Polskie siatkarki zakończyły pierwszy turniej LN zwycięstwem

2022-06-06, 12:18  Redakcja/PAP
Stefano Lavarini może być zadowolony z pierwszego turnieju w wykonaniu siatkarek. Fot.: PAP

Stefano Lavarini może być zadowolony z pierwszego turnieju w wykonaniu siatkarek. Fot.: PAP

Zwycięstwem polskie siatkarki zakończyły pierwszy turniej tegorocznej Ligi Narodów rozgrywany w amerykańskim Bossier City. W ostatnim spotkaniu Polki pokonały Niemki 3:2.

Pojedynek zaczął się od świetnej gry „biało-czerwonych”, które szybko wyszły na wyraźne prowadzenie (8:3). Rywalki z czasem ochłonęły, dlatego przewaga zaczęła topnieć. Niemki szły za ciosem, dzięki czemu doszło do bardzo wyrównanej końcówki. W niej nieznacznie lepiej poradziły sobie podopieczne Stefano Lavariniego.

Po powrocie na parkiet znów polskie siatkarki na chwilę zdominowały przeciwniczki (5:1), lecz te jeszcze szybciej wyrównały (6:6). W końcówce zespół prowadzony przez Vitala Heynena mylił się w ataku, natomiast w polskiej drużynie skutecznością imponowała Olivia Różański, dzięki czemu i ta partia wpadła na konto Polski.

W trzeciej odsłonie gra Polek się posypała. Szwankowała komunikacja, na boisku było sporo nieporozumień, a także brakowało liderki. Z tego powodu wynik szybko się rozjechał. Wydawało się, że czwarty set zgarnie Polska, prowadząc już 18:15. „Biało-czerwone” wypuściły jednak przewagę, dlatego o losach spotkania zdecydował tie-break.

Decydującą odsłonę Polki zaczęły od dobrej gry zagrywką (6:1). Później podopiecznym Lavariniego przytrafił się kryzys, zażegnany przez dobrą grę Martyny Łukasik. Z czasem przewaga „biało-czerwonych” nie ulegała wątpliwości, co dwoma asami serwisowymi potwierdziła Joanna Wołosz.

Kolejny turniej Polki rozegrają w Quezon City na Filipinach (14-19 czerwca), gdzie zmierzą się z Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Tajlandią i Belgią.

Polska – Niemcy 3:2 (27:25, 25:22, 14:25, 23:25, 15:7)

Polska: Wołosz, Różański, Kąkolewska, Gryka, Górecka, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Grabka, Fedusio, Wenerska, Witkowska

Sport

Euro 2021 - Brzęczek: Nasza grupa jest niewygodna. Ważne będzie przygotowanie i atmosfera

Euro 2021 - Brzęczek: Nasza grupa jest niewygodna. Ważne będzie przygotowanie i atmosfera

2021-06-12, 16:30
PGE Ekstraliga - Na Motoarenie Apator bez szans ze Spartą

PGE Ekstraliga - Na Motoarenie Apator bez szans ze Spartą

2021-06-12, 13:04
Piotr Kąkol z brązowym medalem na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

Piotr Kąkol z brązowym medalem na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

2021-06-11, 19:01
Euro 2021 - Pierwszy gwizdek w Rzymie, finał na Wembley. Mistrzostwa Europy czas zacząć

Euro 2021 - Pierwszy gwizdek w Rzymie, finał na Wembley. Mistrzostwa Europy czas zacząć!

2021-06-11, 15:20
Energa Basket Liga - Wielki powrót w Anwilu

Energa Basket Liga - Wielki powrót w Anwilu!

2021-06-11, 12:28
Tauron 1. Liga - Pierwsze transfery Visły. Wierzbicki i Sternik mają pomóc w walce o Plusligę

Tauron 1. Liga - Pierwsze transfery Visły. Wierzbicki i Sternik mają pomóc w walce o Plusligę

2021-06-10, 13:30
Energa Basket Liga - Zębski wraca do Astorii [wideo]

Energa Basket Liga - Zębski wraca do Astorii [wideo]

2021-06-10, 08:54
Igrzyska Olimpijskie - Lekkoatleci mają już 41 kwalifikacji, ale czekamy na kolejne

Igrzyska Olimpijskie - Lekkoatleci mają już 41 kwalifikacji, ale czekamy na kolejne

2021-06-10, 06:15
French Open - Broniąca tytułu Świątek odpadła w ćwierćfinale

French Open - Broniąca tytułu Świątek odpadła w ćwierćfinale

2021-06-09, 16:47
Energa Basket Liga - Ivica Skelin nowym trenerem Polskiego Cukru Toruń

Energa Basket Liga - Ivica Skelin nowym trenerem Polskiego Cukru Toruń

2021-06-09, 15:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę