Anwil nieznacznie gorszy od Legii. Wielkie emocje we Włocławku

2022-05-04, 19:52  Redakcja
Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Świetne widowisko w pierwszym meczu półfinału Energa Basket Ligi stworzyli gracze Anwilu Włocławek i Legii Warszawa. Ostatecznie „Rottweilery” nie mają jednak powodów do radości, gdyż przegrały spotkanie w dogrywce.

W środę Anwil rozpoczął półfinałową rywalizację. Przeciwnikiem włocławian została Legia Warszawa, która w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminowała Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Mimo tego „Rottweilery” nie musiały obawiać się rywala, gdyż w rundzie zasadniczej to oni zajęli wyższe miejsce.

Z drugiej strony podopieczni Przemysława Frasunkiewicza nie mogli podejść do spotkania zbyt rozluźnieni, co potwierdził początek meczu (0:5). Pierwsza kwarta nie układała się po myśli gospodarzy, którzy pozwolili rywalom zbudować solidną zaliczkę (8:18). Legia wykorzystała swój moment, w pewnym momencie prowadząc 22:11.

W drugiej części spotkania przyjezdni korzystali z wypracowanej przewagi, długo trzymając rywala na dystans. Jedyne, co Anwil zdołał zrobić do końca połowy, to zniwelować część strat (33:38). Koszykarze Frasunkiewicza w trzeciej kwarcie szli za ciosem, wywierając na przeciwniku coraz większą presję, dzięki czemu wynik zaczął oscylować wokół remisu (51:53).

Mimo tego stołeczni utrzymywali strzępy przewagi prawie do samego końca. Tuż przed ostatnią syreną Legia prowadziła 68:65, ale Anwil trafił za trzy punkty i doprowadził do dogrywki. W niej gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że włocławianie przejęli inicjatywę (79:73), ale końcówka należała do gości.

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 79:83 po dogrywce

Drużyny nie mają czasu na odpoczynek. Kolejna potyczka, również we Włocławku, odbędzie się już w piątek, 6 maja.

Sport

Tauron Liga Kobiet - Joker Świecie kończy sezon porażką

Tauron Liga Kobiet - Joker Świecie kończy sezon porażką

2021-03-06, 21:00
Narciarskie MŚ - Polscy skoczkowie z brązowym medalem, złoto Niemców

Narciarskie MŚ - Polscy skoczkowie z brązowym medalem, złoto Niemców

2021-03-06, 19:30
Puchar Polski - Koszykarki KS Basket 25 w półfinale

Puchar Polski - Koszykarki KS Basket 25 w półfinale!

2021-03-06, 18:05
Lekkoatletyczne HME. Znakomici Haratyk, Lewandowski, Święty-Ersetic z rekordem [podsumowanie 1. dnia]

Lekkoatletyczne HME. Znakomici Haratyk, Lewandowski, Święty-Ersetic z rekordem [podsumowanie 1. dnia]

2021-03-05, 22:07
Narciarskie MŚ - Żyła czwarty na dużej skoczni, złoto Krafta

Narciarskie MŚ - Żyła czwarty na dużej skoczni, złoto Krafta

2021-03-05, 19:18
Puchar Polski koszykarek  VBW Arka Gdynia faworytem, Basket czarnym koniem

Puchar Polski koszykarek – VBW Arka Gdynia faworytem, Basket czarnym koniem?

2021-03-05, 08:32
Energa Basket Liga Kobiet - Wygrana Energi i pogrom Basketu 25 na koniec rudny zasadniczej

Energa Basket Liga Kobiet - Wygrana Energi i pogrom Basketu 25 na koniec rudny zasadniczej

2021-03-04, 15:15
Tauron 1. Liga - Potknięcie Visły w Częstochowie

Tauron 1. Liga - Potknięcie Visły w Częstochowie

2021-03-04, 11:33
Lekkoatletyczne HME - w czwartek do boju ruszają m.in. Lewandowski i Kardasz

Lekkoatletyczne HME - w czwartek do boju ruszają m.in. Lewandowski i Kardasz

2021-03-04, 10:02
Narciarskie MŚ - Granerud zarażony koronawirusem. Koniec mistrzostw dla faworyta

Narciarskie MŚ - Granerud zarażony koronawirusem. Koniec mistrzostw dla faworyta

2021-03-03, 16:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę