Po uroczystościach mundurowi zaprosili na festyny! Święto Policji w Toruniu i Inowrocławiu

2025-07-10, 17:00  Monika Kaczyńska/Michał Zaręba/Marcin Glapiak/Redakcja
Piknik policyjny w Toruniu/fot. Michał Zaręba

Piknik policyjny w Toruniu/fot. Michał Zaręba

Były msze św. i uroczystości z wręczeniem nominacji na wyższe stopnie, nagród i odznaczeń, a następnie – atrakcje dla mieszkańców. Tak wyglądały obchody Święta Policji w Toruniu i Inowrocławiu.

– W tej chwili staramy się wypełniać wszystkie wakaty, które mieliśmy od jakiegoś czasu. Myślę, że z dobrym rezultatem nam się to udaje. Od początku tego roku przyjęliśmy 201 policjantów, co sprawia, że dziś mamy wakat na poziomie 6,1 proc. Zaczynaliśmy od powyżej 10 proc., więc myślę, że to półrocze, które za nami, możemy ocenić bardzo pozytywnie w tym zakresie – podkreślił obecny na obchodach w Toruniu Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Jakub Gorczyński.

- Praca jest wymagając, trzeba ją umiejętnie dostosować do życia rodzinnego, jednak uważam, że jeśli robi się to, co się kocha, to nie ma żadnych przeszkód – mówi o służbie w policji sierż. sztab. Sandra Frątczak z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo.

Po oficjalnych obchodach przeszedł czas na piknik dla torunian. Na Bulwarze Filadelfijskim stanęło minimiasteczko ruchu drogowego, były też pokaz patroli wodnych i sprzętu. Więcej w relacjach poniżej.

Podobnie obchody przebiegały w Inowrocławiu: uroczystość z wręczeniem odznaczeń i awansów odbyła się w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej, a następnie na placu Klasztornym odbył się festyn rodzinny.

Obchodzone 24 lipca Święto Policji ustanowiono w 1919 r. w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej.

Relacja Moniki Kaczyńskiej z uroczystości w auli UMK

Relacja Michała Zaręby z festynu policyjnego

Relacja Marcina Glapiaka z uroczystości w Inowrocławiu

Region

Kawałek budżetu Włocławka w rękach mieszkańców. Już można zgłaszać projekty do WBO

Kawałek budżetu Włocławka w rękach mieszkańców. Już można zgłaszać projekty do WBO

2024-09-17, 20:59
Opiekę długoterminową trzeba w Polsce postawić na nogi Konferencja w Toruniu

Opiekę długoterminową trzeba w Polsce postawić na nogi! Konferencja w Toruniu

2024-09-17, 20:28
Beczka z płonącymi odpadami w Bydgoskim Parku Przemysłowym. Wysoki mandat [zdjęcia]

Beczka z płonącymi odpadami w Bydgoskim Parku Przemysłowym. Wysoki mandat! [zdjęcia]

2024-09-17, 19:24
Ten horror będzie wyświetlany w lesie w Grudziądzu Rozdają słuchawki i herbatę z melisy

Ten horror będzie wyświetlany w lesie w Grudziądzu! Rozdają słuchawki i herbatę z melisy

2024-09-17, 18:38
Poród z widokiem na morze Może być Szpital Biziela otworzył nowoczesny oddział [zdjęcia, wideo]

Poród z widokiem na morze? Może być! Szpital Biziela otworzył nowoczesny oddział [zdjęcia, wideo]

2024-09-17, 17:00
Włocławek czeka na falę wezbraniową na Wiśle. Aż 30 tysięcy worków w pogotowiu

Włocławek czeka na falę wezbraniową na Wiśle. Aż 30 tysięcy worków w pogotowiu

2024-09-17, 16:22
Nowa ścieżka dla rowerów, przebudowa jezdni i mostu. Remont drogi pod Włocławkiem

Nowa ścieżka dla rowerów, przebudowa jezdni i mostu. Remont drogi pod Włocławkiem

2024-09-17, 15:39
Wyciek w elektrociepłowni w Inowrocławiu. Olej opałowy dostał się do Noteci

Wyciek w elektrociepłowni w Inowrocławiu. Olej opałowy dostał się do Noteci

2024-09-17, 15:00
Samochód zderzył się z łosiem i zaczął się palić. Zwierzę odbiło się od auta i wpadło pod busa

Samochód zderzył się z łosiem i zaczął się palić. Zwierzę odbiło się od auta i wpadło pod busa

2024-09-17, 14:44
Władze Bydgoszczy proponują podwyżki za wywóz śmieci. I tak u nas ciągle będzie najtaniej

Władze Bydgoszczy proponują podwyżki za wywóz śmieci. „I tak u nas ciągle będzie najtaniej”

2024-09-17, 13:51
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę