Szkoła w Sierosławiu nie ma sali gimnastycznej! Zaczęła się społeczna zbiórka na jej budowę [wideo]

2024-11-08, 18:39  Marcin Doliński/Redakcja
Niepubliczna Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Sierosławiu/fot. Marcin Doliński

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Sierosławiu/fot. Marcin Doliński

Na razie ćwiczą na korytarzu, ale może niedługo się to zmieni. Mowa o uczniach małej niepublicznej szkoły podstawowej w Sierosławiu niedaleko Świecia. Dzieci, rodzice i nauczyciele zbierają na wkład własny, aby rozpocząć budowę sali gimnastycznej.

Uczniowie nie ukrywają, że zajęcia na korytarzu nie są tym, o czym marzyli. - Jest ciasno, a jak mamy połączone wf - y to bywa ciężko. W kosza też za bardzo na zewnątrz nie pogramy, bo nawierzchnia jest nierówna. Bardzo chcielibyśmy się doczekać profesjonalnej sali gimnastycznej, dlatego zbieramy pieniądze.

Rodzice także zaangażowali się w tę akcję. - Bardzo nam zależy na tym, żeby tę salę zbudować. Bez pomocy z zewnątrz, bez wsparcia ludzi dobrej tak naprawdę nie jesteśmy w stanie tego zbudować.
Potwierdza te słowa Justyna Chruścińska-Oleksy, zastępca dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w Sierosławiu. - Zaangażowanie nas wszystkich, nauczycieli, rodziców, uczniów i mieszkańców jest potrzebne, aby nasz cel zrealizować, czyli uzbierać wkład własny na budowę sali gimnastycznej. Powstała zbiórka na stronie zrzutka.pl. Nagraliśmy filmik promocyjny. Zachęcam wszystkich do współpracy i do wspólnego zbierania pieniędzy.

Aby budowa hali mogła się rozpocząć, trzeba uzbierać minimum 600 tysięcy złotych.

Link do zrzutki: TUTAJ


Relacja Marcina Dolińskiego

Region

Robert Gawłowski: Współpraca bez dominacji. Tak zbudujemy silne państwo

Robert Gawłowski: Współpraca bez dominacji. Tak zbudujemy silne państwo

2025-02-28, 08:59
Poranny wypadek w Pędzewie. Jedna osoba w szpitalu [zdjęcia]

Poranny wypadek w Pędzewie. Jedna osoba w szpitalu [zdjęcia]

2025-02-28, 07:45
Święto pozarządówek w Bydgoszczy. Wymiana doświadczeń NGO-sów jest bezcenna

Święto pozarządówek w Bydgoszczy. „Wymiana doświadczeń NGO-sów jest bezcenna”

2025-02-27, 21:16
W Inowrocławiu tradycyjnie pobiegli po pączka Na starcie 500 zawodników

W Inowrocławiu tradycyjnie pobiegli po pączka! Na starcie 500 zawodników

2025-02-27, 20:46
Nowa tablica ku czci Leszka Białego. Oddali hołd bydgoskiemu Żołnierzowi Wyklętemu

Nowa tablica ku czci Leszka Białego. Oddali hołd bydgoskiemu Żołnierzowi Wyklętemu

2025-02-27, 20:24
40-latek zamordowany w pustostanie w Bydgoszczy. Podejrzany trafił do aresztu

40-latek zamordowany w pustostanie w Bydgoszczy. Podejrzany trafił do aresztu

2025-02-27, 19:33
Wybudują w Świeciu nowy ośrodek terapeutyczny. Umowa na budowę podpisana

Wybudują w Świeciu nowy ośrodek terapeutyczny. Umowa na budowę podpisana

2025-02-27, 19:10
Sprzeciwiają się chodzeniu po grobach. Koncepcja rewitalizacji parku Witosa budzi wątpliwości

Sprzeciwiają się chodzeniu po grobach. Koncepcja rewitalizacji parku Witosa budzi wątpliwości

2025-02-27, 17:47
Różowa woda w jeziorze koło Żnina to sprawka bakterii. Są już wyniki badań

Różowa woda w jeziorze koło Żnina to sprawka bakterii. Są już wyniki badań

2025-02-27, 16:41
Jak oni parkują Rekordowa liczba telefonów do bydgoskiej Straży Miejskiej [zdjęcia]

Jak oni parkują?! Rekordowa liczba telefonów do bydgoskiej Straży Miejskiej [zdjęcia]

2025-02-27, 14:47
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę