Pilotaż Toruńskiej Karty Miejskiej. Czas na drugi etap

2019-07-02, 17:27  Monika Kaczyńska/Redakcja
Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Fot. Monika Kaczyńska

Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Fot. Monika Kaczyńska

Nowy sposób pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską będzie od poniedziałku 8 lipca testowany w Toruniu. Rozpocznie się wówczas drugi etap pilotażu Toruńskiej Karty Miejskiej.

Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Ma on umożliwić szybkie opłacenie przejazdu za pomocą kupionego w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej biletu przypisanego np. do smartfona czy tabletu.

- System gwarantuje użytkownikowi m.in. optymalizację kosztów przejazdu.

- System na podstawie liczby przejazdów sam będzie dobierał jaką odpłatność w okresie rozliczeniowym będzie pobierał. W tym pierwszym etapie pilotażu też mieliśmy taką funkcjonalność, ale ona będzie dopiero dostępna na etapie systemu docelowego. Tutaj operator daje nam od razu taką funkcję - powiedział Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu.

- Pasażer może założyć konto przez aplikację mobilną lub internetową. Przypisuje do niego identyfikatory, które używa są jako bilety – bez konieczności wizyty w punkcie obsługi pasażera. Biletem może być dowolny nośnik zbliżeniowy – wyjaśnia Tomasz Boryczko, członek zarządu OTI EUROPE ASEC.

Następnie pasażer doładowuje konto używając dowolnego systemu płatności internetowych. Do konta można podłączyć swoją kartę płatniczą i uruchomić automatyczne obciążanie. Na koncie użytkownika widoczne są wszystkie doładowania, obciążenia i dostępne środki.

Do końca września w tramwajach nr 1 i 1N można płacić za przejazdy Toruńską Kartą Miejską, kartą płatniczą lub telefonem w ramach pierwszego etapu pilotażu biletu elektronicznego.

Pilotaż Toruńskiej Karty Miejskiej. Czas na drugi etap (Popołudnie z nami)

Region

Kryzys w neurologii: Wojewoda oczekuje ponownego otwarcia oddziałów

Kryzys w neurologii: Wojewoda oczekuje ponownego otwarcia oddziałów

2021-10-08, 20:00
Inteligentne tablice pokażą kierowcom, gdzie zaparkować. Nowy system w Toruniu

Inteligentne tablice pokażą kierowcom, gdzie zaparkować. Nowy system w Toruniu

2021-10-08, 18:50
Składowisko starych szmat znika. Zapłaciła gmina, ale chce odzyskać pieniądze

Składowisko starych szmat znika. Zapłaciła gmina, ale chce odzyskać pieniądze

2021-10-08, 17:49
Izba przyjęć w szpitalu we Włocławku funkcjonuje bez zakłóceń - na razie

Izba przyjęć w szpitalu we Włocławku funkcjonuje bez zakłóceń - na razie

2021-10-08, 13:30
NFZ stara się rozwiązać problemy neurologiczne regionu. Znalazło się więcej łóżek

NFZ stara się rozwiązać problemy neurologiczne regionu. Znalazło się więcej łóżek

2021-10-08, 12:48
Wrócą do uszkodzonego domu przy Grodzkiej W środku został cały dobytek [wideo, zdjęcia]

Wrócą do uszkodzonego domu przy Grodzkiej? W środku został cały dobytek [wideo, zdjęcia]

2021-10-08, 11:45
Odbierak już w areszcie. 60-latek przejmował pieniądze od oszukanych kobiet [wideo]

„Odbierak" już w areszcie. 60-latek przejmował pieniądze od oszukanych kobiet [wideo]

2021-10-08, 10:04
Włamywacz - recydywista z Torunia znowu wpadł. Tym razem grozi mu już 15 lat

Włamywacz - recydywista z Torunia znowu wpadł. Tym razem grozi mu już 15 lat

2021-10-08, 09:00
Jedni noszą maseczki, inni nie, a zwrócenie komuś uwagi nie jest mile widziane

Jedni noszą maseczki, inni nie, a zwrócenie komuś uwagi nie jest mile widziane!

2021-10-08, 08:00
Włocławek patrzy w przyszłość. Na początek konsultacje dla mieszkańców

Włocławek patrzy w przyszłość. Na początek konsultacje dla mieszkańców

2021-10-07, 21:35
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę