Czwartek, 02 grudnia 2021 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Czernikowo. Zderzenie wozu strażackiego z ciężarówką. Dwie osoby zginęły, trzy są ranne. Ruch wahadłowy
Czernikowo. Zderzenie wozu strażackiego z ciężarówką. Dwie osoby zginęły, trzy są ranne. Ruch wahadłowy
Czernikowo. Zderzenie wozu strażackiego z ciężarówką. Dwie osoby zginęły, trzy są ranne. Ruch wahadłowy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-02-04, 09:15 Marcin Doliński/Redakcja

Grudziądz. Jest ugoda w konflikcie o powstanie Centrum Usług Wspólnych

Nowy wydział miałby przejąć księgowość wszystkich szkół w mieście. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Nowy wydział miałby przejąć księgowość wszystkich szkół w mieście. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Nowy wydział miałby przejąć całą księgowość wszystkich szkół w mieście. Pracownicy boją się, że stracą pracę. Zaprotestowali oświatowi związkowcy, stąd propozycja pakietu socjalnego. Miasto i związkowcy dogadali się - jak ustaliło Polskie Radio PiK. W piątek (05.02.) podpisana zostanie umowa.
Związkowcy spotkali się w środę (03.02.) z władzami miasta i przedstawili swój pakiet socjalny, o którym mówi mówi Róża Lewandowska, prezes ZNP w Grudziądzu.

- Z uwagi na to, że ten projekt jest bardzo okrojony, wystosowaliśmy propozycję, aby podpisać pakiet socjalny. Przede wszystkim wnioskujemy o: utrzymanie zatrudnienia, okres ochronny, wynagrodzenia na podobnym poziomie, możliwość dokształcania. Mamy finalizować te nasze uzgodnienia.

Przypomnijmy, że Centrum Usług Wspólnych ma obsługiwać księgowość 43 placówek oświatowych podlegających gminie-miastu Grudziądz. Jego uruchomienie jest planowane na lato 2021.

Jak dowiedziało się Polskie Radio Pik, zawarto wstępny kompromis pomiędzy grudziądzkimi związkami oświatowymi a władzami miasta. Umowa po między stronami ma zostać podpisana w piątek (05.02.).
Mówi Róża Lewandowska, prezes ZNP w Grudziądzu

Wiadomości lokalne

2021-12-02, godz. 07:18 Czernikowo: zderzenie ciężarówki z wozem strażackim. Dwie osoby nie żyją Do wypadku doszło w Czernikowie, na drodze krajowej nr 10, między Toruniem a Lipnem. Trzy osoby zostały ranne, dwie wypadku nie przeżyły... » więcej 2021-12-01, godz. 20:40 Ta szkoła nie może pracować zdalnie, ponieważ jest także...drugim domem! Zapraszamy Państwa do szkoły, która nie przeszła, i nie zamierza przejść na zdalne nauczanie. Powód? Uczniowie mają specyficzne potrzeby, a dodatkowo szkoła t ... » więcej 2021-12-01, godz. 20:17 W sejmie projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne - na ulicy protesty W środę wieczorem (1 grudnia) w sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji. Jeszcze przed tym punktem obrad, w kra ... » więcej 2021-12-01, godz. 18:47 Autostrady bez szlabanów! Bilet można kupić na stacji lub przez Internet Uwaga, kierowcy! Od 1 grudnia na państwowych odcinkach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica już nie trzeba zatrzymywać się w punktach poboru opłat. Kierowcy ... » więcej 2021-12-01, godz. 17:04 POLREGIO przejmie pracowników Arrivy? Tak ustalono na spotkaniu z marszałkiem [list] Spółka POLREGIO zadeklarowała, że przejmie pracowników Arrivy - takie słowa padły podczas spotkania przedstawicieli związków zawodowych oraz władz województwa ... » więcej 2021-12-01, godz. 15:00 Koronawirus na fermie norek w powiecie nakielskim! To trzeci przypadek w Polsce W miejscowości Kraczki w powiecie nakielskim, testy potwierdziły zakażenie koronawirusem jednego ze zwierząt. W gospodarstwie zarządzono kwarantannę, która ob ... » więcej 2021-12-01, godz. 14:13 Bydgoski Budżet Obywatelski: 337 inwestycji, głosowanie przez cały grudzień Mieszkańcy mogą zdecydować, jakie inwestycje powstaną na ich osiedlu. Rozpoczęło się głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Do wyboru jest 337 projektów z ... » więcej 2021-12-01, godz. 13:07 Trzy uczelnie wyższe przechodzą na nauczanie zdalne. Inne to rozważają Kolejne uczelnie wyższe z naszego regionu rezygnują z kształcenia stacjonarnego. COVID-19 atakuje wykładowców i studentów. » więcej 2021-12-01, godz. 12:11 Poznała go przez Internet. Uwierzyła i przelała kilkadziesiąt tysięcy euro Oszukana kobieta zgłosiła się na komendę policji w Inowrocławiu. Gotówka zniknęła, a wizerunek jej wybranka - jak się okazało - należał do znanego zagranicą m ... » więcej 2021-12-01, godz. 11:20 Szpital tymczasowy w Ciechocinku przyjmie w środę pierwszych pacjentów Od 1 grudnia znów działa szpital tymczasowy w Ciechocinku. Pierwsi pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 mają trafić do tej lecznicy już w środę. Przygotowano ... » więcej
1234567