To będzie bardzo droga zima. Węgla jest mało, więc ceny poszybowały!

2021-11-23, 11:42  Agnieszka Marszał/Redakcja
Ta zima będzie bardzo droga z powodu rosnących cen węgla./fot. PAP/Marcin Bielecki

Ta zima będzie bardzo droga z powodu rosnących cen węgla./fot. PAP/Marcin Bielecki

Temperatura spada, cena węgla rośnie. Aktualnie jest droższy o około 40 proc. niż rok temu. W zależności od kaloryczności, wielkości i gatunku za tonę trzeba zapłacić już nawet 1500 zł. - Ludzi nie będzie stać na ogrzewanie domów - mówią mieszkańcy regionu.

- Prawie 100 procent poszło do górę. Zapasów nie zrobiłam, bo nie zdążyłam. Gdybym wiedziała, że węgiel tak podrożeje, pewnie kupowałabym więcej. Ceny jeszcze pójdą w górę. Oby ta zima nie była mroźna...

- Ja kupuję po worku. Kto to dziś robi zapasy, jak taka drożyzna. Wcześniej worek kosztował 30 zł, dziś kosztuje 34 zł...

- Na razie z problemami z dostawami węgla się nie spotkałam, ale słyszałam od innych, że pojechali, a na składzie węgla nie było... - usłyszała nasza reporterka Agnieszka Marszał od klientów składowisk opału.

Jak mówią eksperci, węgiel drożeje, bo jest go na rynku za mało. Potwierdza to pracownik jednego ze składów węgla we Włocławku.

- Kilka składów we Włocławku zawiesiło działalność właśnie z powodu dostępu węgla. Ciężko go pozyskać. Ja nie mam aż takich kłopotów, ale jestem częścią dużej firmy, natomiast inni mają kłopoty. Pracuję 8 lat w tym składzie, ale nie pamiętam takich problemów w branży...

Eksperci nie są optymistami. Przewidują, że jeżeli będzie duży mróz, to węgiel może jeszcze podrożeć.

Węgiel drożeje... - mówią klienci

Mówi pracownik składu węgla we Włocławku

Region

Leśniczy znalazł niewybuch w Balczewie. Pocisk zabrali saperzy z Inowrocławia

Leśniczy znalazł niewybuch w Balczewie. Pocisk zabrali saperzy z Inowrocławia

2024-09-12, 17:07
Fordon w roli głównej. Rusza szereg warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży [program]

Fordon w roli głównej. Rusza szereg warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży [program]

2024-09-12, 16:15
Filia urzędu miasta w bydgoskim Fordonie w nowym miejscu. Zmiana od października

Filia urzędu miasta w bydgoskim Fordonie w nowym miejscu. Zmiana od października

2024-09-12, 15:21
Policjanci z Wąbrzeźna zlikwidowali domową fabrykę narkotyków. 26-latek miał plantację [wideo]

Policjanci z Wąbrzeźna zlikwidowali domową fabrykę narkotyków. 26-latek miał plantację [wideo]

2024-09-12, 14:26
Staw w podbydgoskim Wtelnie ma stać się ozdobą wsi Umowa na rewitalizację podpisana

Staw w podbydgoskim Wtelnie ma stać się ozdobą wsi! Umowa na rewitalizację podpisana

2024-09-12, 13:44
Znaleziony portfel odniosła na komisariat. Policjanci dziękują mieszkance Szubina

Znaleziony portfel odniosła na komisariat. Policjanci dziękują mieszkance Szubina

2024-09-12, 13:00
Restrykcje związane z ASF w województwie uchylone. Nie ma nowych ognisk

Restrykcje związane z ASF w województwie uchylone. Nie ma nowych ognisk

2024-09-12, 12:37
Michał i Szymon potrzebują rehabilitacji. KS Niewidomych organizuje dla nich koncert

Michał i Szymon potrzebują rehabilitacji. KS Niewidomych organizuje dla nich koncert

2024-09-12, 11:51
Bydgoszczanie i sąsiedzi zapłacą więcej za wodę i ścieki. Zmiana taryfy od 14 września

Bydgoszczanie i sąsiedzi zapłacą więcej za wodę i ścieki. Zmiana taryfy od 14 września

2024-09-12, 11:02
Policjanci na służbie byli pod wpływem narkotyków Skandal w toruńskiej komendzie

Policjanci na służbie byli pod wpływem narkotyków! Skandal w toruńskiej komendzie

2024-09-12, 10:04
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę