Poseł Latos na czele sejmowej komisji zdrowia

2013-05-09, 08:35  Polska Agencja Prasowa

Poseł PiS Tomasz Latos został w środę przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia. Zastąpił Bolesława Piechę (PiS), który został w kwietniu wybrany na senatora w wyborach uzupełniających w Rybniku.

Kandydatura Latosa została przyjęta jednogłośnie (27 głosów). Latos do tej pory był wiceprzewodniczącym komisji zdrowia, na tym stanowisku zastąpił go inny poseł PiS - Czesław Hoc - także wybrany jednogłośnie.

"Liczę na dobrą współpracę z całą komisją i w ramach prezydium. Jest dużo spraw do załatwienia, ponieważ jest wiele problemów w polskiej służbie zdrowia" - mówił dziennikarzom Latos.

"Niestety rząd nie przedstawia żadnych projektów, dużo jest deklaracji ze strony ministra zdrowia, natomiast brakuje konkretnych projektów. Liczę na kolegów z Platformy Obywatelskiej, że razem ze mną będą naciskać na ministra, aby skierował swoje projekty do Sejmu, abyśmy mogli wreszcie nad nimi pracować" - podkreślił.

Zapowiedział, że będzie starał się spotkać z ministrem zdrowia. "Wcześniej próby umówienia się na spotkanie z ministrem były mało skuteczne, ale mam nadzieję, że teraz, gdy jestem przewodniczącym komisji pan minister będzie bardziej otwarty na dyskusję na temat ważnych spraw dotyczących zdrowia Polaków" - dodał Latos.

Jak mówił, będzie starał się korzystać z doświadczenia byłego przewodniczącego Bolesława Piechy poprzez rozmowy i konsultacje z nim. "Będę też starał się częściej zbierać prezydium, aby rozmawiać o bieżącej działalności" - dodał.

Pytany o priorytety w pracach komisji ocenił, że powinna ona "na pierwszy ogień zająć się sprawą ustawy o działalności leczniczej".

Nowy przewodniczący komisji zdrowia jest lekarzem, ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Latos jest posłem od 2005 r. Ma 49 lat, jest żonaty, ma czworo dzieci. (PAP)

Region

Runęły na niego betonowe bloki i zasypała ziemia. Pracownik nie żyje

Runęły na niego betonowe bloki i zasypała ziemia. Pracownik nie żyje

2021-12-06, 12:18
Jechała gasić pożar, zginęła w wypadku. Pogrzeb druhny OSP w Czernikowie [wideo]

Jechała gasić pożar, zginęła w wypadku. Pogrzeb druhny OSP w Czernikowie [wideo]

2021-12-06, 11:27
Burmistrz zostaje, referendum w Mroczy nieważne. Za mało osób głosowało

Burmistrz zostaje, referendum w Mroczy nieważne. Za mało osób głosowało

2021-12-06, 08:30
Co za odkrycie w Inowrocławiu Kamienne koło z pierwszej fabryki w mieście

Co za odkrycie w Inowrocławiu! Kamienne koło z pierwszej fabryki w mieście

2021-12-06, 07:58
Nie w pełnym składzie, ale wyruszył Konwój Mikołajów w gminie Szubin [wideo]

Nie w pełnym składzie, ale wyruszył! Konwój Mikołajów w gminie Szubin [wideo]

2021-12-05, 20:18
W takich czapkach człowiek się nie męczy Biegi Świętego Mikołaja w Toruniu [zdjęcia, wideo]

W takich czapkach człowiek się nie męczy! Biegi Świętego Mikołaja w Toruniu [zdjęcia, wideo]

2021-12-05, 18:15
Nie straszny im chłód i śnieg Wsiadają na rowery i gnają przed siebie

Nie straszny im chłód i śnieg! Wsiadają na rowery i gnają przed siebie!

2021-12-05, 16:15
Pracownicy MZK dla dzieciaków w szpitalu Brawo za ten pomysł

Pracownicy MZK dla dzieciaków w szpitalu! Brawo za ten pomysł!

2021-12-05, 14:02
Referendum ws. odwołania burmistrza Mroczy. Dlaczego wnioskowali o to radni

Referendum ws. odwołania burmistrza Mroczy. Dlaczego wnioskowali o to radni?

2021-12-05, 09:56
Zagrali dla Mai. Charytatywny turniej piłkarski

Zagrali dla Mai. Charytatywny turniej piłkarski

2021-12-04, 21:05
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę