W pełnym mundurze, latem i w szczytnym celu. Strażacy z Brzozy zdobyli Śnieżkę [zdjęcia]

2024-07-27, 13:21  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Strażacy z OSP Brzoza wzięli udział w ogólnopolskiej akcji i w pełnym ekwipunku weszli na Śnieżkę/fot: nadesłane

Strażacy z OSP Brzoza wzięli udział w ogólnopolskiej akcji i w pełnym ekwipunku weszli na Śnieżkę/fot: nadesłane

To był prawdziwy sprawdzian wytrzymałości i sprawności fizycznej. Czworo druhów ochotniczej straży pożarnej z podbydgoskiej Brzozy weszło na Śnieżkę w pełnym umundurowaniu, by wesprzeć ideę dawstwa krwi, szpiku kostnego i komórek macierzystych, propagowaną przez Fundację DKMS.

Weronika Kwiatkowska, Robert (Szymon) Rubach, Łukasz Sczerba i Kacper Nowak wzięli udział w ogólnopolskim wyzwaniu wraz z tysiącem strażaków z całej Polski.

– Akcja polega na tym, że strażacy wchodzą w pełnym umundurowaniu, wraz z aparatem powietrznym, gdzie to wszystko waży około 20 kilogramów. Kacper i Łukasz we dwoje weszli w pełnym umundurowaniu. Ja i kolega Szymon weszliśmy jako osoby towarzyszące, gdzie po prostu byliśmy dla nich takim wsparciem. Nieśliśmy dużo wody, mieliśmy około dwóch litrów na osobę. Jak było nas czterech, to myślę, że, z osiem litrów musieliśmy nieść – opisywała Kwiatkowska.

– Największa walka strażaków była właśnie z termiką ciała. Jednak to umundurowanie jest dosyć ciepłe – podkreślił jeden ze strażaków. – Mierzymy się z tym na co dzień, aczkolwiek bardzo rzadko jesteśmy wyeksponowani na wysoką temperaturę przez 4 godziny wejścia. Plus trzeba było zejść, też w mundurze, bo przebieg trzeba było zejść i też w mundurze, bo nikt za nas ich nie zniósł – dodał kolejny uczestnik wyprawy.

Czworo druhów z Brzozy wpisało się do rejestru dawców szpiku. W przyszłym roku chcą namówić swoich kolegów, by podjęli podobne wyzwanie.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Region

Pobili kierowcę bydgoskiej taksówki, bo nie zgodził się na transport pijanej kobiety

Pobili kierowcę bydgoskiej taksówki, bo nie zgodził się na transport pijanej kobiety

2024-10-11, 16:03
30-latek spod Inowrocławia na wiele lat opuści dom. Policja weszła do jego kuchni [zdjęcia]

30-latek spod Inowrocławia na wiele lat opuści dom. Policja weszła do jego kuchni [zdjęcia]

2024-10-11, 15:16
Największym problemem  pieniądze na oświatę. Wójtowie debatują w Tleniu

Największym problemem – pieniądze na oświatę. Wójtowie debatują w Tleniu

2024-10-11, 14:32
Docierają z kulturą do niepełnosprawnych. Jubileusz Ośrodka Czytelnictwa w Toruniu

Docierają z kulturą do niepełnosprawnych. Jubileusz Ośrodka Czytelnictwa w Toruniu

2024-10-11, 13:44
Obok wydm  mokradła Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy ma już 45 lat

Obok wydm – mokradła! Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy ma już 45 lat

2024-10-11, 13:00
Głos kupców uwzględniony. Trasa Staromostowa w Toruniu będzie węższa

Głos kupców uwzględniony. Trasa Staromostowa w Toruniu będzie węższa

2024-10-11, 12:14
Zakaz zbierania grzybów pod Grudziądzem. W lasach znaleźli padłe, chore dziki

Zakaz zbierania grzybów pod Grudziądzem. W lasach znaleźli padłe, chore dziki

2024-10-11, 11:23
Audi uderzyło w samochód nauki jazdy, a ten potrącił pieszą na przejściu. Kolizja w Bydgoszczy

Audi uderzyło w samochód nauki jazdy, a ten potrącił pieszą na przejściu. Kolizja w Bydgoszczy

2024-10-11, 09:55
Giertych o wpłatach polityków na rzecz mediów ojca Rydzyka. Używa słowa haracz. Radio Maryja odpowiada

Giertych o wpłatach polityków na rzecz mediów ojca Rydzyka. Używa słowa „haracz". Radio Maryja odpowiada

2024-10-11, 09:18
Tomasz Latos: Domyślam się, kto mnie pozbawił miejsca na liście wyborczej [Rozmowa Dnia]

Tomasz Latos: Domyślam się, kto mnie pozbawił miejsca na liście wyborczej [Rozmowa Dnia]

2024-10-11, 08:50
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę