Drugie zwycięstwo polskich siatkarek w Lidze Narodów

2022-06-05, 11:22  Redakcja/PAP
Stefano Lavarini poprowadził nowe podopieczne do pewnej wygranej. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Stefano Lavarini poprowadził nowe podopieczne do pewnej wygranej. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Reprezentacja Polski kobiet szybko wróciła na szlak zwycięstw w siatkarskiej Lidze Narodów. W sobotę w trzecim meczu rozgrywanym w Bossier City Polki pewnie rozprawiły się z Koreą Południową.

„Biało-czerwone” zaczęły rywalizację w LN od pokonania Kanady i porażki z Brazylią. Mecz z Koreą miał mały smaczek, gdyż obecny trener Polek, Stefano Lavarini ostatnio trenował właśnie azjatycką reprezentację. Po raz kolejny szkoleniowiec dość mocno zmienił wyjściową szóstkę. Po raz pierwszy w tej edycji rozgrywek na parkiet weszła Joanna Wołosz.

Od pierwszych piłek polskie siatkarki okazały się stroną dominującą, szybko wypracowując znaczną przewagę (12:1). Z czasem Polki tylko udowadniały, że gra im się układa, dlatego w pierwszym secie oddały one rywalkom zaledwie 9 „oczek”.

W drugiej partii Koreanki postawiły największy opór, głównie dzięki poprawie jakości przyjęcia zagrywki. Początkowo „biało-czerwone” uzyskały nieznaczną przewagę, lecz rywalki szybko odrobiły straty, a nawet wysunęły się na prowadzenie 21:19. W końcówce podopieczne Lavariniego zachowały jednak zimną krew i wygrały kilka kluczowych akcji.

Na trzecią partię polska drużyna wyszła w zmienionym składzie. Rezerwowe stanęły na wysokości zadania. Od stanu 9:6 kibice znów zobaczyli mecz „do jednej bramki”, gdyż kolejny fragment spotkania Polska wygrała wynikiem 16:5, pewnie pieczętując zwycięstwo.

Polska – Korea Południowa 3:0 (25:9, 25:23, 25:11)

Polska: Wołosz, Różański, Alagierska, Gryka, Fedusio, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Szczygłowska (libero), Wenerska, Witkowska, Górecka

Sport

Mistrzostwa Polski w kajakarstwie - cztery medale dla osad z regionu w niedzielę

Mistrzostwa Polski w kajakarstwie - cztery medale dla osad z regionu w niedzielę

2019-09-02, 09:30
Ekstraliga żużlowa - Unia Leszno i Falubaz Zielona Góra bliżej finału

Ekstraliga żużlowa - Unia Leszno i Falubaz Zielona Góra bliżej finału!

2019-09-02, 08:30
MŚ w wioślarstwie 2019 - kolejny medal dla zawodników z naszego regionu

MŚ w wioślarstwie 2019 - kolejny medal dla zawodników z naszego regionu!

2019-09-02, 07:30
ME siatkarek 2019 - Polki pokonały Hiszpanki i są w ćwierćfinale

ME siatkarek 2019 - Polki pokonały Hiszpanki i są w ćwierćfinale!

2019-09-02, 06:40
Mistrzostwa Polski w kajakarstwie - srebrny powrót Beaty Rosolskiej do sportu

Mistrzostwa Polski w kajakarstwie - srebrny powrót Beaty Rosolskiej do sportu!

2019-09-01, 11:00
1. liga piłkarska - Olimpia Grudziądz przełamała się i pokonała dotychczasowego lidera

1. liga piłkarska - Olimpia Grudziądz przełamała się i pokonała dotychczasowego lidera

2019-09-01, 10:00
Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej w Toruniu - u kobiet triumf Brzostek i Gromadowskiej

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej w Toruniu - u kobiet triumf Brzostek i Gromadowskiej

2019-09-01, 08:30
Co za wieczór Polaków w Niemczech Triumf Janowskiego przed Zmarzlikiem

Co za wieczór Polaków w Niemczech! Triumf Janowskiego przed Zmarzlikiem!

2019-09-01, 07:13
Vuelta a Espana 2019 - Arndt wygrał etap, spadek Rafała Majki

Vuelta a Espana 2019 - Arndt wygrał etap, spadek Rafała Majki

2019-08-31, 21:00
MŚ w wioślarstwie 2019 - trzy medale Polaków w sobotę. Szóstka wioślarzy z naszego regionu na podium

MŚ w wioślarstwie 2019 - trzy medale Polaków w sobotę. Szóstka wioślarzy z naszego regionu na podium!

2019-08-31, 19:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę