Polskie siatkarki zakończyły pierwszy turniej LN zwycięstwem

2022-06-06, 12:18  Redakcja/PAP
Stefano Lavarini może być zadowolony z pierwszego turnieju w wykonaniu siatkarek. Fot.: PAP

Stefano Lavarini może być zadowolony z pierwszego turnieju w wykonaniu siatkarek. Fot.: PAP

Zwycięstwem polskie siatkarki zakończyły pierwszy turniej tegorocznej Ligi Narodów rozgrywany w amerykańskim Bossier City. W ostatnim spotkaniu Polki pokonały Niemki 3:2.

Pojedynek zaczął się od świetnej gry „biało-czerwonych”, które szybko wyszły na wyraźne prowadzenie (8:3). Rywalki z czasem ochłonęły, dlatego przewaga zaczęła topnieć. Niemki szły za ciosem, dzięki czemu doszło do bardzo wyrównanej końcówki. W niej nieznacznie lepiej poradziły sobie podopieczne Stefano Lavariniego.

Po powrocie na parkiet znów polskie siatkarki na chwilę zdominowały przeciwniczki (5:1), lecz te jeszcze szybciej wyrównały (6:6). W końcówce zespół prowadzony przez Vitala Heynena mylił się w ataku, natomiast w polskiej drużynie skutecznością imponowała Olivia Różański, dzięki czemu i ta partia wpadła na konto Polski.

W trzeciej odsłonie gra Polek się posypała. Szwankowała komunikacja, na boisku było sporo nieporozumień, a także brakowało liderki. Z tego powodu wynik szybko się rozjechał. Wydawało się, że czwarty set zgarnie Polska, prowadząc już 18:15. „Biało-czerwone” wypuściły jednak przewagę, dlatego o losach spotkania zdecydował tie-break.

Decydującą odsłonę Polki zaczęły od dobrej gry zagrywką (6:1). Później podopiecznym Lavariniego przytrafił się kryzys, zażegnany przez dobrą grę Martyny Łukasik. Z czasem przewaga „biało-czerwonych” nie ulegała wątpliwości, co dwoma asami serwisowymi potwierdziła Joanna Wołosz.

Kolejny turniej Polki rozegrają w Quezon City na Filipinach (14-19 czerwca), gdzie zmierzą się z Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Tajlandią i Belgią.

Polska – Niemcy 3:2 (27:25, 25:22, 14:25, 23:25, 15:7)

Polska: Wołosz, Różański, Kąkolewska, Gryka, Górecka, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Grabka, Fedusio, Wenerska, Witkowska

Sport

Żużel - Trzech Polaków na starcie Mistrzostw Europy. Pierwszy turniej w Bydgoszczy

Żużel - Trzech Polaków na starcie Mistrzostw Europy. Pierwszy turniej w Bydgoszczy

2021-05-25, 18:45
eWinner 2. Liga - Olimpia przegrywa ze Śląskiem [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia przegrywa ze Śląskiem [wideo]

2021-05-25, 14:52
Euro 2021 - Lewandowski: Celem wyjście z grupy, a dalej niech fantazja poniesie

Euro 2021 - Lewandowski: Celem wyjście z grupy, a dalej niech fantazja poniesie

2021-05-24, 22:02
Być jak Bronek czyli wystawa poświęcona Bronisławowi Malinowskiemu [zdjęcia, wideo]

„Być jak Bronek” czyli wystawa poświęcona Bronisławowi Malinowskiemu [zdjęcia, wideo]

2021-05-24, 12:45
Złoty But - kolejna nagroda Roberta Lewandowskiego

„Złoty But” - kolejna nagroda Roberta Lewandowskiego

2021-05-24, 09:15
Euro 2021 - W poniedziałek w Opalenicy początek zgrupowania kadry

Euro 2021 - W poniedziałek w Opalenicy początek zgrupowania kadry

2021-05-23, 14:36
Biegacze długodystansowcy stanęli na starcie w Inowrocławiu [wideo, zdjęcia]

Biegacze długodystansowcy stanęli na starcie w Inowrocławiu [wideo, zdjęcia]

2021-05-23, 07:40
Robert Lewandowski rekordzistą wszech czasów piłkarskiej Bundesligi

Robert Lewandowski rekordzistą wszech czasów piłkarskiej Bundesligi!

2021-05-22, 17:43
Tauron Liga - Transferowa ofensywa Jokera Świecie

Tauron Liga - Transferowa ofensywa Jokera Świecie

2021-05-22, 16:45
PGE Ekstraliga - Mistrz wygrywa w Grudziądzu

PGE Ekstraliga - Mistrz wygrywa w Grudziądzu

2021-05-22, 14:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę