To będzie bardzo droga zima. Węgla jest mało, więc ceny poszybowały!

2021-11-23, 11:42  Agnieszka Marszał/Redakcja
Ta zima będzie bardzo droga z powodu rosnących cen węgla./fot. PAP/Marcin Bielecki

Ta zima będzie bardzo droga z powodu rosnących cen węgla./fot. PAP/Marcin Bielecki

Temperatura spada, cena węgla rośnie. Aktualnie jest droższy o około 40 proc. niż rok temu. W zależności od kaloryczności, wielkości i gatunku za tonę trzeba zapłacić już nawet 1500 zł. - Ludzi nie będzie stać na ogrzewanie domów - mówią mieszkańcy regionu.

- Prawie 100 procent poszło do górę. Zapasów nie zrobiłam, bo nie zdążyłam. Gdybym wiedziała, że węgiel tak podrożeje, pewnie kupowałabym więcej. Ceny jeszcze pójdą w górę. Oby ta zima nie była mroźna...

- Ja kupuję po worku. Kto to dziś robi zapasy, jak taka drożyzna. Wcześniej worek kosztował 30 zł, dziś kosztuje 34 zł...

- Na razie z problemami z dostawami węgla się nie spotkałam, ale słyszałam od innych, że pojechali, a na składzie węgla nie było... - usłyszała nasza reporterka Agnieszka Marszał od klientów składowisk opału.

Jak mówią eksperci, węgiel drożeje, bo jest go na rynku za mało. Potwierdza to pracownik jednego ze składów węgla we Włocławku.

- Kilka składów we Włocławku zawiesiło działalność właśnie z powodu dostępu węgla. Ciężko go pozyskać. Ja nie mam aż takich kłopotów, ale jestem częścią dużej firmy, natomiast inni mają kłopoty. Pracuję 8 lat w tym składzie, ale nie pamiętam takich problemów w branży...

Eksperci nie są optymistami. Przewidują, że jeżeli będzie duży mróz, to węgiel może jeszcze podrożeć.

Węgiel drożeje... - mówią klienci

Mówi pracownik składu węgla we Włocławku

Region

Pracodawcy wyszli zza biurek. Mnóstwo gości na targach pracy w Brodnicy [zdjęcia]

Pracodawcy wyszli zza biurek. Mnóstwo gości na targach pracy w Brodnicy [zdjęcia]

2024-09-13, 14:35
Nie ma schronów, państwo powinno pomóc w ich budowie. Samorządowcy o obronie cywilnej

Nie ma schronów, państwo powinno pomóc w ich budowie. Samorządowcy o obronie cywilnej

2024-09-13, 13:44
Biskup toruński Wiesław Śmigiel mianowany arcybiskupem szczecińsko-kamieńskim

Biskup toruński Wiesław Śmigiel mianowany arcybiskupem szczecińsko-kamieńskim

2024-09-13, 13:07
Ostrzeżenie przed ulewami także w województwie kujawsko-pomorskim. Służby w gotowości

Ostrzeżenie przed ulewami także w województwie kujawsko-pomorskim. Służby w gotowości

2024-09-13, 11:52
Kraksa na ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy. Dwie osoby zostały poszkodowane

Kraksa na ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy. Dwie osoby zostały poszkodowane

2024-09-13, 09:43
Podróżowanie ciche, wygodne i ekologiczne. Włocławek testuje autobus z napędem wodorowym

Podróżowanie ciche, wygodne i ekologiczne. Włocławek testuje autobus z napędem wodorowym

2024-09-13, 08:31
Koniec z podziałem spółek na kolei W Bydgoszczy trwa ogólnopolska konferencja

Koniec z podziałem spółek na kolei? W Bydgoszczy trwa ogólnopolska konferencja

2024-09-13, 06:49
Poprawki w Koncepcji Rozwoju Kraju Rozmowy posłów Ziemi Bydgoskiej z ministerstwem

Poprawki w Koncepcji Rozwoju Kraju? Rozmowy posłów Ziemi Bydgoskiej z ministerstwem

2024-09-12, 19:37
Nie chcemy nikogo łączyć na siłę. Marszałek Całbecki odpowiedział na list prezydenta Bydgoszczy

„Nie chcemy nikogo łączyć na siłę”. Marszałek Całbecki odpowiedział na list prezydenta Bydgoszczy

2024-09-12, 18:49
Samochód uderzył w łosia i wpadł do stawu w Sokoligórze. Nie żyje 25-latka

Samochód uderzył w łosia i wpadł do stawu w Sokoligórze. Nie żyje 25-latka

2024-09-12, 17:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę