Protesty w płockich zakładach Orlen i niepokoje we włocławskim Anwilu

2014-09-23, 12:39  Marek Ledwosiński

Wtorkowy poranek w płockich zakładach Orlen okazał się bardzo nerwowy. Pracownicy nocnej zmiany na wydziale produkcji olefin nie opuścili miejsc pracy. Poranna zmiana natomiast pracy nie podjęła.

Załoga wydziału zorganizowała wiec, w trakcie którego zaprotestowała przeciw projektowi nowego systemu czasu pracy. Obecny system pięciobrygadowy zastąpiony ma być systemem czterobrygadowym. Pracownicy Orlenu twierdzą, że stracą na tym finansowo. Po rozmowach z dyrekcją załogi wróciły jednak do pracy, a pracownicy nocnej zmiany opuścili wydział.

Niepokój odczuwają również pracownicy włocławskiego Anwilu. Zakładowi związkowcy twierdzą, że załoga nie zna strategii firmy, boi się podziału fabryki i sprzedaży poszczególnych jej części.

Pojutrze delegacja związkowców z Anwilu spotkać się ma z szefem Ministerstwa Skarbu Państwa. Szefostwo Anwilu sytuacji w fabryce nie komentuje.

Włocławek

Region

Mają 10 metrów wysokości. Witraże ojca Efrema w kościele w Inowrocławiu

Mają 10 metrów wysokości. Witraże ojca Efrema w kościele w Inowrocławiu

2021-12-26, 10:00
Spacer albo ćwiczenia w domu. Ważne, by rodzinnie

Spacer albo ćwiczenia w domu. Ważne, by rodzinnie

2021-12-25, 20:00
Święta na Kujawach - jak to dawniej bywało

Święta na Kujawach - jak to dawniej bywało

2021-12-25, 18:05
Finał akcji Ciepło serca w słoiku, z myślą o potrzebujących

Finał akcji „Ciepło serca w słoiku”, z myślą o potrzebujących

2021-12-25, 15:20
Dokąd pójść lub gdzie zadzwonić w razie nagłej choroby To trzeba wiedzieć

Dokąd pójść lub gdzie zadzwonić w razie nagłej choroby? To trzeba wiedzieć!

2021-12-25, 12:14
Mateusz Oźmina po długiej i ciężkiej terapii nareszcie spędza święta w domu

Mateusz Oźmina po długiej i ciężkiej terapii nareszcie spędza święta w domu!

2021-12-25, 10:00
W Kościele katolickim 25 grudnia obchodzona jest uroczystość Narodzenia Pańskiego

W Kościele katolickim 25 grudnia obchodzona jest uroczystość Narodzenia Pańskiego

2021-12-25, 08:55
Każdy ma dobre serce Każdy ma w domu jedzenie i słoiki. Dzielmy się dobrem

Każdy ma dobre serce! Każdy ma w domu jedzenie i słoiki. Dzielmy się dobrem!

2021-12-24, 16:00
Bp. Krzysztof Włodarczyk: - Bóg przychodzi do wierzących i do niewierzących

Bp. Krzysztof Włodarczyk: - Bóg przychodzi do wierzących i do niewierzących

2021-12-24, 13:15
Siedem osób usłyszało zarzuty nieuczciwego przejmowanie nieruchomości

Siedem osób usłyszało zarzuty nieuczciwego przejmowanie nieruchomości

2021-12-23, 21:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę