Świątek powalczy w Polsce o kolejne turniejowe zwycięstwo

2022-04-20, 13:58  Redakcja/PAP
Iga Świątek będzie miała okazję wygrać turniej w Polsce. Fot.: Piotr Polak/PAP

Iga Świątek będzie miała okazję wygrać turniej w Polsce. Fot.: Piotr Polak/PAP

Poznaliśmy szczegóły drugiej edycji tenisowego turnieju BNP Paribas Poland Open. Tym razem zmagania odbędą się w Warszawie. Najważniejszą informacją jest, że do rywalizacji przystąpi liderka rankingu WTA – Iga Świątek.

BNP Paribas Poland Open po raz pierwszy został rozegrany rok temu w Gdyni. Turniej rangi 250 nie przyciągnął gwiazd. Najwyżej sklasyfikowana w rankingu była Irina-Camelia Begu, która zajmowała wtedy 71. miejsce w światowym zestawieniu.

Zmagania miały jednak inny cel, a mianowicie powrót światowego tenisa do Polski. 2022 rok to natomiast czas, by zmagania zyskały na znaczeniu. Drugą edycję turnieju przeniesiono do Warszawy. Tenisistki będą mierzyć się na kortach Legii. Poznaliśmy także datę wydarzenia. Zostanie ono w dniach 25-31 lipca. Bilety trafią do sprzedaży w maju.

Najważniejszą informacją dla kibiców jest jednak, że udział w BNP PP Open potwierdziła Iga Świątek. Polka jak na razie zdominowała kobiecą rywalizację, wygrywając trzy turnieje rangi 1000 z rzędu. Dzięki temu wskoczyła ona na pierwsze miejsce w rankingu WTA, zajmując pozycję Ashleigh Barty, która skończyła karierę.

Takie zmiany mają pomóc w znacznym podniesieniu rangi zmagań. – Turniej to skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego przeniesienie organizacji do Warszawy jest dla nas dużym ułatwieniem w aspekcie ekonomicznym i organizacyjnym. Licencję posiadamy na kilka kolejnych lat, dlatego musimy myśleć perspektywicznie i realizować wieloletnią strategię – powiedziała Paulina Wójtowicz, menedżer Igi Świątek i właścicielka licencji BNP Paribas Poland Open.

tenis ziemny

Sport

Ekstraklasa piłkarska - lider w Białymstoku, a w Krakowie derby

Ekstraklasa piłkarska - lider w Białymstoku, a w Krakowie derby

2019-09-27, 11:00
ME 2019 - to nie tak miało być. Polacy przegrali ze Słowenią i zagrają tylko o brąz

ME 2019 - to nie tak miało być. Polacy przegrali ze Słowenią i zagrają tylko o brąz!

2019-09-27, 07:53
Koszykarska Liga Mistrzów - porażka Polskiego Cukru Toruń na początek eliminacji

Koszykarska Liga Mistrzów - porażka Polskiego Cukru Toruń na początek eliminacji

2019-09-26, 20:32
Olimpijskie zmagania bydgoskiej młodzieży

Olimpijskie zmagania bydgoskiej młodzieży

2019-09-26, 19:31
Wieczorem trzymamy kciuki za polskich siatkarzy Czas przerwać słoweńską klątwę

Wieczorem trzymamy kciuki za polskich siatkarzy! Czas przerwać słoweńską klątwę!

2019-09-26, 12:00
Piłkarski Puchar Polski - trzy drużyny z naszego regionu już odpadły

Piłkarski Puchar Polski - trzy drużyny z naszego regionu już odpadły!

2019-09-26, 10:01
Świetny początek sezonu Anwilu Włocławianie z Superpucharem Polski

Świetny początek sezonu Anwilu! Włocławianie z Superpucharem Polski!

2019-09-25, 22:53
Od piątku lekkoatletyczne MŚ w Katarze z trójką sportowców z naszego regionu

Od piątku lekkoatletyczne MŚ w Katarze z trójką sportowców z naszego regionu!

2019-09-25, 21:33
Piłkarska Liga Narodów - Polska pozostaje w najwyższej dywizji

Piłkarska Liga Narodów - Polska pozostaje w najwyższej dywizji

2019-09-25, 12:00
ME siatkarzy 2019 - we wtorkowy wieczór Polacy wylądowali w Lublanie

ME siatkarzy 2019 - we wtorkowy wieczór Polacy wylądowali w Lublanie

2019-09-25, 09:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę