Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-02-03, 14:00 Robert Erdmann/Tatiana Adonis/Redakcja

Chcą powołania sztabu kryzysowego w sprawie Trasy Uniwersyteckiej [wideo]

Wiceszefowa klubu radnych PiS Grażyna Szabelska i wiceminister Jarosław Wenderlich/fot. Janusz Wiertel
Wiceszefowa klubu radnych PiS Grażyna Szabelska i wiceminister Jarosław Wenderlich/fot. Janusz Wiertel
Bydgoscy działacze PiS złożą w czwartek (4 lutego) wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Tematem ma być sytuacja związana z zamknięciem Mostu Uniwersyteckiego, o której mówili dziś (03.02.) także na swojej konferencji działacze partii Razem.
O nadzwyczajnej sesji RM poinformowali: wiceszefowa klubu radnych PiS Grażyna Szabelska, radny Bogdan Dzakanowski oraz wiceminister Jarosław Wenderlich.

- Chcemy zaprosić autora ekspertyzy - profesora Politechniki Gdańskiej, także wykonawców robót budowlanych i prac projektowych oraz projektanta pana Tadeusza Stefanowskiego – mówi Jarosław Wenderlich. - Oczywiście będziemy żądali wyjaśnień od dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz od prezydenta Rafała Bruskiego – dodaje.

- Konieczne jest powołanie sztabu kryzysowego w sprawie Mostu Uniwersyteckiego. Naszym zdaniem sprawa jest pilna i wymaga konkretnego zespołu, który w sposób merytoryczny zajmuje się naprawą, ale też zabezpieczeniem mieszkańców przed ewentualnymi skutkami awarii, która przecież – jak czytamy w ekspertyzie - może doprowadzić do katastrofy budowlanej – dodaje Grażyna Szabelska.

Jak pisze radna na swoim profilu na Facebooku, ograniczenia w ruchu mocno obciążają komunikację miejską. - Mieszkańcy Wyżyn, Wzgórza Wolności, Kapuścisk, Glinek z pewnością mają znacznie utrudnioną komunikację. Most Uniwersytecki w komunikacji samochodowej sprawdzał się idealnie łącząc dwie części miasta. Apelujemy o pilne, interwencyjne rozwiązania komunikacyjne, które zmniejszą przewidywane uciążliwości. Pewną ulgą byłoby zwiększenie liczby połączeń tramwajowych i autobusowych. Należy wprowadzić zastępcze rozwiązanie dla linii nr 57. Ponadto, przy tej okazji zaapelowaliśmy o przywrócenie autobusu nr 61 na Kapuściska, zwiększenie częstotliwości kursowania linii 53 oraz wydłużenie kursu linii tramwajowej nr 11 na Kapuściska - czytamy.

- Budowa mostów to nie jest sprawa polityczna, więc potrzeba merytorycznej dyskusji i wszystkich rąk na pokład – zgadza się Bogdan Dzakanowski.

Wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji złożony zostanie w bydgoskim ratuszu w czwartek (4 lutego).

Na ten temat mówili dziś także działacze partii Razem. - To festiwal przerzucania się odpowiedzialnością. Nikt nie wie o co chodzi. Domagamy się wyjaśnień - apeluje Daniel Kaszubowski.

Więcej w materiale Tatiany Adonis.
Materiał Roberta Erdmanna (Popołudnie z nami)
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)
Konferencja radnych PiS w sprawie zamkniętej Trasy Uniwersyteckiej/wideo: Janusz Wiertel

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567