Czwartek, 07 lipca 2022 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Rozmowa Dnia » Rozmowa Dnia
2022-05-10, 06:00 Michał Jędryka

Łukasz Schreiber

Łukasz Schreiber/fot. Archiwum
Łukasz Schreiber/fot. Archiwum
Rozmowa dnia - Łukasz Schreiber
Gościem Rozmowy Dnia był Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Dyskutowaliśmy między innymi o inwestycjach drogowych i kosztach wojny na Ukrainie.

Michał Jędryka: Podpisane są umowy na pierwsze dwa odcinki drogi S10. Ma pan satysfakcję? Bo od początku zabiegał pan o tę drogę?

Łukasz Schreiber: Myślę, że wszyscy, nie tylko w Bydgoszczy, ale w naszym województwie na tę inwestycję czekamy. To dwa z czterech odcinków, kolejne umowy, to myślę, kwestia tygodnia i pozostanie ostatni odcinek, tam są jeszcze odwołania, ale to też już jest, miejmy nadzieję, nieodległa perspektywa.

Jest szansa, że za kilka lat pojedziemy tą drogą?

Tak, jest szansa na terminowe zakończenie, czyli rok 2026. Tak to jest, że także w wyniku różnych unijnych przepisów i nie tylko, inwestycje trochę trwają i pomimo że staraliśmy się w procesie legislacyjnym kilka rzeczy skrócić i ułatwić, to pewnych spraw przeskoczyć się nie da.

Te inwestycje trwają również dlatego i przeszkodą może być w tych inwestycjach również to, że jest wzrost cen materiałów budowlanych. Ten wzrost zaczął się już przed wojną na Ukrainie, był szokujący dla niektórych. Czy to czasem nie zakończy się jakimiś dużymi problemami w wykonawstwie takich inwestycji?

Jeśli chodzi o drogi, to jesteśmy na etapie przyjmowania dodatkowych środków na ten cel. Właśnie po to gdy pojawią się zmiany w kosztorysach. Monitorujemy to na bieżąco i będziemy interweniowali tam, gdzie jest taka konieczność. Zrobimy wszystko, aby inwestycje dalej się mogły toczyć, bo to jest niezbędne dla rozwoju Polski (...).

Zobacz także

2022-06-23, godz. 06:00 Sławomir Cenckiewicz Gościem „Rozmowy Dnia” był prof. Sławomir Cenckiewicz – historyk, były szef komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, autor książki… » więcej 2022-06-22, godz. 06:05 prof. Marcin Szewczak Gościem „Rozmowy Dnia” był prof. Marcin Szewczak, prawnik z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, znawca zagadnień Trójmorza. Tematem rozmowy była wizyta… » więcej 2022-06-21, godz. 06:00 Anna Gembicka Gościem Rozmowy Dnia była Anna Gembicka – wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie żywnościowym, zadaniach powołanej niedawno… » więcej 2022-06-20, godz. 03:15 Dariusz Kurzawa Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Dariusz Kurzawa (PSL). Rozmawialiśmy między innymi o Krajowym Planie Odbudowy i o bezpieczeństwie żywnościowym w kontekście… » więcej 2022-06-17, godz. 06:05 Paweł Szramka Gościem „Rozmowy Dnia” był wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł Paweł Szramka. Rozmawialiśmy między innymi o sprawach związanych… » więcej 2022-06-16, godz. 09:05 Przemysław Czarnek Gościem „Rozmowy Dnia” był minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, a rozmawialiśmy między innymi o systemie oceny uczelni wyższych. Michał… » więcej 2022-06-15, godz. 06:00 Adam Gawęda Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Adam Gawęda (Prawo i Sprawiedliwość). Rozmawialiśmy przede wszystkim o cenach węgla i o tym co rząd może i ma zamiar… » więcej 2022-06-14, godz. 06:00 Waldemar Kraska O pomyśle łączenia szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy, ewentualnym powstaniu Uniwersytetu Medycznego, ale także o proteście pacjentów oddziału hematologii… » więcej 2022-06-13, godz. 02:59 Jan Krzysztof Ardanowski Gościem Rozmowy Dnia był Jan Krzysztof Ardanowski przewodniczący prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie żywnościowym… » więcej 2022-06-10, godz. 06:00 Marcin Wroński Gościem „Rozmowy Dnia” był Marcin Wroński, zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Rozmawialiśmy o cenach żywności, bezpieczeństwie… » więcej
12345