Poniedziałek, 03 października 2022 r.   Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
Uwaga na silne wiatry! IMGW ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Uwaga na silne wiatry! IMGW ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Uwaga na silne wiatry! IMGW ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Polskie Radio PiK » Rozmowa Dnia » Rozmowa Dnia
Leszczyńskiego
2022-07-06, 03:35 Redakcja

Jan Mosiński

Jan Mosiński. Fot. Wikipedia
Jan Mosiński. Fot. Wikipedia
Rozmowa Dnia - Jan Mosiński
Gościem programu „Rozmowa Dnia” był poseł Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości. Rozmowa dotyczyła między innymi związku inflacji z polityką podatkową.

Magdalena Ogórek: Panie pośle, zwrócił pan pewnie uwagę, że Donald Tusk w żaden sposób nie zdementował wypowiedzi Marka Belki o tym, że inflację zahamowałaby natychmiastowa podwyżka podatków: VAT najlepiej do 25%. Poseł Izabela Leszczyna wczoraj rozszerzyła myśl Marka Belki, jeszcze raz przypomnę, Tusk jej nie zdementował, otóż Izabela Leszczyna w swojej wypowiedzi dla radia RMF powiedziała tak: „Obniżka podatków jest po to, żeby Daniel Obajtek mógł maksymalizować zyski.

Jan Mosiński: Myślę, że trudno oczekiwać jakiegokolwiek dementi, a propos wypowiedzi Donalda Tuska i europosła Marka Belki, który właśnie stwierdził, że należy podwyższyć podatek VAT do maksymalnego pułapu w Unii Europejskiej, czyli do 25%. Być może za tym kryje się cicha tajemnica obecnej opozycji, że trzeba powrócić do rządów Platformy Obywatelskiej i PSL, a to był czas, to były rządy podnoszenia podatku VAT, podnoszenia składki rentowej i innych danin, o wieku emerytalnym nie wspomnę, natomiast trudno mi komentować bon moty pani poseł Leszczyny, która ma być prawdopodobnie premierem, gdyby Platforma wygrała wybory Boże chroń naszą ojczyznę od takich wyborów! natomiast nie sądzę, żeby Platforma Obywatelska była za tym, aby być państwem prosocjalnym, z dużą empatią wobec rodzin wielodzietnych, wobec rodzin biednych. Pamiętajmy, że za ich rządów ubóstwo było bardzo wysokie. Dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości my z tym ubóstwem skutecznie walczymy.

Zwrócę uwagę, że właśnie od 2015 roku spółki Skarbu Państwa korzystając ze swoich zysków, które wytyka pani Leszczyna i inni posłowie Platformy, transferują te zyski w ten sposób: jest nieprawdopodobne wsparcie sportu, większość sportowców, którzy zdobyli medale w olimpiadach, dostali je właśnie ze wsparciem na przykład tego Orlenu, który pani Leszczyna tak krytykuje. Widzimy ogromny wkład spółek Skarbu Państwa: Orlenu, KGHM-u, PGNiG i PGE w muzea, w polską kulturę. Tego wcześniej nie było. Nie było takiego transferu...

Nie było takich transferów. Był podany przykład pana prezesa Obajtka i atak pani Leszczyny. Otóż to nie jest prawda, co mówi pani poseł Leszczyna. Orlen płaci 40 miliardów złotych podatków i innych różnego rodzaju danin. Inwestuje nie tylko w politykę społeczną, wspiera działania rządu, ale też inwestuje w sieć i w infrastrukturę. Orlen jest dzisiaj spółką międzynarodową. Ma swoje stacje w Niemczech, w Czechach, na Litwie. Przykłady można mnożyć. Orlen miał zysk z ostatnich bodajże kilku lat, jeżeli mnie pamięć nie myli, 28 miliardów złotych. Ten sam okres za rządów PSL i PO to były 2 mld 800 mln zł zysku. To pokazuje skalę rozwoju tego koncernu pod rządami pana Obajtka i jego zespołu. Więc to nie jest prawda, że zyski mają służyć panu Obajtkowi. One służą Polsce i Polakom i dziwię się, że w swojej antypisowskiej zapiekłości pani poseł Leszczyna tego nie dostrzega (...).

Zobacz także

2022-09-05, godz. 06:00 Krzysztof Gawkowski Gościem „Rozmowy Dnia” był szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Rozmawialiśmy o sprawie wystąpienia Polski do Niemiec o odszkodowania… » więcej 2022-09-02, godz. 06:45 Kosma Złotowski Gościem „Rozmowy Dnia” był europoseł Kosma Złotowski. Tematem dyskusji był raport Arkadiusza Mularczyka i reakcje na polski zamiar wystąpienia o odszkodowania… » więcej 2022-09-01, godz. 06:45 Henryk Kowalczyk Gościem „Rozmowy Dnia” był wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Tematem rozmowy były problemy rolników, między innymi wysokie ceny energii… » więcej 2022-08-31, godz. 04:00 Zbigniew Kuźmiuk Gościem „Rozmowy Dnia” był europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Rozmowa dotyczyła wizyty polskiego premiera w Paryżu i przyszłości Unii Europejskiej. Magdalena… » więcej 2022-08-30, godz. 06:00 Mikołaj Bogdanowicz Gościem Rozmowy Dnia był wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, a rozmawialiśmy o projekcie konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich. Michał… » więcej 2022-08-29, godz. 06:00 Jan Krzysztof Ardanowski Gościem „Rozmowy dnia” był minister Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów wiejskich. Rozmawialiśmy o sytuacji… » więcej 2022-08-26, godz. 06:45 Zbigniew Girzyński Gościem Rozmowy dnia był poseł Zbigniew Girzyński, a rozmawialiśmy o projekcie nowej partii, której założenie zapowiedział. Michał Jędryka: Wczoraj… » więcej 2022-08-25, godz. 06:45 Mariusz Kałużny Gościem Rozmowy dnia był poseł Mariusz Kałużny (Solidarna Polska). Z Michałem Jędryką Kałużny rozmawiał między innymi o tym, czy możliwe jest wyjście… » więcej 2022-08-24, godz. 06:00 Dariusz Wroński Gościem Rozmowy dnia był generał brygady pilot Dariusz Wroński, a jej tematem pół roku wojny na Ukrainie, podsumowanie strat wojennych i strategii. Magdalena… » więcej 2022-08-23, godz. 06:05 Dariusz Kurzawa Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Dariusz Kurzawa (PSL). Rozmowa o działaniach opozycji oraz o sytuacji na rynku żywnościowym. Michał Jędryka: Jarosław… » więcej
12345