Niedziela, 03 lipca 2022 r.   Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Meble
2021-11-19, 18:36 Marcin Doliński/Redakcja

Festiwal w Świeciu może i mały, ale zabiera w wielką podróż! [wideo, galeria]

Wszystkie podróże te małe i te duże na Festiwalu Piąty Ocean w Świeciu (jw)
Wszystkie podróże te małe i te duże na Festiwalu Piąty Ocean w Świeciu (jw)
Zwiedzanie świata to ich sposób na życie - podróżnicy z całej Polski przyjechali do Świecia nad Wisłą, gdzie opowiadają o swoich wyprawach. Trwa tam Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”.
Podróżnicy polecają swoje ulubione miejsca - nie tylko w dalekim świecie!

- W regionie, konkretnie w Bydgoszczy, warto odwiedzić Exploseum - zachęca Adrian ślesiński. - Jest to muzeum w dawnej, poniemieckiej fabryce materiałów wybuchowych. Cały kompleks miał kiedyś 23 km kwadratowe, więc ówcześnie był praktycznie wielkości całej Bydgoszczy. Do zwiedzania jest udostępniony możne 1% tego wszystkiego. Tam została bardzo fajnie wytyczona trasa z przewodnikiem. W Polsce były kiedyś dwie takie fabryki.

- Ja polecam Czarcie Góry, które nie są bardzo znane bydgoszczanom. Gdy o nich opowiadamy, ludzie mogą pomyśleć, że to może góry, czyli południe, tymczasem to znacznie bliżej - chodzi o okolice Świecia - mówi Karolina Skowronek. - Widok z tych gór jest naprawdę piękny - Wda wpada do Wisły plus bardzo blisko jest zamek krzyżacki.

Więcej w materiale Marcina Dolińskiego.

W sobotę (20 listopada) trzeci i ostatni dzień festiwalu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Materiał Marcina Dolińskiego (Popołudnie z nami)
Mówi Tomasz Pasiek koordynator Festiwalu Podróżników Piąty Ocean w Świeciu (jw)
Karolina i Adrian to autorzy bloga „My tu i tam" (jw)
Warto podróżować. Wojciech Nawrocki - podróżnik i autor zdjęć podwodnych (jw)

Wiadomości lokalne

2022-07-02, godz. 17:30 Rycerskie szranki na golubskim zamku. Historia i rozrywka w jednym W Golubiu-Dobrzyniu trwa 46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. W programie konne turnieje zręcznościowe, turniej młodych rycerzy czy turniej kruszenia… » więcej 2022-07-02, godz. 15:56 Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Festyn rodzinny w Myślęcinku Można nauczyć się jeździć na rolkach, pograć w planszówki i przejechać się kolejką. Wspólnej zabawie towarzyszą Targi Familijne. „Radosne i bezpieczne… » więcej 2022-07-02, godz. 13:00 Grosz do grosza, a będzie kokosza. W Nakle uczyli dzieci zarządzać pieniędzmi Wszystko w ramach projektu pod hasłem „Małe Miasto Nakło nad Notecią” organizowanego przez Fundację Teraz Wy i Fundację BGK. » więcej 2022-07-02, godz. 12:00 By wakacje były zdrowe i bezpieczne. Piknik NFZ w Bydgoszczy Można skorzystać z darmowych badań, sprawdzić skład swojego ciała, wyrobić kartę EKUZ i skonsultować się ze specjalistami. Wszystko w ramach Rodzinnego… » więcej 2022-07-02, godz. 10:05 Metropolia Bydgoszcz wspólnie wykorzysta europejskie środki Trwają przygotowania do realizacji nowego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli ważnych zadań finansowanych z wykorzystaniem europejskich… » więcej 2022-07-02, godz. 08:02 Rowerem bezpiecznie do Janowa lub nad Zalew Koronowski Zakończyła się budowa drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Inwestycja pozwoliła połączyć kilka istniejących dróg rowerowych na terenie… » więcej 2022-07-02, godz. 06:00 Region po burzach: powalone drzewa, uszkodzone dachy, braki prądu Do komend straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim w piątek wpłynęło około tysiąca zgłoszeń w sprawie interwencji po przejściu przez region… » więcej 2022-07-01, godz. 23:15 Sasin: prezydent Lech Kaczyński grał na dużej szachownicy w polityce międzynarodowej Prezydent Lech Kaczyński grał na dużej szachownicy w polityce międzynarodowej i szybko zrozumiał zasady gry - podkreślił w piątek w Bydgoszczy wicepremier… » więcej 2022-07-01, godz. 22:00 Kolejarze szkolili instruktorów nauki jazdy. Temat: przejazdy drogowo-kolejowe Kolejną odsłonę kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd' zorganizowano w Grudziądzu. Tym razem na lekcje z zasad bezpieczeństwa na przejazdach zaproszeni… » więcej 2022-07-01, godz. 21:02 Egzamin ósmoklasisty. Nie jest dobrze, ale lepiej niż było Nie jest to powód do zadowolenia, ale jest lepiej niż było - tak wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty komentuje Krzysztof Bylicki z Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium… » więcej
1234567