Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-02-10, 08:13 Tatiana Adonis/Redakcja

Międzygminna linia Bydgoszcz - Solec Kujawski. Zasadna, ale nie ma pieniędzy

Urząd Miasta w Solcu Kujawskim. Fot. Archiwum/Sławomir Nowak.
Urząd Miasta w Solcu Kujawskim. Fot. Archiwum/Sławomir Nowak.
Mieszkańcy Solca Kujawskiego chcą uruchomienia połączeń autobusowych do Bydgoszczy przez wieś Otorowo, a także Makowiska i Rudy. Do tamtejszego ratusza wpłynęła petycja w tej sprawie. Podpisało się pod nią prawie 750 osób.
Postulat dotyczący uruchomienia linii międzygminnej pojawił się po styczniowym pożarze autobusu PKS jeżdżącego na trasie Bydgoszcz - Solec - Bydgoszcz. Władze miasta nie mówią „nie”, ale na razie na takie połączenie nie ma pieniędzy.

- Po tym, jak autobus PKS stanął w płomieniach stwierdziliśmy, że regularne linie tej spółki jeżdżące między Solcem a Bydgoszczą nie są wystarczające - powiedział Andrzej Komowski, autor petycji.

- Mieszkańcy Otorowa, które jest niedaleko Solca i Bydgoszczy, informowali, że autobusy PKS-u jeżdżą tylko 3 razy w dni powszednie. Jak ktoś ma na 10 zaplanowaną wizytę u lekarza, to nie znajdzie połączenia - argumentuje.

Do tego w ubiegłym roku doszło podwyżka cen biletów, dlatego mieszkańcy Solca chcą uruchomienia linii międzygminnej.

Władze Solca widzą potrzebę takiego połączenia, ale na przeszkodzie stoją finanse.

- Zanim ta petycja trafiła do nas, również sama gmina występowała z inicjatywą, próbowała negocjować z przewoźnikami. Niestety jest w tej chwili blokada finansowa - tłumaczy Zbigniew Stefański, rzecznik Urzędu Miasta w Solcu Kujawskim.

Rozwiązaniem mogłoby być zdobycie dofinansowania, być może temat międzygminnego połączenia autobusowego warto poruszyć też w ramach Stowarzyszenia „Metropolia Bydgoszcz”.
Międzygminna linia Bydgoszcz - Solec Kujawski. Zasadna, ale nie ma pieniędzy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567