Uczniowie szczęśliwi, choć niektórzy się stresują. W szkołach znowu sale pełne

2021-05-17, 09:44  Sława Skibińska-Dmitruk/Redakcja
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wrócili w poniedziałek do szkół/fot. Archiwum

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wrócili w poniedziałek do szkół/fot. Archiwum

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wrócili w poniedziałek do szkół. Rano odwiedziliśmy SP nr 58 w Bydgoszczy.

Przywitała nas szefowa placówki Iwona Zwirkowska. - Dzisiaj na nauce zdalnej jest u nas osiem klas, a w szkole siedem - mówiła. - 31 maja ma być tym dniem, kiedy wszystkie klasy wrócą normalnie do szkoły do nauki stacjonarnej i zaplanowaliśmy go z pompą. Będą bardzo ciekawe, różnorodne, nawet zaskakujące wręcz przyjemności dla uczniów - zapowiada.

Uczniowie cieszą się, że wrócili do szkoły. - Bardzo dobrze się czujemy, dobrze, że wracamy pod koniec roku szkolnego, żeby się nie zmęczyć - mówi jeden z uczniów. - Cieszę się, ale też trochę stresuję - dodaje jego koleżanka.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji od poniedziałku uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przeszli na naukę w systemie hybrydowym. Ma on polegać na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50 proc. uczniów realizuje zajęcia w szkole i co najmniej 50 proc. zdalnie. Dyrektor szkoły ma ustalić harmonogram prowadzenia zajęć zgodnie z tym podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

Materiał Sławy Skibińskiej - Dmitruk (Popołudnie z nami)

Region

Sesja Rady Miasta Bydgoszczy: prezydent Rafał Bruski z absolutorium

Sesja Rady Miasta Bydgoszczy: prezydent Rafał Bruski z absolutorium

2022-06-29, 21:50
Kolejna zbiórka krwi przed oddziałem NFZ. Tym razem rekordowa

Kolejna zbiórka krwi przed oddziałem NFZ. Tym razem rekordowa!

2022-06-29, 20:50
Otyłość to poważna choroba Politechnika Bydgoska pomoże z nią wygrać

Otyłość to poważna choroba! Politechnika Bydgoska pomoże z nią wygrać

2022-06-29, 19:58
Wąż w Żabce przy ul. Kossaka w Bydgoszczy Gada przewieziono do schroniska

Wąż w „Żabce" przy ul. Kossaka w Bydgoszczy! Gada przewieziono do schroniska

2022-06-29, 16:49
Komisja doraźna bydgoskiej Rady Miasta. Czy pomoże rozwiązać problemy z komunikacją publiczną

Komisja doraźna bydgoskiej Rady Miasta. Czy pomoże rozwiązać problemy z komunikacją publiczną?

2022-06-29, 15:58
Seniorzy z Ukrainy pod skrzydłami seniorów polskich. Co planuje grupa Razem Raźniej

Seniorzy z Ukrainy pod skrzydłami seniorów polskich. Co planuje grupa „Razem Raźniej"?

2022-06-29, 14:38
Toruń: oddział hematologii ma się przenieść ze szpitala miejskiego do wojewódzkiego

Toruń: oddział hematologii ma się przenieść ze szpitala miejskiego do wojewódzkiego

2022-06-29, 13:50
Strajk MZK na sesji: kierowcy mówią o biedzie, prezydent o odpowiedzialności

Strajk MZK na sesji: kierowcy mówią o biedzie, prezydent o odpowiedzialności

2022-06-29, 12:43
ś  .     .  ż ł

відомоśці для Укряни. Помоц для дзиеці з Україні. Інфолінія юż дзіяłале

2022-06-29, 12:02
Inscenizacja wypadków, pożarów, akcji na wysokości - ćwiczą strażacy z czterech województw

Inscenizacja wypadków, pożarów, akcji na wysokości - ćwiczą strażacy z czterech województw

2022-06-29, 11:39
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę