Sobota, 15 maja 2021 r.   Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora / W rozgłośni bydgoskiej powołano Redakcję Telewizyjną (1973)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-02-04, 09:54 Redakcja/Tatiana Adonis

Oświadczenie Politechniki Gdańskiej w sprawie Mostu Uniwersyteckiego

Most Uniwersytecki jest zamknięty od ubiegłego tygodnia. Trzeba jeszcze bardziej szczegółowych analiz usterki - uważa Politechnika Gdańska.
Most Uniwersytecki jest zamknięty od ubiegłego tygodnia. Trzeba jeszcze bardziej szczegółowych analiz usterki - uważa Politechnika Gdańska.
„Most na Trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy wymaga szerokiej i szczegółowej analizy" - oceniają specjaliści z Politechniki Gdańskiej. Jest stanowisko uczelni w sprawie zamkniętej tydzień temu bydgoskiej przeprawy nad Brdą.
Oświadczenie Politechniki Gdańskiej w sprawie zamkniętego Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy.

„W odniesieniu do wczorajszego oświadczenia pragniemy wyjaśnić i wyraźnie zaznaczyć, że w przypadku konstrukcji budowlanych takich jak Most Uniwersytecki w Bydgoszczy, ocena ryzyka wystąpienia katastrofy budowlanej powinna być gruntownie uzasadniona, co wymaga wieloaspektowej i jeszcze bardziej szczegółowej analizy. Obecnie Politechnika Gdańska została zaproszona do współpracy przez projektanta obiektu, firmę Transprojekt Gdański Sp. z o.o., w celu jednoznacznego wyjaśnienia przyczyn awarii oraz jak najszybszego przywrócenia „normalności” komunikacyjnej w Bydgoszczy.

Nasi eksperci z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG podzielają pogląd, że obiekt powinien zostać poddany pracom naprawczym. Jednak wątpliwości budzi, między innymi, fakt, że występowanie deformacji w zakotwieniach lin stwierdzono w lipcu 2020 r., a mimo tego, zgodnie z naszą wiedzą, nie podjęto wówczas decyzji o ograniczeniu ruchu na moście oraz nie prowadzono od tamtego czasu obserwacji obiektu w trakcie ograniczonej eksploatacji.

W obecnej sytuacji priorytetem jest jak najszybsze przywrócenie funkcjonalności mostu mieszkańcom Bydgoszczy, stąd najpilniejszym zadaniem będzie jednoznaczne określenie przyczyn uszkodzeń konstrukcji mostowej oraz opracowanie i wdrożenie programu naprawczego, który umożliwi jak najszybsze dopuszczenie na obiekcie ruchu w częściowym, lub pełnym zakresie."
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:02 Złożono hołd ofiarom obozu przejściowego w bydgoskiej Smukale Doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jarosław Jakubowski i Mieszko Klawikowski z Biura Wojewody oddali wpiątek (14 maja 2021 r.) hołd ofiarom niemieckiego ob ... » więcej 2021-05-14, godz. 14:46 Działacze Polski 2050: Więcej pieniędzy z UE dla Kujawsko-Pomorskiego! - Żądamy sprawiedliwego podziału środków unijnych dla regionu - mówili w Toruniu działacze Polski 2050. Przedstawiciele Ruchu Szymona Hołowni popierają staran ... » więcej 2021-05-14, godz. 12:37 Ukradł pistolet z bydgoskiej strzelnicy. I ukrył na bulwarach nad Brdą [wideo] Sąd aresztował 28-letniego mężczyznę, który z jednej ze strzelnic w Bydgoszczy ukradł pistolet. Złodziej został zatrzymany przez policjantów po kilku godzinac ... » więcej 2021-05-14, godz. 11:36 Kontrola zakończyła się strzelaniną. Potrącił policjanta i gwałtownie ruszył Policjant z Grudziądza w nocy z czwartku na piątek próbował skontrolować osoby siedzące w zaparkowanym samochodzie. Kierowca gwałtownie ruszył i potrącił funk ... » więcej
1234567