Postępowanie ws. wypadku w SP 37 w Bydgoszczy umorzone przez prokuraturę

2018-02-19, 17:33  Kamila Zroślak/ Redakcja

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie wypadnięcia 6-letniego chłopca z okna w Szkole Podstawowej nr 37 w Bydgoszczy. Śledczy nie stwierdzili przestępstwa.

- Ustalono, że w tym zdarzeniu nie doszło do bezpośredniego narażenia na utratę życia lub zdrowia przez tego chłopca. Same uszkodzenia jakich doznał były nieznaczne. Kontrola przeprowadzona przez kuratorium nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Wskazano szkole wytyczne w postaci obowiązku sprawdzania sal dydaktycznych po zajęciach, natomiast nie można było tutaj zarzucić personelowi konkretnych nieprawidłowości, które by narażały na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub też życia uczniów, dlatego postępowanie w tej sprawie umorzono wobec braku znamion przestępstwa - powiedział Adam Lis, zastępca Prokuratora Rejonowego Bydgoszcz-Północ .

Do zdarzenia doszło w grudniu 2017 roku. Chłopiec przez okno próbował wydostać się z sali, w której został zamknięty przez nauczycielkę.

Mówi Adam Lis, zastępca Prokuratora Rejonowego Bydgoszcz-Północ

Region

Towarzystwo Radiowe powstało w Polskim Radiu PiK

Towarzystwo Radiowe powstało w Polskim Radiu PiK

2019-05-03, 07:00
Święto Konstytucji 3 Maja - uroczystości w regionie

Święto Konstytucji 3 Maja - uroczystości w regionie

2019-05-02, 23:08
Wały Jagiellońskie w Bydgoszczy gotowe do końca maja

Wały Jagiellońskie w Bydgoszczy gotowe do końca maja?

2019-05-02, 20:25
Stumetrowa biało-czerwona i tort, czyli Dzień Flagi RP we Włocławku

Stumetrowa biało-czerwona i tort, czyli Dzień Flagi RP we Włocławku

2019-05-02, 18:39
Dzień Flagi w Toruniu. Uroczystość, a potem piknik

Dzień Flagi w Toruniu. Uroczystość, a potem piknik

2019-05-02, 17:38
Wicewojewoda: biało-czerwona należy do nas wszystkich

Wicewojewoda: biało-czerwona należy do nas wszystkich

2019-05-02, 15:28
Dlaczego nasza flaga jest biało-czerwona Odpowiada historyk

Dlaczego nasza flaga jest biało-czerwona? Odpowiada historyk

2019-05-02, 14:34
A teraz będzie im zimno Pokaz strzyżenia owiec w Myślęcinku [wideo]

A teraz będzie im zimno? Pokaz strzyżenia owiec w Myślęcinku [wideo]

2019-05-02, 13:34
Mało flag w bydgoskich oknach Krzysztof Drozdowski chce to zmienić

Mało flag w bydgoskich oknach? Krzysztof Drozdowski chce to zmienić

2019-05-02, 12:23
Spłonęła stodoła w Mąkowarsku. Na miejscu było 9 zastępów straży

Spłonęła stodoła w Mąkowarsku. Na miejscu było 9 zastępów straży

2019-05-02, 10:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę