Środa, 16 czerwca 2021 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Brodnica
2021-02-10, 12:39 Jolanta Fischer/Redakcja

Wady Mostu Uniwersyteckiego: Miasto będzie dochodzić wszelkich roszczeń

Most Uniwersytecki./fot. Janusz Wiertel
Most Uniwersytecki./fot. Janusz Wiertel
- Dokumenty przesłane przez dr hab. inż. Krzysztofa Żółtowskiego, to jedyne szczegółowe i zawierające metodologię badań źródło informacji na temat bieżącego stanu Mostu Uniwersyteckiego - stwierdził na dzisiejszej (10.02.) nadzwyczajnej sesji rady miasta, prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.
Rafał Bruski odniósł się w ten sposób do pisma Politechniki Gdańskiej. Rzecznik prasowy uczelni zasugerował, że decyzja o zamknięciu trasy mogła być przedwczesna i oparta na niekompletnych wnioskach. Rafał Bruski uznał tę opinię za spekulację.

- Spółka, projektant sam stwierdził, że na powyższym etapie, uwzględniając aktualny stan wiedzy o problemie, sprawa stanu technicznego obiektu jest poważna i niezwykle pilna, a wykraczanie poza to twierdzenie, byłoby na dzień dzisiejszy spekulacją. Miasto będzie dochodzić wszelkich roszczeń z tytułu nienależytego wykonania mostu. Roszczenia to jest coś, co będzie na pewno się toczyć, i będzie trwać długo. Najważniejsze na ten moment jest jak najszybsze przywrócenie mostu do eksploatacji. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prowadzi działania zmierzające do tego, by awarię usunąć.

- Zaufanie zostało nadszarpnięte - klub radnych PiS mówi „sprawdzam" Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. To efekt nadzwyczajnej sesji rady miasta. - Sprawa budzi szereg watpliwości - mówił minister i przewodniczący klubu Jarosław Wenderlich. - Wystąpimy do NIK-u o wszczęcie kontroli dotyczącej całego procesu związanego z Mostem Uniwersyteckim - zapowiedział.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, zarzucił radnemu upolitycznianie sesji. - Zawiadomiliśmy prokuraturę. Możecie państwo wszystkich świętych brać do kontroli, tworząc aureolę niedomówień czy ukrywania czegokolwiek. Każdy obiekt mostowy w Bydgoszczy jest kontrolowany zgodnie z przepisami prawa - odpowiadał prezydent.

Most Uniwersytecki zamknięto 29 stycznia po tym, jak kontrola wykazała uszkodzenie want, grożące katastrofą budowlaną. Sesja RM została zwołana na wniosek radnych klubu PiS. Naprawa mostu może potrwać do jesieni 2021 roku. Miasto wystąpi również na drogę sądową o odszkodowanie.

 
Mówi prezydent Rafał Bruski
Mówi minister Jarosław Wenderlich
Mówi prezydent Rafał Bruski

Wiadomości lokalne

2021-06-16, godz. 09:17 Udział w tym konkursie może zakończyć się karierą w „Mazowszu” W Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się pierwszy etap II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Od 2 do 3 październik ... » więcej 2021-06-15, godz. 18:05 Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki. 48-letnia kobieta zmarła Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki. Do wypadku doszło pod koniec maja na jednym z rond w Toruniu. 48-letnia kobieta trafiła do szpitala i tam z ... » więcej 2021-06-15, godz. 16:50 Święto Wolnych Książek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo] Literaci, aktorzy, politycy i dziennikarze - znani bydgoszczanie czytali na Wyspie Młyńskiej swoje ulubione książki. Okazją do spotkania przed Młynami Rothera ... » więcej 2021-06-15, godz. 16:02 Znalazł pieniądze na chodniku, kupił za nie alkohol i papierosy. Teraz grozi mu więzienie Zaczęło się od zabrania pieniędzy, znalezionych na chodniku. Skończyło na zatrzymaniu przez policjantów i zarzutach dotyczących przywłaszczenia cudzej rzeczy. » więcej 2021-06-15, godz. 13:52 Wjechał ciężarówką na czerwonym świetle? Wypadek w Nakle, kierowca w stanie ciężkim Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek na nakielskiej obwodnicy. Jeden z kierowców został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy. » więcej 2021-06-15, godz. 13:18 Po sekcji zwłok trzylatki z Torunia. Rodzice z zarzutem zabójstwa? We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok trzyletniej dziewczynki, która w nocy z piątku na sobotę zmarła w toruńskim szpitalu. Jej rodzicom zarzut usiłowania zab ... » więcej 2021-06-15, godz. 12:29 Wszystkie pasy dostępne. Wiadukty Warszawskie z ośmioma podporami Po ponad półrocznej przerwie we wtorek (15 czerwca) przywracane są wszystkie pasy ruchu Wiaduktów Warszawskich w ciągu ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. - Podpo ... » więcej 2021-06-15, godz. 11:36 Zderzenie, przebite barierki i lądowanie w krzakach. Wypadek w Bydgoszczy Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorek przed południem przy ul. Grunwaldzkiej na wysokości schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. » więcej 2021-06-15, godz. 08:25 Maroko, Gruzja i Kolumbia: te kraje poznamy w Toruniu - nie tylko od kuchni Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd po raz trzeci odbędzie się w Toruniu. Wydarzenie zaplanowano na najbliższy weekend (19-20.06.) w Dworze Artusa. » więcej 2021-06-15, godz. 07:50 Które bydgoskie chodniki zostaną w tym roku wyremontowane? [lista] ZDMiKP podpisał umowę na przebudowę ponad 20 bydgoskich chodników. Prace ruszą jeszcze w tym tygodniu. Ich ważną częścią jest odtwarzanie historycznych wzorów ... » więcej
1234567