Nowa firma śmieciowa w Bydgoszczy, ale gdzie pojemniki na odpady?

2020-03-31, 16:25  Tatiana Adonis/Redakcja
Nowa firma jeszcze nie dostarczyła wszędzie pojemników na śmieci.Fot. ilustracyjna/Pixabay.com

Nowa firma jeszcze nie dostarczyła wszędzie pojemników na śmieci.Fot. ilustracyjna/Pixabay.com

Na bydgoski rynek śmieciowy wkracza nowa firma. Komunalnik - przedsiębiorstwo z dolnośląskiej Nysy będzie od 1 kwietnia odbierać śmieci z trzech dużych sektorów Bydgoszczy. Chodzi m.in. o Nowy Fordon, Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto oraz Czyżkówko, Okole i Osową Górę. Dotąd śmieci z tych miejsc wywoził Remondis.

Komunalnik wygrał przetarg, ale okazuje się, że mieszkańcy mogą mieć problem z wyrzuceniem śmieci. Remondis swoje pojemniki już zabrał, a nowa firma ma kłopoty z dostarczeniem swoich. Co przyznaje Krzysztof Zająkała z Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

- Rzeczywiście występują opóźnienia w podstawianiu pojemników, ale wszystkie zgłaszane do nas braki w pojemnikach przekazujemy do firmy świadczącej usługi odbioru. Chciałbym przeprosić za zaistniałą sytuację. Jednocześnie chciałbym uspokoić, zgodnie z umową od 1 kwietnia odbiór śmieci będzie świadczony zgodnie z harmonogramem, który obowiązywał dotychczas. Oprócz tego zostaną wypuszczone przez firmę dodatkowe samochody na rejon Śródmieścia i na Okole, gdzie te opóźnienia w dostarczaniu nowych pojemników były chyba największe i te wszystkie odpady, które zostały nagromadzone przed nieruchomościami czy to w wiatach śmietnikowych, bo nie było pojemników, firma jest zobowiązana odebrać i wyczyścić wiaty śmietnikowe - powiedział Krzysztof Zająkała.

Zgodnie z umową Komunalnik powinien dostarczyć bydgoszczanom pojemniki na śmieci do końca marca. Wiadomo, że tak nie będzie i ich rozstawianie potrwa dłużej. Urzędnicy przypominają, że jeżeli problem z pojemnikami będzie się przedłużał, może zacząć naliczać dolnośląskiej firmie kary.

Bydgoszcz
śmieci

Region

Prezydent Torunia ma COVID-19. Jestem zaszczepiony, więc nie jest źle

Prezydent Torunia ma COVID-19. „Jestem zaszczepiony, więc nie jest źle”

2021-11-25, 12:24
Kapłan, który kochał ludzi. Ostatnie pożegnanie ks. Władysława Mielcarka

Kapłan, który kochał ludzi. Ostatnie pożegnanie ks. Władysława Mielcarka

2021-11-25, 11:12
Źle zaparkowałeś samochód i odholowali go W Bydgoszczy zapłacisz więcej

Źle zaparkowałeś samochód i odholowali go? W Bydgoszczy zapłacisz więcej

2021-11-25, 07:40
Są dwie takie placówki w Polsce. W podtoruńskim Gronowie będzie trzecia

Są dwie takie placówki w Polsce. W podtoruńskim Gronowie będzie trzecia

2021-11-24, 18:50
Powróci szpital tymczasowy w Ciechocinku. Kiedy szczyt czwartej fali

Powróci szpital tymczasowy w Ciechocinku. Kiedy szczyt czwartej fali?

2021-11-24, 15:35
Śmierć na torach kolejowych. Dwa wypadki, nie żyją dwie osoby

Śmierć na torach kolejowych. Dwa wypadki, nie żyją dwie osoby

2021-11-24, 14:35
O Polskim Ładzie i braku pieniędzy. Sesja Rady Miasta w Bydgoszczy

O Polskim Ładzie i braku pieniędzy. Sesja Rady Miasta w Bydgoszczy

2021-11-24, 12:40
Kolejna atrakcja turystyczna w Świeciu. Tym razem szlak murali

Kolejna atrakcja turystyczna w Świeciu. Tym razem szlak murali!

2021-11-24, 11:30
Przez 32 lata był proboszczem na Szwederowie. Ks. Władysław Mielcarek nie żyje

Przez 32 lata był proboszczem na Szwederowie. Ks. Władysław Mielcarek nie żyje

2021-11-24, 10:17
Wielkie sadzenie drzew w Bydgoszczy. W najbliższym czasie głównie w Fordonie

Wielkie sadzenie drzew w Bydgoszczy. W najbliższym czasie głównie w Fordonie

2021-11-24, 09:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę