Protesty w płockich zakładach Orlen i niepokoje we włocławskim Anwilu

2014-09-23, 12:39  Marek Ledwosiński

Wtorkowy poranek w płockich zakładach Orlen okazał się bardzo nerwowy. Pracownicy nocnej zmiany na wydziale produkcji olefin nie opuścili miejsc pracy. Poranna zmiana natomiast pracy nie podjęła.

Załoga wydziału zorganizowała wiec, w trakcie którego zaprotestowała przeciw projektowi nowego systemu czasu pracy. Obecny system pięciobrygadowy zastąpiony ma być systemem czterobrygadowym. Pracownicy Orlenu twierdzą, że stracą na tym finansowo. Po rozmowach z dyrekcją załogi wróciły jednak do pracy, a pracownicy nocnej zmiany opuścili wydział.

Niepokój odczuwają również pracownicy włocławskiego Anwilu. Zakładowi związkowcy twierdzą, że załoga nie zna strategii firmy, boi się podziału fabryki i sprzedaży poszczególnych jej części.

Pojutrze delegacja związkowców z Anwilu spotkać się ma z szefem Ministerstwa Skarbu Państwa. Szefostwo Anwilu sytuacji w fabryce nie komentuje.

Włocławek

Region

Pracownicy MZK dla dzieciaków w szpitalu Brawo za ten pomysł

Pracownicy MZK dla dzieciaków w szpitalu! Brawo za ten pomysł!

2021-12-05, 14:02
Referendum ws. odwołania burmistrza Mroczy. Dlaczego wnioskowali o to radni

Referendum ws. odwołania burmistrza Mroczy. Dlaczego wnioskowali o to radni?

2021-12-05, 09:56
Zagrali dla Mai. Charytatywny turniej piłkarski

Zagrali dla Mai. Charytatywny turniej piłkarski

2021-12-04, 21:05
30-lecie Radia Maryja. Uroczystości w toruńskiej hali

30-lecie Radia Maryja. Uroczystości w toruńskiej hali

2021-12-04, 18:30
Rywalizacja, zawody i edukacja, czyli Mikołajkowy Turniej w Bydgoszczy

Rywalizacja, zawody i edukacja, czyli Mikołajkowy Turniej w Bydgoszczy

2021-12-04, 13:00
Niepełnosprawni proszą tylko o usuwanie z ich drogi wszelakich barier...

Niepełnosprawni proszą „tylko" o usuwanie z ich drogi wszelakich barier...

2021-12-04, 10:10
Studenci z Bydgoszczy w finale ważnego konkursu Tworzą pojazd autonomiczny

Studenci z Bydgoszczy w finale ważnego konkursu! Tworzą pojazd autonomiczny!

2021-12-04, 08:01
Takim chciałby każdy się przejechać Ale mogą tylko strażacy z Inowrocławia

Takim chciałby każdy się przejechać! Ale mogą tylko strażacy z Inowrocławia!

2021-12-03, 23:14
Podobna liczba zakażań jak rok temu, mniej chorych w szpitalach i zajętych respiratorów

Podobna liczba zakażań jak rok temu, mniej chorych w szpitalach i zajętych respiratorów

2021-12-03, 21:14
Mirosław Piesak z Bydgoszczy został Człowiekiem Bez Barier 2021

Mirosław Piesak z Bydgoszczy został „Człowiekiem Bez Barier 2021”!

2021-12-03, 21:04
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę