Anwil nieznacznie gorszy od Legii. Wielkie emocje we Włocławku

2022-05-04, 19:52  Redakcja
Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Świetne widowisko w pierwszym meczu półfinału Energa Basket Ligi stworzyli gracze Anwilu Włocławek i Legii Warszawa. Ostatecznie „Rottweilery” nie mają jednak powodów do radości, gdyż przegrały spotkanie w dogrywce.

W środę Anwil rozpoczął półfinałową rywalizację. Przeciwnikiem włocławian została Legia Warszawa, która w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminowała Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Mimo tego „Rottweilery” nie musiały obawiać się rywala, gdyż w rundzie zasadniczej to oni zajęli wyższe miejsce.

Z drugiej strony podopieczni Przemysława Frasunkiewicza nie mogli podejść do spotkania zbyt rozluźnieni, co potwierdził początek meczu (0:5). Pierwsza kwarta nie układała się po myśli gospodarzy, którzy pozwolili rywalom zbudować solidną zaliczkę (8:18). Legia wykorzystała swój moment, w pewnym momencie prowadząc 22:11.

W drugiej części spotkania przyjezdni korzystali z wypracowanej przewagi, długo trzymając rywala na dystans. Jedyne, co Anwil zdołał zrobić do końca połowy, to zniwelować część strat (33:38). Koszykarze Frasunkiewicza w trzeciej kwarcie szli za ciosem, wywierając na przeciwniku coraz większą presję, dzięki czemu wynik zaczął oscylować wokół remisu (51:53).

Mimo tego stołeczni utrzymywali strzępy przewagi prawie do samego końca. Tuż przed ostatnią syreną Legia prowadziła 68:65, ale Anwil trafił za trzy punkty i doprowadził do dogrywki. W niej gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że włocławianie przejęli inicjatywę (79:73), ale końcówka należała do gości.

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 79:83 po dogrywce

Drużyny nie mają czasu na odpoczynek. Kolejna potyczka, również we Włocławku, odbędzie się już w piątek, 6 maja.

Sport

GKM przegrał w Zielonej Górze w ostatnim biegu

GKM przegrał w Zielonej Górze w ostatnim biegu

2020-06-28, 06:12
Zawody wioślarskiej rodziny. Lepsi gospodarze. Rewanż w Bydgoszczy [wideo]

Zawody wioślarskiej rodziny. Lepsi gospodarze. Rewanż w Bydgoszczy [wideo]

2020-06-27, 21:00
Kolejna domowa porażka grudziądzkich piłkarzy

Kolejna domowa porażka grudziądzkich piłkarzy

2020-06-27, 17:27
85. urodziny Regionalnej Rady Olimpijskiej w Bydgoszczy [dźwięk]

85. urodziny Regionalnej Rady Olimpijskiej w Bydgoszczy [dźwięk]

2020-06-26, 20:20
Mecz grudziądzkich żużlowców w Zielonej Górze nie w piątek, a w sobotę o 20:30

Mecz grudziądzkich żużlowców w Zielonej Górze nie w piątek, a w sobotę o 20:30!

2020-06-25, 15:39
Dobrze gotuje i nieźle radzi sobie w życiu, piłkarz z regionu z przeszłością w ekstraklasie - Marcin Krzywicki

Dobrze gotuje i nieźle radzi sobie w życiu, piłkarz z regionu z przeszłością w ekstraklasie - Marcin Krzywicki

2020-06-25, 12:57
Dejan Mihevc nowym trenerem koszykarzy Anwilu. Zastąpi Igora Milicica

Dejan Mihevc nowym trenerem koszykarzy Anwilu. Zastąpi Igora Milicica

2020-06-25, 09:33
Siatkarz z bogatym CV zagra w Bydgoszczy, w pierwszej lidze

Siatkarz z bogatym CV zagra w Bydgoszczy, w pierwszej lidze

2020-06-24, 14:38
Dziś o swoim czasie pandemii opowiada znany w regionie trener koszykówki - Jarosław Zawadka

Dziś o swoim czasie pandemii opowiada znany w regionie trener koszykówki - Jarosław Zawadka

2020-06-24, 08:52
Wysoka wygrana grudziądzkich żużlowców z beniaminkiem

Wysoka wygrana grudziądzkich żużlowców z beniaminkiem

2020-06-24, 04:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę