Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-01-30, 18:10 Tatiana Adonis/Redakcja

NFZ czeka na zgłoszenia na utworzenie dodatkowych wyjazdowych zespołów szczepiących

Szczepienia w Polsce/fot. Jakub Kaczmarczyk, PAP
Szczepienia w Polsce/fot. Jakub Kaczmarczyk, PAP
Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił nabór na dodatkowe mobilne zespoły szczepiące, dojeżdżają do tych osób, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielny dojazd do punktu szczepień. Są to najczęściej osoby obłożnie chore.
- Placówki, które są zainteresowane utworzeniem mobilnych zespołów szczepiących powinny złożyć do NFZ ofertę poprzez elektroniczny formularz. Jest on dostępny na stronie Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ - mówi jego rzecznik Barbara Nawrocka.

- Nowe zespoły, które zostaną wyłonione w tym naborze, zapewnią wsparcie już działającym zespołom, które powinien posiadać każdy populacyjny punkt szczepień. Ta nowo utworzona siatka mobilnych zespołów będzie uzupełnieniem już działających zespołów, utworzonych przez punkty szczepień, które już rozpoczęły szczepienia seniorów. Te dodatkowe zespoły mobilne mają przede wszystkim zabezpieczyć pacjentów z mniejszych gmin i miejscowości, do których nie zawsze będzie w stanie dojechać zespół ze stacjonarnego punktu szczepień - powiedziała Barbara Nawrocka.

Oferty powinny być złożone do 3 lutego. Kujawsko-Pomorski Oddział NFZ na ich rozpatrzenie będzie miał czas do 8 lutego.
Mówi Barbara Nawrocka - rzeczniczka Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-04-20, godz. 11:53 Zaszczepią około 700 osób dziennie. Pierwszy punkt w regionie [zdjęcia] Pierwszy punkt masowych szczepień przeciwko koronawirusowi w regionie, zorganizowany na bydgoskim UTP, został otwarty we wtorek. Zaszczepi ok. 700 osób dzienn ... » więcej 2021-04-20, godz. 10:32 Wszystkie roczniki 18 plus do szczepienia! Kiedy i jak się zapisać? [informacje, telefony] - 28 kwietnia ruszy rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej za pośrednictwem formularza zgłosiły gotowość do zaszczepienia się; 4 ma ... » więcej 2021-04-20, godz. 09:28 Szczepień musi być więcej - o to apelują toruńscy działacze PO - Wzywamy rząd do natychmiastowego uruchomienia centrów powszechnych szczepień przygotowanych przez samorządy i odblokowania zapisów na szczepienia dla wszyst ... » więcej 2021-04-20, godz. 08:37 Nowy dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jan Gessek to ekspert w zakresie zdrowia publicznego i wykładowca akademicki. Od 2018 roku pełnił funkcję zastępcy, a następnie dyrektora Departamentu Ratowni ... » więcej 2021-04-20, godz. 07:39 Dwie jezdnie na Kujawskiej: jak wyglądają z góry? [film z drona, galeria] Na obu jezdniach ul. Kujawskiej w Bydgoszczy, w górę i w dół, obowiązuje od piątku ruch jednokierunkowy. Jak to wygląda z góry - można zobaczyć na naszym film ... » więcej 2021-04-19, godz. 21:15 Pseudohodowcy z Dobrcza idą do więzienia. Kara wysoka, jak nigdy dotąd! - To najwyższy wyrok w historii polskiego sądownictwa, orzeczony wobec pseudohodowców - mówi Marcin Kosiński - oskarżyciel posiłkowy w procesie Izabeli i Roma ... » więcej 2021-04-19, godz. 18:56 Program Porozumienia powstaje w porozumieniu ze społeczeństwem Zdrowie i zielony ład, mieszkalnictwo, integracja europejska i samorząd - to filary, na których swój program opiera Porozumienie Jarosława Gowina. W weekend o ... » więcej 2021-04-19, godz. 17:25 Są zarzuty dla kierowcy furgonetki, który śmiertelnie potrącił 34-letnią matkę Według śledczych z Brodnicy, mężczyzna umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego. Nie obserwował drogi i dokonał niewłaściwego manewru ominięcia pieszych. » więcej 2021-04-19, godz. 17:10 Toruńskie centrum rozrywki dla rodzin nie zamierza przestać działać Właściciele Kinder Parku w Toruniu nie zgadzają się z decyzją sanepidu o zamknięcia obiektu. Park rozrywki - mimo obostrzeń - jest czynny. Adwokaci reprezentu ... » więcej 2021-04-19, godz. 14:20 Podpisali się na Długiej z okazji urodzin miasta. Pięć kolejnych Bydgoskich Autografów Szef Kliniki Psychiatrii szpitala im. Jurasza,  szef firmy budowlanej i trzej autorzy Bydgoskiego Słownika Biograficznego złożyli swoje podpisy na ulicy Długi ... » więcej
1234567