Poseł Latos na czele sejmowej komisji zdrowia

2013-05-09, 08:35  Polska Agencja Prasowa

Poseł PiS Tomasz Latos został w środę przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia. Zastąpił Bolesława Piechę (PiS), który został w kwietniu wybrany na senatora w wyborach uzupełniających w Rybniku.

Kandydatura Latosa została przyjęta jednogłośnie (27 głosów). Latos do tej pory był wiceprzewodniczącym komisji zdrowia, na tym stanowisku zastąpił go inny poseł PiS - Czesław Hoc - także wybrany jednogłośnie.

"Liczę na dobrą współpracę z całą komisją i w ramach prezydium. Jest dużo spraw do załatwienia, ponieważ jest wiele problemów w polskiej służbie zdrowia" - mówił dziennikarzom Latos.

"Niestety rząd nie przedstawia żadnych projektów, dużo jest deklaracji ze strony ministra zdrowia, natomiast brakuje konkretnych projektów. Liczę na kolegów z Platformy Obywatelskiej, że razem ze mną będą naciskać na ministra, aby skierował swoje projekty do Sejmu, abyśmy mogli wreszcie nad nimi pracować" - podkreślił.

Zapowiedział, że będzie starał się spotkać z ministrem zdrowia. "Wcześniej próby umówienia się na spotkanie z ministrem były mało skuteczne, ale mam nadzieję, że teraz, gdy jestem przewodniczącym komisji pan minister będzie bardziej otwarty na dyskusję na temat ważnych spraw dotyczących zdrowia Polaków" - dodał Latos.

Jak mówił, będzie starał się korzystać z doświadczenia byłego przewodniczącego Bolesława Piechy poprzez rozmowy i konsultacje z nim. "Będę też starał się częściej zbierać prezydium, aby rozmawiać o bieżącej działalności" - dodał.

Pytany o priorytety w pracach komisji ocenił, że powinna ona "na pierwszy ogień zająć się sprawą ustawy o działalności leczniczej".

Nowy przewodniczący komisji zdrowia jest lekarzem, ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Latos jest posłem od 2005 r. Ma 49 lat, jest żonaty, ma czworo dzieci. (PAP)

Region

Zamieniono projekt - mówią działacze PiS z Włocławka. Sprawa jest w prokuraturze

Zamieniono projekt! - mówią działacze PiS z Włocławka. Sprawa jest w prokuraturze

2021-12-02, 13:38
Norki na kwarantannie. Sanepid uważnie obserwuje fermę w Kraczkach

Norki na kwarantannie. Sanepid uważnie obserwuje fermę w Kraczkach

2021-12-02, 10:05
MOPR we Włocławku wciąż protestuje. A podwyżki w tym roku nie będzie...

MOPR we Włocławku wciąż protestuje. A podwyżki w tym roku nie będzie...

2021-12-02, 09:00
Czym jest empatia Czym ekonomia Dzieci z Bydgoszczy będą się tego uczyć

Czym jest empatia? Czym ekonomia? Dzieci z Bydgoszczy będą się tego uczyć

2021-12-02, 08:00
W gminie Czernikowo żałoba po śmierci strażaków. Zginęli w wypadku drogowym [zdjęcia]

W gminie Czernikowo żałoba po śmierci strażaków. Zginęli w wypadku drogowym [zdjęcia]

2021-12-02, 07:18
Ta szkoła nie może pracować zdalnie, ponieważ jest także...drugim domem

Ta szkoła nie może pracować zdalnie, ponieważ jest także...drugim domem!

2021-12-01, 20:40
W Sejmie projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne - na ulicy protesty

W Sejmie projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne - na ulicy protesty

2021-12-01, 20:17
Autostrady bez szlabanów Bilet można kupić na stacji lub przez Internet

Autostrady bez szlabanów! Bilet można kupić na stacji lub przez Internet

2021-12-01, 18:47
POLREGIO przejmie pracowników Arrivy Tak ustalono na spotkaniu z marszałkiem [list]

POLREGIO przejmie pracowników Arrivy? Tak ustalono na spotkaniu z marszałkiem [list]

2021-12-01, 17:04
Koronawirus na fermie norek w powiecie nakielskim To trzeci przypadek w Polsce

Koronawirus na fermie norek w powiecie nakielskim! To trzeci przypadek w Polsce

2021-12-01, 15:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę