Inowrocław wydał najmniej pieniędzy na inwestycje? Miasto na ostatnim miejscu rankingu

2024-10-08, 14:47  Marcin Glapiak/Redakcja
Ratusz w Inowrocławiu/fot. Miasto Inowrocław/Facebook

Ratusz w Inowrocławiu/fot. Miasto Inowrocław/Facebook

Inowrocław znalazł się na 267., czyli na ostatni miejscu w kraju w rankingu pisma samorządu terytorialnego „WSPÓLNOTA". Sprawdzano, ile pieniędzy, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, samorządy przeznaczały na inwestycje.

Ranking został przygotowany z ekspertami z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Według wyliczeń, miasto Inowrocław najmniej inwestowało w latach 2021-2023, ze średnim wydatkiem na mieszkańca w wysokości 323,65 zł, co dało ostatnie, 267. miejsce w rankingu.

Zdaniem Bartłomieja Stanisza, radnego z klubu „Łączy nas Inowrocław", to efekt źle prowadzonej polityki przez poprzednią władzę. - Poprzednia władza bawiła się w walkę polityczną zamiast zajmować się sprawami ważnymi dla Inowrocławia. My z prezydentem Fajokiem oczywiście to zmienimy.

Patryk Kaźmierczak z Koalicji Obywatelskiej ranking komentuje krótko:
- Ten ranking to ranking wstydu PiS- u - mówi radny. - W latach 2019/2023 Inowrocław stracił blisko 59 milionów złotych, w dodatku był regularnie pomijany, pozbawiony środków przez rząd PiS-u.

Dodajmy, że w gronie miast powiatowych najwięcej na inwestycje wydawało miasto Wysokie Mazowieckie - ponad 3 tysiące 200 złotych na mieszkańca, ale dla przykładu pobliskie Mogilno uplasowało się na pozycji 42., przeznaczając na jednego mieszkańca prawie 1,5 tysiąca złotych.

Więcej w relacji Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Córka zmusiła, koleżanka namówiła, wnuki nic nie wiedzą Bydgoskie wybory Miss 80 [zdjęcia]

Córka zmusiła, koleżanka namówiła, wnuki nic nie wiedzą! Bydgoskie wybory Miss 80+ [zdjęcia]

2025-01-12, 09:29
Już po raz 15. usiądą na ergometry i będą bić rekord w wiosłowaniu dla WOŚP

Już po raz 15. usiądą na ergometry i będą bić rekord w wiosłowaniu dla WOŚP

2025-01-12, 08:03
58 nowych policjantów, wśród nich 17 kobiet. Będą pracowali w całym regionie [zdjęcia]

58 nowych policjantów, wśród nich 17 kobiet. Będą pracowali w całym regionie [zdjęcia]

2025-01-11, 21:00
Terytorialsi żegnają kolegę Zginął nad ranem w wypadku na drodze krajowej nr 10

Terytorialsi żegnają kolegę! Zginął nad ranem w wypadku na drodze krajowej nr 10

2025-01-11, 16:45
Sąd w Bydgoszczy przejął sprawę mężczyzny, który zmarł po interwencji policjantów

Sąd w Bydgoszczy przejął sprawę mężczyzny, który zmarł po interwencji policjantów

2025-01-11, 13:10
Miasta walczą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Ostatnie dni głosowania w etapie wojewódzkim

Miasta walczą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Ostatnie dni głosowania w etapie wojewódzkim

2025-01-11, 11:47
Mężczyzna podtruł się tlenkiem węgla. Ewakuacja mieszkańców budynku w Mogilnie

Mężczyzna podtruł się tlenkiem węgla. Ewakuacja mieszkańców budynku w Mogilnie

2025-01-11, 10:23
Nowoczesna strzelnica w toruńskiej samochodówce. Wymieniono tory, tarcze i broń [wideo, zdjęcia]

Nowoczesna strzelnica w toruńskiej „samochodówce". Wymieniono tory, tarcze i broń [wideo, zdjęcia]

2025-01-11, 09:33
Tym razem nie haftowane, a drukowane Album o kujawskim ściegu z nagrodą ministerstwa

Tym razem nie haftowane, a drukowane! Album o kujawskim ściegu z nagrodą ministerstwa

2025-01-11, 08:00
Tragiczny wypadek na krajowej dziesiątce w Przyłubiu. Jeden z kierowców nie żyje

Tragiczny wypadek na krajowej „dziesiątce" w Przyłubiu. Jeden z kierowców nie żyje

2025-01-11, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę