polski. Przegrana Zawiszy Bydgoszcz [zdjęcia]

2026-04-08, 20:01
GKS Tychy obronił tytuł mistrzów Polski. Tyszanie nie przegrali w finale ani jednego meczu

GKS Tychy obronił tytuł mistrzów Polski. Tyszanie nie przegrali w finale ani jednego meczu

2026-04-08, 09:21
Zawisza w drodze po marzenia Na ostatniej prostej do finału PP zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Relacja w PR PiK

Zawisza w drodze po marzenia! Na ostatniej prostej do finału PP zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Relacja w PR PiK

2026-04-08, 07:39
Astoria Bydgoszcz z przełamaniem. Teoretycznie dużo słabszy rywal postawił twarde warunki

Astoria Bydgoszcz z przełamaniem. Teoretycznie dużo słabszy rywal postawił twarde warunki

2026-04-07, 21:21
Młodzi piłkarze sprawdzili się... w duetach. MUKS CWZS zorganizował specjalny turniej

Młodzi piłkarze sprawdzili się... w duetach. MUKS CWZS zorganizował specjalny turniej

2026-04-07, 19:26
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę