Prezes PiS jak Hitler. Baner na kładce w Bydgoszczy

2020-11-03, 17:56  Redakcja za Tygodnikiem Bydgoskim
Baner na kładce łączącej Wyżyny i Wzgórze Wolności. Fot. Łukasz Kulpa / Tygodnik Bydgoski

Baner na kładce łączącej Wyżyny i Wzgórze Wolności. Fot. Łukasz Kulpa / Tygodnik Bydgoski

Nielegalny baner z wizerunkiem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wystylizowanego na Adolfa Hitlera wywieszony został na kładce nad al. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

O incydencie poinformował „Tygodnik Bydgoski”. Baner pojawił się we wtorek po godzinie 13:00. Umieszczone na nim hasło sugeruje, że wywiesili go uczestnicy ostatnich antyrządowych protestów, które wybuchły po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej.

W poniedziałek doszło do dewastacji elewacji Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Nieznany sprawca namalował „piorun” – symbol Strajku Kobiet. Obraźliwe napisy pojawiły się również na fasadzie Bazyliki św. Wincentego a'Paulo.

Z kolei „Express Bydgoski” poinformował o zatrzymaniu domniemanego sprawcy zniszczenia elewacji bazyliki i kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego

- 25 października otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące bazyliki, a 31 października zgłoszenie w sprawie kościoła przy Al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - potwierdził cytowany przez gazetę kom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

- Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wytypowali, namierzyli i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 78-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Został zatrzymany w poniedziałek 2 listopada i przewieziony do prokuratury - dodaje kom. Słomski.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator postawił mężczyźnie łącznie trzy zarzuty związane z uszkodzeniem zabytku, obrazą uczuć religijnych i niszczeniem mienia.

Bydgoszcz

Region

Kawiarnia w wieży na dwóch poziomach. I najpiękniejszy widok na Chełmno

Kawiarnia w wieży na dwóch poziomach. I najpiękniejszy widok na Chełmno

2022-04-18, 17:14
Podzielili się jedzeniem. Masz go za dużo po świętach Też możesz dołączyć

Podzielili się jedzeniem. Masz go za dużo po świętach? Też możesz dołączyć

2022-04-18, 14:15
Przemysław Przybylski: Idea pokoju rodzi się w sercu, tego życzę na święta

Przemysław Przybylski: Idea pokoju rodzi się w sercu, tego życzę na święta

2022-04-18, 11:16
Darczyńcy, szykujcie się To już 13. akcja, pt. Ciepło serca w słoiku

Darczyńcy, szykujcie się! To już 13. akcja, pt. „Ciepło serca w słoiku”

2022-04-18, 08:00
Doktorzy o czerwonych nosach potrzebni od zaraz Warunek: szczery uśmiech

Doktorzy o czerwonych nosach potrzebni od zaraz! Warunek: szczery uśmiech

2022-04-17, 19:52
Kawalerowie z Szymborza gotowi do tradycyjnych przywołówek. A panny

Kawalerowie z Szymborza gotowi do tradycyjnych przywołówek. A panny?

2022-04-17, 18:30
Wypadek koło Wypalenisk. Auto dachowało, trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia]

Wypadek koło Wypalenisk. Auto dachowało, trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia]

2022-04-17, 17:00
Jeszcze więcej spacerów i rowerowych wypraw. Zmiany w okolicy Kanału Bydgoskiego

Jeszcze więcej spacerów i rowerowych wypraw. Zmiany w okolicy Kanału Bydgoskiego

2022-04-17, 13:57
W gnieździe bielików w Borach Tucholskich wykluło się trzecie pisklę [wideo]

W gnieździe bielików w Borach Tucholskich wykluło się trzecie pisklę [wideo]

2022-04-17, 10:00
Prymas Polski: Wielkanoc to święta nadziei. Życzenia abp. Wojciecha Polaka [wideo]

Prymas Polski: Wielkanoc to święta nadziei. Życzenia abp. Wojciecha Polaka [wideo]

2022-04-17, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę