Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-01-30, 14:05 Jolanta Fischer/Redakcja

Radni PiS o Moście Uniwersyteckim: Potrzebne są konkretne działania

Grażyna Szabelska i Szymon Róg podczas konferencji prasowej. Fot. Jolanta Fischer
Grażyna Szabelska i Szymon Róg podczas konferencji prasowej. Fot. Jolanta Fischer
Bydgoscy radni klubu PiS obawiają się o los Mostu Uniwersyteckiego. Mają szereg pytań i chcą zdecydowanych działań prezydenta miasta Rafała Bruskiego.
Most od wczoraj jest zamknięty, ponieważ ekspertyza wykazała uszkodzenie mocowania want podtrzymujących konstrukcję.

- Fragmenty ekspertyzy, które poznaliśmy, budzą szereg obaw - powiedziała radna Grażyna Szabelska.

- Jeżeli ekspert wskazuje, że aktualny stan mostu grozi awarią, która może doprowadzić do katastrofy budowlanej, to myślę, że stosowne byłoby skonsultować to również z wykonawcą mostu. Stosowne byłoby również powołanie sztabu kryzysowego, którego zadaniem byłoby pilnować, by wszystkie prace i decyzje związane z mostem były w odpowiednim tempie, trybie i czasie - powiedziała Grażyna Szabelska.

Radni chcieliby także szybkich decyzji władz miasta w kwestii powstałych utrudnień w ruchu.

- Mamy ekspertyzę, plany kolejnych ekspertyz, później remontów - to wszystko będzie trwało, tymczasem trzeba działać tu i teraz, więc istotne jest zaproponowanie jakichś konstruktywnych rozwiązań, żeby miasto nie stanęło, zwłaszcza Górny Taras: Wyżyny, Kapuściska, Wzgórze Wolności, Glinki. Proponujemy, żeby postawić na komunikację tramwajową. Istotne byłoby zwiększenie częstotliwości kursowania tramwajów w godzinach szczytu. Tworzą się korki. Sądzę, że niestety od poniedziałku czekają nas jeszcze większe utrudnienie - powiedział Szymon Róg.

Jak podkreślił radny, to nie pierwsze potknięcie drogowców, wobec których należy stosować surowsze kary.

Oddany do użytku w grudniu 2013 r. most budowany był, kiedy dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej był Mirosław Kozłowicz - obecny zastępca prezydenta Bydgoszczy.
Mówi Grażyna Szabelska
Mówi Szymon Róg

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567