Poseł Latos na czele sejmowej komisji zdrowia

2013-05-09, 08:35  Polska Agencja Prasowa

Poseł PiS Tomasz Latos został w środę przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia. Zastąpił Bolesława Piechę (PiS), który został w kwietniu wybrany na senatora w wyborach uzupełniających w Rybniku.

Kandydatura Latosa została przyjęta jednogłośnie (27 głosów). Latos do tej pory był wiceprzewodniczącym komisji zdrowia, na tym stanowisku zastąpił go inny poseł PiS - Czesław Hoc - także wybrany jednogłośnie.

"Liczę na dobrą współpracę z całą komisją i w ramach prezydium. Jest dużo spraw do załatwienia, ponieważ jest wiele problemów w polskiej służbie zdrowia" - mówił dziennikarzom Latos.

"Niestety rząd nie przedstawia żadnych projektów, dużo jest deklaracji ze strony ministra zdrowia, natomiast brakuje konkretnych projektów. Liczę na kolegów z Platformy Obywatelskiej, że razem ze mną będą naciskać na ministra, aby skierował swoje projekty do Sejmu, abyśmy mogli wreszcie nad nimi pracować" - podkreślił.

Zapowiedział, że będzie starał się spotkać z ministrem zdrowia. "Wcześniej próby umówienia się na spotkanie z ministrem były mało skuteczne, ale mam nadzieję, że teraz, gdy jestem przewodniczącym komisji pan minister będzie bardziej otwarty na dyskusję na temat ważnych spraw dotyczących zdrowia Polaków" - dodał Latos.

Jak mówił, będzie starał się korzystać z doświadczenia byłego przewodniczącego Bolesława Piechy poprzez rozmowy i konsultacje z nim. "Będę też starał się częściej zbierać prezydium, aby rozmawiać o bieżącej działalności" - dodał.

Pytany o priorytety w pracach komisji ocenił, że powinna ona "na pierwszy ogień zająć się sprawą ustawy o działalności leczniczej".

Nowy przewodniczący komisji zdrowia jest lekarzem, ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Latos jest posłem od 2005 r. Ma 49 lat, jest żonaty, ma czworo dzieci. (PAP)

Region

Podczas adwentu będzie spotkanie dla młodzieży diecezji bydgoskiej

Podczas adwentu będzie spotkanie dla młodzieży diecezji bydgoskiej

2021-10-05, 15:45
Pamiętają smutek i strach w oczach pacjentów. Odznaczenia dla medyków

Pamiętają smutek i strach w oczach pacjentów. Odznaczenia dla medyków

2021-10-05, 14:46
Kryzys w neurologii, co z pacjentami po udarach Będzie spotkanie władz regionu i Torunia

Kryzys w neurologii, co z pacjentami po udarach? Będzie spotkanie władz regionu i Torunia

2021-10-05, 13:08
Skontrolowali ponad 230 autobusów przewożących dzieci. I co odkryli

Skontrolowali ponad 230 autobusów przewożących dzieci. I co odkryli?

2021-10-05, 12:12
Spółdzielnia się wycofuje. Kluby otwarte dla niezaszczepionych

Spółdzielnia się wycofuje. Kluby otwarte dla niezaszczepionych

2021-10-05, 07:51
Grożono Arkadiuszowi Myrsze. Sprawa została zgłoszona na policję

Grożono Arkadiuszowi Myrsze. Sprawa została zgłoszona na policję

2021-10-04, 20:50
Pacjenci z udarami leżą na korytarzu. Neurologia udarowa w Bizielu oblężona

Pacjenci z udarami leżą na korytarzu. Neurologia udarowa w Bizielu oblężona!

2021-10-04, 20:08
Czy Szpital Miejski w Toruniu dostanie karę za zawieszenie pracy na neurologii

Czy Szpital Miejski w Toruniu dostanie karę za zawieszenie pracy na neurologii?

2021-10-04, 19:22
Matka pobitej na śmierć trzylatki z Torunia usłyszała zarzut zabójstwa

Matka pobitej na śmierć trzylatki z Torunia usłyszała zarzut zabójstwa

2021-10-04, 18:03
Drogi wokół nowej inwestycji w Bydgoszczy. Rozpoczynają się konsultacje

Drogi wokół nowej inwestycji w Bydgoszczy. Rozpoczynają się konsultacje

2021-10-04, 14:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę