Kilka wejść do szkoły, izolatka, wiele sal egzaminacyjnych. Matury podczas epidemii

2020-06-05, 14:06  Tatiana Adonis, Michał Zaręba, Redakcja
Szkoła musi pilnować, żeby nie było tłoku na korytarzach/fot. Tatiana Adonis

Szkoła musi pilnować, żeby nie było tłoku na korytarzach/fot. Tatiana Adonis

Uczniowie I LO będą pisali egzaminy w auli i 16 innych salach/fot. Tatiana Adonis

Uczniowie I LO będą pisali egzaminy w auli i 16 innych salach/fot. Tatiana Adonis

Kujawsko-pomorskie szkoły przygotowane do matury. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin dojrzałości odbędzie się wyłącznie w formule pisemnej, a do tego w reżimie sanitarnym.

Licea i technika muszą być wyposażone w środki dezynfekcyjne, a między ławkami powinna być zachowana odległość przynajmniej 1,5 m. - Organizuję matury od 16 lat, ale pierwszy raz robię to z miarą - mówi Jarosław Acalski, wicedyrektor I LO w Bydgoszczy. - Język polski rozpoczynający każdą sesję egzaminacyjną uczniowie pisali w auli i pięciu salach lekcyjnych, w tej chwili oprócz auli tych sal jest 16 – dodaje.

W województwie matura zostanie przeprowadzona w 316 szkołach. Zdających po raz pierwszy będzie 14160 osób. - Przygotowaliśmy cztery wejścia do szkoły po to, żeby nie było tłoku w jednych drzwiach – mówi dyrektor I LO.

- Trzeba było stworzyć izolatkę, czyli wyznaczyć miejsce, gdzie trafiłby uczeń z podejrzeniem zakażenia koronawirusem - dodaje Justyna Ormanowska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy. - Przygotowujemy też środki czystości i odkażacze. W każdej sali przygotowujemy słowniki, które też muszą być oczyszczone – dodaje.

Matury rozpoczną się w poniedziałek. Sesja egzaminów potrwa do 29 czerwca.

Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

O maturach w Toruniu mówi prezydent Michał Zaleski

Region

Bp Wiesław Śmigiel: Teraz rozumiemy słowa Jana Pawła II: Nigdy więcej wojny

Bp Wiesław Śmigiel: Teraz rozumiemy słowa Jana Pawła II: „Nigdy więcej wojny"

2022-04-02, 22:17
Nowa siedziba XIII LO w Bydgoszczy. Tak powinna wyglądać szkoła XXI wieku

Nowa siedziba XIII LO w Bydgoszczy. Tak powinna wyglądać szkoła XXI wieku?

2022-04-02, 10:04
Będzie nowe przedszkole w Ośrodku Braillea w Bydgoszczy. Będą godne warunki

Będzie nowe przedszkole w Ośrodku Braille'a w Bydgoszczy. Będą godne warunki

2022-04-02, 08:05
Biskup o konwojach humanitarnych: podziwiam osoby, które zdobywają się na heroiczny gest

Biskup o konwojach humanitarnych: „podziwiam osoby, które zdobywają się na heroiczny gest”

2022-04-01, 21:17
Pieniądze dla organizacji pozarządowych pomagających uchodźcom. Potrzebna jest każda złotówka

Pieniądze dla organizacji pozarządowych pomagających uchodźcom. „Potrzebna jest każda złotówka”

2022-04-01, 21:00
Komputery dla uchodźców. Masz używany sprzęt Jest firma, która go przygotuje

Komputery dla uchodźców. Masz używany sprzęt? Jest firma, która go przygotuje

2022-04-01, 20:01
Maląg: chcemy zrobić wszystko, aby Ukraińcy mogli podjąć w Polsce pracę

Maląg: chcemy zrobić wszystko, aby Ukraińcy mogli podjąć w Polsce pracę

2022-04-01, 18:44
Włamali się na czyjeś konto. Jednak pamiątkowe fotki zrobił bankomat

Włamali się na czyjeś konto. Jednak „pamiątkowe” fotki zrobił bankomat

2022-04-01, 18:03
Nowy żłobek w Kruszynie pod Włocławkiem. Dzięki programowi Maluch plus

Nowy żłobek w Kruszynie pod Włocławkiem. Dzięki programowi „Maluch plus”

2022-04-01, 17:02
ś  .    ńó

Відомоśці для України. Опіка медична для Україńцó

2022-04-01, 15:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę