Inowrocław wydał najmniej pieniędzy na inwestycje? Miasto na ostatnim miejscu rankingu

2024-10-08, 14:47  Marcin Glapiak/Redakcja
Ratusz w Inowrocławiu/fot. Miasto Inowrocław/Facebook

Ratusz w Inowrocławiu/fot. Miasto Inowrocław/Facebook

Inowrocław znalazł się na 267., czyli na ostatni miejscu w kraju w rankingu pisma samorządu terytorialnego „WSPÓLNOTA". Sprawdzano, ile pieniędzy, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, samorządy przeznaczały na inwestycje.

Ranking został przygotowany z ekspertami z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Według wyliczeń, miasto Inowrocław najmniej inwestowało w latach 2021-2023, ze średnim wydatkiem na mieszkańca w wysokości 323,65 zł, co dało ostatnie, 267. miejsce w rankingu.

Zdaniem Bartłomieja Stanisza, radnego z klubu „Łączy nas Inowrocław", to efekt źle prowadzonej polityki przez poprzednią władzę. - Poprzednia władza bawiła się w walkę polityczną zamiast zajmować się sprawami ważnymi dla Inowrocławia. My z prezydentem Fajokiem oczywiście to zmienimy.

Patryk Kaźmierczak z Koalicji Obywatelskiej ranking komentuje krótko:
- Ten ranking to ranking wstydu PiS- u - mówi radny. - W latach 2019/2023 Inowrocław stracił blisko 59 milionów złotych, w dodatku był regularnie pomijany, pozbawiony środków przez rząd PiS-u.

Dodajmy, że w gronie miast powiatowych najwięcej na inwestycje wydawało miasto Wysokie Mazowieckie - ponad 3 tysiące 200 złotych na mieszkańca, ale dla przykładu pobliskie Mogilno uplasowało się na pozycji 42., przeznaczając na jednego mieszkańca prawie 1,5 tysiąca złotych.

Więcej w relacji Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Wojewoda Sztybel: Budowa schronów i miejsc ukrycia potrwa pięćdziesięć lat [Rozmowa Dnia]

Wojewoda Sztybel: Budowa schronów i miejsc ukrycia potrwa pięć–dziesięć lat [Rozmowa Dnia]

2025-06-12, 09:04
Policja w całym kraju zatrzymała 55 poszukiwanych. W akcji też mundurowi z regionu

Policja w całym kraju zatrzymała 55 poszukiwanych. W akcji też mundurowi z regionu

2025-06-12, 08:36
Łoś jest dziki, nawet jeśli słodki Leśnicy o tym, co robić, gdy spotkamy dzikie zwierzę

Łoś jest dziki, nawet jeśli słodki! Leśnicy o tym, co robić, gdy spotkamy dzikie zwierzę

2025-06-12, 06:45
Głosowanie przy pomocy m.in. fikcyjnych danych. Śledztwo w sprawie BBO 2024 trwa

Głosowanie przy pomocy m.in. fikcyjnych danych. Śledztwo w sprawie BBO 2024 trwa

2025-06-11, 21:00
W gminie Chełmża spłonął samochód osobowy. Nikomu nic się nie stało

W gminie Chełmża spłonął samochód osobowy. Nikomu nic się nie stało

2025-06-11, 19:43
Qemetica Soda Polska będzie działać na rzecz Inowrocławia. Powstała fundacja

Qemetica Soda Polska będzie działać na rzecz Inowrocławia. Powstała fundacja

2025-06-11, 18:48
Karol Nawrocki odebrał uchwałę PKW o wyborze na urząd prezydenta RP

Karol Nawrocki odebrał uchwałę PKW o wyborze na urząd prezydenta RP

2025-06-11, 18:20
Napadli na nastolatka w kamienicy w Bydgoszczy. Dwaj mężczyźni w areszcie

Napadli na nastolatka w kamienicy w Bydgoszczy. Dwaj mężczyźni w areszcie

2025-06-11, 17:34
Nowoczesny obiekt stanął nad jeziorem Deczno. Ośrodek otwarty po remoncie [zdjęcia]

Nowoczesny obiekt stanął nad jeziorem Deczno. Ośrodek otwarty po remoncie [zdjęcia]

2025-06-11, 16:41
Nowy przystanek kolejowy w Dąbrowie Chełmińskiej. Pierwsze pociągi zatrzymają się tam 15 czerwca

Nowy przystanek kolejowy w Dąbrowie Chełmińskiej. Pierwsze pociągi zatrzymają się tam 15 czerwca

2025-06-11, 15:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę