Premier: Będziemy współpracować z nowym prezydentem wszędzie tam, gdzie to konieczne i możliwe [wideo]
- W zgodzie z konstytucją i własnym sumieniem będziemy współpracować z nowym prezydentem wszędzie tam, gdzie to konieczne i możliwe - powiedział w poniedziałkowym wystąpieniu w TVP premier Donald Tusk. Dodał, że „plan awaryjny", zakładający trudną kohabitację, jest przygotowany.
- Mam świadomość, że może być trudniej, niż wielu z was sądziło idąc wczoraj głosować. Ale nie zmienia to w najmniejszym stopniu mojej determinacji i woli działania w obronie tego wszystkiego, w co wspólnie wierzymy - oświadczył Tusk w wystąpieniu w TVP Info.
Jak powiedział, „plan awaryjny", zakładający trudną kohabitację, jest przygotowany. Premier przyznał, iż trudno z góry zakładać, jaka będzie postawa nowego prezydenta. Zadeklarował jednak, że gdyby wykazał chęć współpracy, będzie to pozytywne zaskoczenie, na które rząd odpowie z pełną otwartością.
- Jeśli nie, nie ma już na co czekać. Ruszymy z robotą, bez względu na okoliczności, bo po to zostaliśmy wybrani - podkreślił szef rządu.
Premier powiedział, że rząd będzie przedkładać gotowe już projekty ustaw, ale jeśli będzie trzeba, będzie rządzić i podejmować decyzje, także przy próbującym blokować dobre zmiany prezydencie". - Doświadczenie już mamy - dodał.
- Jest zbyt wiele do zrobienia. Poczynając od spraw międzynarodowych, budowy potężnej armii i silnej gospodarki, repolonizacji przemysłu, przez bezpieczeństwo socjalne i usługi państwa, aż do rozliczeń i walki z przestępczością - podkreślił szef rządu.
Zobacz także
- PiS jest przeciwko samorządowi - mówił poseł Paweł Olszewski w PR PiK
2019-10-03, 11:40Poseł Paweł Olszewski, który był gościem czwartkowej 'Rozmowy dnia' Polskiego Radia PiK, zapytany czy w Bydgoszczy możliwe jest porozumienie ponad podziałami, podobne jak w Toruniu, odpowiedział, że nie przewiduje takiej możliwo… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-03, 06:03Gościem Rozmowy dnia był poseł Paweł Olszewski (PO). Posła pytaliśmy między innymi o budowę kluczowych dla Bydgoszczy dróg S5 i S10, współpracę w ramach województwa — czy jest możliwe wspólne działanie dla dobra regionu i… Czytaj dalej »
„To początek końca” - tak mówią o szpitalu w Grudziądzu radni PiS
2019-10-02, 19:49Tragiczna i dramatyczna - tak wygląda sytuacja finansowa Grudziądza i miejskiego szpitala - uważają grudziądzcy radni Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii do Sejmu. Dzisiaj zwołali konferencję prasowa w tej sprawie. Czytaj dalej »
Ireneusz Nitkiewicz o problemach osób niepełnosprawnych
2019-10-02, 16:43Problemom osób niepełnosprawnych i propozycjom dotyczącym pakietu szczepień - poświęcona była konferencja wyborcza kandydata KO z Bydgoszczy Ireneusza Nitkiewicza. Czytaj dalej »
"W obronie wartości: rodziny, życia i polskich tradycji". Wspierają Grażynę Szabelską
2019-10-02, 15:40Ufają, że będzie reprezentować tradycyjne wartości i interes Polski. Bydgoskie stowarzyszenia patriotyczne i kombatanckie udzieliły swojego poparcia radnej klubu PiS Grażynie Szabelskiej w wyborach do Parlamentu. Czytaj dalej »
Poseł Kownacki: Cała sprawa oczyszczalni ścieków to wielki skandal
2019-10-02, 11:46- W związku z awarią warszawskiej oczyszczalni ścieków mamy do czynienia z podwójna katastrofą ekologiczną - mówił Bartosz Kownacki, gość 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK. Poseł PiS przypomina, że istnieją podejrzenia, iż… Czytaj dalej »
Iwona Kozłowska o sytuacji osób niepełnosprawnych. Potrzebne zmiany
2019-10-02, 08:12Sytuacja w służbie zdrowia jest tragiczna, a najbardziej odczuwają to starsi i niepełnosprawni - informowała w Bydgoszczy Iwona Kozłowska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w obecności niepełnosprawnych i ich opiekunów przedstawiła… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-02, 06:00Komentarz do informacji dotyczących możliwości składowania odpadów z warszawskiej oczyszczalni na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz do toczącej się kampanii wyborczej na przykładzie głośnych ostatnio wystąpień blogerki… Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: PiS ogranicza samorządność
2019-10-01, 19:25Rządy obecnej władzy są zagrożeniem dla wolności samorządów. Tak twierdzą kandydaci na posłów i senatora z Koalicji Obywatelskiej, którzy w Świeciu nad Wisłą zorganizowali konferencję prasową. Czytaj dalej »
Minister Ardanowski i poseł Latos o rządowym programie dla wsi
2019-10-01, 17:20Stworzenie dobrych warunków życia na wsi jest warunkiem, by młodzi ludzie nie uciekali ze wsi. Dobre maszyny i bogate gospodarstwo to nie wszystko - powiedział w Łasinie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Przekonywał, że rząd… Czytaj dalej »