Czwartek, 24 czerwca 2021 r.   Imieniny: Jana, Danuty / Nadano pierwszy odcinek Pokrzyw nad Brdą (1945)
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Leszczyńskiego
2020-07-01, 06:00 Michał Jędryka

Marcin Sypniewski [wideo]

Marcin Sypniewski
Marcin Sypniewski
Rozmowa Dnia - Marcin Sypniewski
Gościem Rozmowy dnia był Marcin Sypniewski, wiceprezes partii Wolność i bydgoski działacz Konfederacji, a rozmawialiśmy oczywiście o drugiej turze wyborów prezydenckich i o deklaracjach Krzysztofa Bosaka.

Michał Jędryka: Na kogo zagłosuję w końcu Krzysztof Bosak, bo po wywiadzie którego udzielił radiu RMF, nie do końca jesteśmy pewni. Powiedział, że nie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, ale nie zaprzeczył, że zagłosuję na Andrzeja Dudę.

Krzysztof Bosak prostował tę opinię, która się pojawiła po wywiadzie. Nie wskazał na kogo zagłosuje, powiedział jedynie, że odda ważny głos. Podobnie cała Konfederacja w wydanym stanowisko oświadczyła, że nie popiera żadnego z kandydatów. My nie narzucamy swoim wyborcom, na kogo mają zagłosować w drugiej turze. Nasi wyborcy są bardzo mądrzy, inteligentni, potrafili być przy nas i głosować na nas, pomimo blokady medialnej, nagonki medialnej i potrafią sami zdecydować, który z kandydatów jest mniejszym złem dla Polski.

Oczywiście, wierzę w mądrość wyborców Konfederacji, ale ta sytuacja zrobiła się taka bardzo zabawna. Powstały nawet memy, na których Rafał Trzaskowski mówi: „Czołem wielkiej Polsce"- to oczywiście pewna przesada, ale coś w tym jest, że usiłuje się w tej chwili pozyskać - niezależnie od pewnej wyborów ideowych - wyborców Konfederacji. Czy te wybory ideowe jeszcze mają znaczenie, czy już nie?

To prawda. To wyborcy Konfederacji prawdopodobnie zdecydują, kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich. Natomiast zgadzam się z tym, że te zabiegi podejmowane przez prezydenta Dudę czy przez Rafała Trzaskowskiego są dosyć sztuczne i robią się już trochę śmieszne. Z jednej strony widzimy zmianę języka Rafała Trzaskowskiego, a z drugiej strony wczoraj widziałem reklamę wyborczą prezydenta Dudy, który jest w niej przedstawiony jako prezydent niskich podatków. Tylko że prezydent podpisał kilkanaście ustaw wprowadzających niskie podatki nowe, i tego wyborcy Konfederacji pewnie nie zapomną. Ta walka o elektorat, jak na razie, wygląda dosyć sztucznie. Nie wierzę zbytnio w deklaracje składane do tej pory naszym wyborcom przez obu kandydatów (...).


Zobacz także

2021-06-23, godz. 03:00 Kamil Bortniczuk Gościem Rozmowy dnia był poseł Kamil Bortniczuk, a rozmawialiśmy o nowej inicjatywie politycznej, Partii Republikańskiej, utworzonej przez część członków Poro ... » więcej 2021-06-22, godz. 06:00 Agnieszka Bryc Gościem Rozmowy Dnia była dr Agnieszka Bryc, politolog z UMK w Toruniu. Ekspertka odpowiadała na pytania dotyczące m.in pierwszego spotkania prezydentów Putin ... » więcej 2021-06-21, godz. 06:00 Marek Gralik [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty. Pytaliśmy go m.in. o to, jak minął kolejny rok szkolny w warunkach pandemii, o plan ... » więcej 2021-06-18, godz. 02:00 Szymon Hołownia Gościem Rozmowy dnia był Szymon Hołownia - lider ruchu Polska 2050. Rozmawialiśmy o tym, czy możliwe są wcześniejsze wybory, czy Polska 2050 będzie miała kim ... » więcej 2021-06-17, godz. 06:00 Wiesława Gierańczyk [wideo] Gościem rozmowy dnia była dr Wiesława Gierańczyk, dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, a rozmawialiśmy o trwającym w Polsce spisie powszechnym. Micha ... » więcej 2021-06-16, godz. 06:05 Jan Kanthak Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Jan Kanthak z Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy między innymi o trwałości koalicji Zjednoczonej Prawicy. Magdalena Ogórek: ... » więcej 2021-06-15, godz. 06:40 Marcin Sypniewski [wideo] Gościem Rozmowy dnia był Marcin Sypniewski, polityki Konfederacji, wiceprezes partii Wolność. Rozmawialiśmy o wynikach wyborów w Rzeszowie, a także o polskiej ... » więcej 2021-06-14, godz. 06:00 Kosma Złotowski Gościem Rozmowy Dnia był europoseł Kosma Złotowski, z którym rozmawialiśmy między innymi o ostatniej rezolucji Parlamentu Europejskiego i o sytuacji Polski w ... » więcej 2021-06-11, godz. 06:50 Tomasz Latos [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był poseł Tomasz Latos, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, a rozmawialiśmy między innymi o znoszeniu obostrzeń epidemicznych, a tak ... » więcej 2021-06-10, godz. 02:00 Radosław Sajna-Kunowsky Gościem Rozmowy Dnia był profesor Radosław Sajna-Kunowsky z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Rozmawialiśmy na temat zagrożeń związanych z wstrzymaniem budow ... » więcej
12345