Kilka wejść do szkoły, izolatka, wiele sal egzaminacyjnych. Matury podczas epidemii

2020-06-05, 14:06  Tatiana Adonis, Michał Zaręba, Redakcja
Szkoła musi pilnować, żeby nie było tłoku na korytarzach/fot. Tatiana Adonis

Szkoła musi pilnować, żeby nie było tłoku na korytarzach/fot. Tatiana Adonis

Uczniowie I LO będą pisali egzaminy w auli i 16 innych salach/fot. Tatiana Adonis

Uczniowie I LO będą pisali egzaminy w auli i 16 innych salach/fot. Tatiana Adonis

Kujawsko-pomorskie szkoły przygotowane do matury. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin dojrzałości odbędzie się wyłącznie w formule pisemnej, a do tego w reżimie sanitarnym.

Licea i technika muszą być wyposażone w środki dezynfekcyjne, a między ławkami powinna być zachowana odległość przynajmniej 1,5 m. - Organizuję matury od 16 lat, ale pierwszy raz robię to z miarą - mówi Jarosław Acalski, wicedyrektor I LO w Bydgoszczy. - Język polski rozpoczynający każdą sesję egzaminacyjną uczniowie pisali w auli i pięciu salach lekcyjnych, w tej chwili oprócz auli tych sal jest 16 – dodaje.

W województwie matura zostanie przeprowadzona w 316 szkołach. Zdających po raz pierwszy będzie 14160 osób. - Przygotowaliśmy cztery wejścia do szkoły po to, żeby nie było tłoku w jednych drzwiach – mówi dyrektor I LO.

- Trzeba było stworzyć izolatkę, czyli wyznaczyć miejsce, gdzie trafiłby uczeń z podejrzeniem zakażenia koronawirusem - dodaje Justyna Ormanowska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy. - Przygotowujemy też środki czystości i odkażacze. W każdej sali przygotowujemy słowniki, które też muszą być oczyszczone – dodaje.

Matury rozpoczną się w poniedziałek. Sesja egzaminów potrwa do 29 czerwca.

Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

O maturach w Toruniu mówi prezydent Michał Zaleski

Region

Znaczek pocztowy w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Sesja w Bydgoszczy

Znaczek pocztowy w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Sesja w Bydgoszczy

2021-12-09, 12:05
Arriva jednak na regionalnych torach. Zwiększy się liczba połączeń

Arriva jednak na regionalnych torach. Zwiększy się liczba połączeń

2021-12-09, 09:03
Drugie życie hotelu dla robotników byłych zakładów chemicznych. Po co ten remont [wideo]

Drugie życie hotelu dla robotników byłych zakładów chemicznych. Po co ten remont? [wideo]

2021-12-09, 06:54
Patrole piesze i wodne na Bugu, służba na posterunkach. Nasi żołnierze na granicy

Patrole piesze i wodne na Bugu, służba na posterunkach. Nasi żołnierze na granicy

2021-12-08, 21:00
Napadł na sklep, zażądał pieniędzy, groził bronią. Rozpoznajesz go [zdjęcia]

Napadł na sklep, zażądał pieniędzy, groził bronią. Rozpoznajesz go? [zdjęcia]

2021-12-08, 19:48
Pomagał w każdej godzinie dnia i nocy. Pogrzeb druha OSP, który zginął w wypadku

„Pomagał w każdej godzinie dnia i nocy". Pogrzeb druha OSP, który zginął w wypadku

2021-12-08, 15:59
Inauguracja programu Niepodległa. Oznaczono grób bohatera [zdjęcia, wideo]

Inauguracja programu „Niepodległa”. Oznaczono grób bohatera [zdjęcia, wideo]

2021-12-08, 14:03
Arriva też będzie nas wozić Zwrot akcji w sprawie połączeń regionalnych

Arriva też będzie nas wozić? Zwrot akcji w sprawie połączeń regionalnych

2021-12-08, 13:02
Podpisano umowę Sępólno Krajeńskie będzie miało małą obwodnicę [zdjęcia]

Podpisano umowę! Sępólno Krajeńskie będzie miało małą obwodnicę [zdjęcia]

2021-12-08, 11:30
Milion złotych dla wybranego zabytku. Czas na weryfikację zgłoszeń

Milion złotych dla wybranego zabytku. Czas na weryfikację zgłoszeń

2021-12-08, 08:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę