Sobota, 15 maja 2021 r.   Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora / W rozgłośni bydgoskiej powołano Redakcję Telewizyjną (1973)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-02-01, 08:51 Redakcja

„Roboty były wykonane zgodnie z projektem”. Oświadczenie budowniczych Trasy Uniwersyteckiej [wideo, zdjęcia]

Do naszej redakcji dotarło oświadczenie budowniczych Trasy Uniwersyteckiej, która w piątek, w trybie nagłym, została zamknięta z powodu wad zamocowań want, co, wg ekspertyzy specjalistów, groziło katastrofą budowlaną. (jw)
Do naszej redakcji dotarło oświadczenie budowniczych Trasy Uniwersyteckiej, która w piątek, w trybie nagłym, została zamknięta z powodu wad zamocowań want, co, wg ekspertyzy specjalistów, groziło katastrofą budowlaną. (jw)
Do naszej redakcji dotarło oświadczenie budowniczych Trasy Uniwersyteckiej, która w piątek, w trybie nagłym, została zamknięta. Z ekspertyzy przygotowanej przez specjalistów wynika, że może dojść do uszkodzenia mocowań want, co z kolei grozi katastrofą budowlaną.
Oto treść pisma:

„W związku z decyzją Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy z dn. 29 stycznia 2021 r. o czasowym zamknięciu Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy, budowniczy Trasy Uniwersyteckiej w tym mostu M2 (most stalowy nad Brdą) składają oświadczenie:

W 2010 roku w ramach postępowania przetargowego (dwuetapowego - postępowania rozdzielono na osobne postępowania dla zaprojektuj i dla wybuduj), organizowanego przez ZDMiKP w Bydgoszczy, konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A., Spółka Gotowski BKiP Sp. z o.o. oraz PBDiM Kobylarnia Sp. z o.o. zajęło pierwsze miejsce i w wyniku tego podpisało umowę na realizację części budowlanej inwestycji.
Biurem projektowym Trasy Uniwersyteckiej jest Transprojekt Gdańsk, a projektantem mgr inż. Tadeusz Stefanowski.
Prace budowlane były realizowane od 2010 r. do grudnia 2013 r. Należy zwrócić uwagę na fakt, że roboty zostały wykonywane zgodnie z dostarczonym przez Zarząd Dróg Miejskich
i Komunikacji Publicznej projektem, prowadzone i odebrane przez nadzór ZDMiKP.
Przed odbiorem końcowym budowy niezależny zespół badawczy, złożony ze specjalistów badających tego typu obiekty z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Akredytowanego Laboratorium Badawczego Aspekt Sp. z o.o. dokonał próbnego obciążenia obiektu: statecznego i dynamicznego. We wnioskach końcowych czytamy:

„Biorąc pod uwagę pozytywne wyniki próbnego obciążenia statycznego oraz dynamicznego mostu nurtowego M2 przez Brdę, zlokalizowanego w Bydgoszczy oraz stan jego konstrukcji przed i po badaniach stwierdza się, iż nośność obiektu odpowiada klasie „A” wg normy PN-85/S-10030 (samochody o masie całkowitej do 50 ton). Wnioskuje się o oddanie obiektu do eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem.”.

Na podkreślenie zasługuje, że ekstremalne obciążenia, jakim został poddany most podczas prób, nie zdarzą się w całej historii eksploatacji obiektu. Następnie dokonano odbioru końcowego, obiekt został Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przekazany do eksploatacji. Ponadto, w pięcioletnim okresie gwarancji odbywały się cykliczne przeglądy mostu, które zakończyły się odbiorem pogwarancyjnym w 2018 r. Tym samym, w przeprowadzonych do tej pory ekspertyzach, ani podczas przeglądów nie stwierdzono, żadnych błędów na etapie budowy obiektu.”
Zamknięta Trasa Uniwersytecka (jw)

Wiadomości lokalne

2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:02 Złożono hołd ofiarom obozu przejściowego w bydgoskiej Smukale Doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jarosław Jakubowski i Mieszko Klawikowski z Biura Wojewody oddali wpiątek (14 maja 2021 r.) hołd ofiarom niemieckiego ob ... » więcej 2021-05-14, godz. 14:46 Działacze Polski 2050: Więcej pieniędzy z UE dla Kujawsko-Pomorskiego! - Żądamy sprawiedliwego podziału środków unijnych dla regionu - mówili w Toruniu działacze Polski 2050. Przedstawiciele Ruchu Szymona Hołowni popierają staran ... » więcej 2021-05-14, godz. 12:37 Ukradł pistolet z bydgoskiej strzelnicy. I ukrył na bulwarach nad Brdą [wideo] Sąd aresztował 28-letniego mężczyznę, który z jednej ze strzelnic w Bydgoszczy ukradł pistolet. Złodziej został zatrzymany przez policjantów po kilku godzinac ... » więcej 2021-05-14, godz. 11:36 Kontrola zakończyła się strzelaniną. Potrącił policjanta i gwałtownie ruszył Policjant z Grudziądza w nocy z czwartku na piątek próbował skontrolować osoby siedzące w zaparkowanym samochodzie. Kierowca gwałtownie ruszył i potrącił funk ... » więcej
1234567