Na osiedlu Jar w Toruniu powstanie nowy żłobek. Będzie największy w mieście

2025-04-15, 10:36  Michał Zaręba/Redakcja
Żłobek ma być gotowy do połowy 2026 roku/fot. Michał Zaręba

Żłobek ma być gotowy do połowy 2026 roku/fot. Michał Zaręba

Toruński ratusz wybrał firmę, która wybuduje miejski żłobek przy ulicy Heweliusza na tzw. osiedlu Jar. Nowy obiekt zapewni opiekę 150 maluchom.

– Dla nas to też jest pewien komfort i pewna elastyczność, że będziemy mogli uczestniczyć w procesie projektowania – mówił prezydent Torunia Paweł Gulewski. – Mamy cztery żłobki publiczne w naszym mieście i ten żłobek, który budujemy, będzie największy. Będą sale pobytu dziennego, ale również sale na odpoczynek, na sen, przestronne pomieszczenia, ale również kuchnia, pomieszczenia socjalne – wyliczał.

– Do 30 czerwca 2026 roku musimy zarejestrować żłobek w sieci żłobków, więc wyzwanie jest bardzo duże – podkreślił.

– Myślę, że osiedle Jar jest bardzo dynamicznie rozwijającym się osiedlem i na pewno potrzebuje żłobków. Jako firma byliśmy przygotowani do tego, że środki z KPO spłyną w końcu i że będzie bardzo mało czasu na ich wykorzystanie, więc przygotowaliśmy się do zadań w formule „projektuj i buduj” – mówił Jan Rodziewicz, prezes ARS. – Jesteśmy gotowi na ambitny, krótki termin realizacji. Podczas prac projektowych będziemy już organizować wszystkie niezbędne materiały do realizacji tego zadania.

Kilkanaście milinów złotych na budowę i utrzymanie żłobka przyznało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W przyszłości w pobliżu żłobka powstać ma Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Mówią prezydent Torunia Paweł Gulewski i Jan Rodziewicz, prezes ARS

Toruń
Jar, żłobek

Region

Jechał po pijanemu i bez prawa jazdy. 25-latek zatrzymany po policyjnym pościgu

Jechał po pijanemu i bez prawa jazdy. 25-latek zatrzymany po policyjnym pościgu

2024-09-26, 12:48
Dziupla z kradzionymi rowerami zlikwidowana 63-latek odpowie za paserstwo

Dziupla z kradzionymi rowerami zlikwidowana! 63-latek odpowie za paserstwo

2024-09-26, 10:46
W lesie natrafił na browninga z czasów II wojny światowej Znalezisko już w muzeum

W lesie natrafił na browninga z czasów II wojny światowej! Znalezisko już w muzeum

2024-09-26, 09:57
Czy tragedii można było zapobiec Organizatorka akcji Światełko dla Grzesia w Rozmowie Dnia

Czy tragedii można było zapobiec? Organizatorka akcji „Światełko dla Grzesia” w Rozmowie Dnia

2024-09-26, 08:57
Uwaga Prace modernizacyjne w Trzeciewcu. Przerwa w emisji naszego programu

Uwaga! Prace modernizacyjne w Trzeciewcu. Przerwa w emisji naszego programu

2024-09-26, 08:00
Osoby na wózkach zdobyły Śnieżkę Wyprawa z inicjatywy bydgoskiego fizjoterapeuty [wideo]

Osoby na wózkach zdobyły Śnieżkę! Wyprawa z inicjatywy bydgoskiego fizjoterapeuty [wideo]

2024-09-26, 07:51
Strażacy z regionu o walce z wielką wodą. Zastałem w tych ludziach wielki spokój

Strażacy z regionu o walce z wielką wodą. „Zastałem w tych ludziach wielki spokój”

2024-09-26, 06:45
Aż 40 procent więcej za wywóz śmieci w Grudziądzu. Tak zdecydowali radni

Aż 40 procent więcej za wywóz śmieci w Grudziądzu. Tak zdecydowali radni

2024-09-25, 20:26
Najpierw badania, potem remediacja terenów po Zachemie. Wniosek o dotację przygotują Wodociągi

Najpierw badania, potem remediacja terenów po Zachemie. Wniosek o dotację przygotują Wodociągi

2024-09-25, 19:34
Boją się, że nie zdążą z inwestycjami z KPO. Samorządowcy na spotkaniu z Janem Szyszką

Boją się, że nie zdążą z inwestycjami z KPO. Samorządowcy na spotkaniu z Janem Szyszką

2024-09-25, 18:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę