Osielsko najlepsze w rankingu samorządów. Wręczenie nagród w bydgoskich Młynach Rothera [zdjęcia]

2025-12-12, 20:30  Monika Siwak/Redakcja
Podbydgoskie Osielsko zwyciężyło w rankingu samorządów organizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Bydgoszczy/fot. Monika Siwak

Podbydgoskie Osielsko zwyciężyło w rankingu samorządów organizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Bydgoszczy/fot. Monika Siwak

Podbydgoskie Osielsko zwyciężyło w rankingu samorządów organizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Bydgoszczy. Drugie i trzecie miejsce zajęły Białe Błota oraz Cekcyn.

Pod uwagę brano m.in. jakość usług publicznych, dostęp do żłobków, przedsiębiorczość, inwestycje, wydatki na kulturę oraz finanse gminy. Nagrodę za pierwszą pozycję odbierała Beata Polasik, wicewójt jednej z najbogatszych gmin w naszym regionie - Osielska. - Bogactwo to wynika bardziej z zamożności naszych mieszkańców - mówiła. - Mamy możliwość podejmowania inwestycji. Teraz powstaje największa, jak do tej pory, a więc budowa nowej szkoły.

Wójt gminy Białe Błota Magdalena Maison przyznała, że w ciągu ostatniej dekady przybyło 30 proc. mieszkańców. - W związku z tym nie nadążamy z budową dróg czy żłobków. Próbujemy iść zarówno w rozwój dróg, jak i oświaty. Jesteśmy w trakcie rozbudowy jednej szkoły i przymierzamy się do rozbudowy drugiej - mówi.

Kilkadziesiąt samorządów zostało wyróżnionych. Ranking współtworzył Urząd Statystyczny.

Relacja Moniki Siwak

Region

Gmina Osielsko zyskała posterunek policji Od piątku mundurowi ruszają w teren [zdjęcia]

Gmina Osielsko zyskała posterunek policji! Od piątku mundurowi ruszają w teren [zdjęcia]

2024-09-19, 17:44
Inowrocław udostępni obiekty noclegowe powodzianom Prezydent odpowiada radnym KO

Inowrocław udostępni obiekty noclegowe powodzianom? Prezydent odpowiada radnym KO

2024-09-19, 17:04
Marszałek dziękuje za pomoc dla powodzian i prosi o ręce do pracy. Potrzebni fachowcy

Marszałek dziękuje za pomoc dla powodzian i prosi o ręce do pracy. Potrzebni fachowcy!

2024-09-19, 16:21
Zdemontował przyłącze gazowe i pojechał na skup złomu. Chodziło o pieniądze na alkohol

Zdemontował przyłącze gazowe i pojechał na skup złomu. Chodziło o pieniądze na alkohol

2024-09-19, 14:09
Kierowca: Oznakowanie jest niejasne. Drogowcy się z tym nie zgadzają i radzą się przyzwyczaić

Kierowca: Oznakowanie jest niejasne. Drogowcy się z tym nie zgadzają i radzą się przyzwyczaić

2024-09-19, 11:47
Kolejni terytorialsi z regionu pojechali do powodzian. Pomocną dłoń wyciągają też inne kraje [zdjęcia]

Kolejni terytorialsi z regionu pojechali do powodzian. Pomocną dłoń wyciągają też inne kraje [zdjęcia]

2024-09-19, 10:48
Nie tylko żywność i woda. Specjalistyczny transport wyjechał z Torunia do Głuchołazów [wideo]

Nie tylko żywność i woda. Specjalistyczny transport wyjechał z Torunia do Głuchołazów [wideo]

2024-09-19, 10:14
Kujawsko-pomorscy strażacy wypompowują wodę i uszczelniają wały na południu kraju [Rozmowa Dnia]

Kujawsko-pomorscy strażacy wypompowują wodę i uszczelniają wały na południu kraju [Rozmowa Dnia]

2024-09-19, 09:06
Nie żyje 13-miesięczny chłopiec z Bydgoszczy. Opiekunowie pobili go na śmierć

Nie żyje 13-miesięczny chłopiec z Bydgoszczy. Opiekunowie pobili go na śmierć

2024-09-19, 08:34
Badają, jak uczniowie radzą sobie z komputerem. Test kompetencji cyfrowych we Włocławku

Badają, jak uczniowie radzą sobie z komputerem. Test kompetencji cyfrowych we Włocławku

2024-09-19, 06:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę