Prezydent Inowrocławia po zaprzysiężeniu. Arkadiusz Fajok liczy na współpracę z radnymi

2024-05-07, 16:30  Marcin Glapiak/Redakcja
Inowrocław ma oficjalnie nowego prezydenta. We wtorek (7 maja), podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta Arkadiusz Fajok złożył ślubowanie i wygłosił krótkie przemówienie/fot. inowroclaw.pl

Inowrocław ma oficjalnie nowego prezydenta. We wtorek (7 maja), podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta Arkadiusz Fajok złożył ślubowanie i wygłosił krótkie przemówienie/fot. inowroclaw.pl

Inowrocław ma oficjalnie nowego prezydenta. We wtorek (7 maja), podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta Arkadiusz Fajok złożył ślubowanie i wygłosił krótkie przemówienie.

- Obejmując urząd prezydenta miasta Inowrocławia uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg - taką rotę przysięgi wypowiedział prezydent Arkadiusz Fajok.

Nowy włodarz wygłosił także krótkie przemówienie.
- Szanowni państwo, szanowni mieszkańcy. To ogromny zaszczyt być teraz tutaj i otrzymywać od państwa mandat zaufania na te pięć lat. Oczywiście, wszystkim serdecznie dziękuję i przede wszystkim liczę na wspólną pracę. Dziękuję również radnym, na których także liczę. Mam nadzieję, że ta kadencja pokaże, że faktycznie Inowrocław leży mi na sercu - mówił Arkadiusz Fajok.

W inowrocławskim ratuszu we wtorek wybrano też Przewodniczącego rady miejskiej. Został nim Patryk Kaźmierczak z Koalicji Obywatelskiej, który zaznaczył, że mimo politycznych różnic będzie współpracował z nowym prezydentem

- Mamy w Inowrocławiu taką sytuację, że prezydent nie ma większości w radzie miejskiej - przypomina Patryk Kaźmierczak. - Ze swojej strony mogę zadeklarować tylko tyle, że jeżeli będą pojawiały się jakieś pomysły, co do których my będziemy mieli wątpliwości, to nie będziemy rozmyślnie głosować tak, jak mniejszość w poprzedniej kadencji, na zasadzie „nie, bo nie". Będziemy swoje decyzje w odpowiedni sposób uzasadniać - zapewnia Kaźmierczak.

Przypomnijmy: większość w inowrocławskiej Radzie Miejskiej ma Koalicja Obywatelska, która zawiązała nieformalną koalicję z kandydatem Trzeciej drogi. Robert Rychwicki został pierwszym wiceprzewodniczącym Rady, drugą wiceprzewodniczącą została Maria Żukowska.

Więcej w relacji Marcina Glapiak.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Przez wiele lat był burmistrzem Koronowa. Nie żyje radny Stanisław Gliszczyński

Przez wiele lat był burmistrzem Koronowa. Nie żyje radny Stanisław Gliszczyński

2025-08-04, 14:12
Przed nimi prawie 300 km drogi. Z Torunia wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę [wideo, zdjęcia]

Przed nimi prawie 300 km drogi. Z Torunia wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę [wideo, zdjęcia]

2025-08-04, 13:41
70-letni kierowca zmarł w szpitalu. Po wypadku na ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy

70-letni kierowca zmarł w szpitalu. Po wypadku na ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy

2025-08-04, 12:47
Plac Wolności zamknięty dla samochodów Kolejny etap rewitalizacji tej części Bydgoszczy [zdjęcia]

Plac Wolności zamknięty dla samochodów! Kolejny etap rewitalizacji tej części Bydgoszczy [zdjęcia]

2025-08-04, 11:43
Jedziemy rowerem nad Wisłę Wakacyjny przewodnik po regionie inny niż zwykle [zdjęcia]

Jedziemy rowerem nad Wisłę! „Wakacyjny przewodnik po regionie” inny niż zwykle [zdjęcia]

2025-08-04, 10:35
Koniec zakazu kąpieli w Jeziorze Czarnym we Włocławku. Znowu można się kąpać

Koniec zakazu kąpieli w Jeziorze Czarnym we Włocławku. Znowu można się kąpać

2025-08-04, 08:45
Więźniowie mają pracować dla Inowrocławia. Zrobią coś pożytecznego dla społeczeństwa

Więźniowie mają pracować dla Inowrocławia. „Zrobią coś pożytecznego dla społeczeństwa”

2025-08-04, 07:50
Remont ulicy i budowa drogi rowerowej. Prace na ul. Poznańskiej w Toruniu

Remont ulicy i budowa drogi rowerowej. Prace na ul. Poznańskiej w Toruniu

2025-08-03, 21:00
24 godziny pływali w Brdzie. Było wszystko - słońce, deszcz i wiatr. Brakowało tylko śniegu

24 godziny pływali w Brdzie. „Było wszystko - słońce, deszcz i wiatr. Brakowało tylko śniegu”

2025-08-03, 14:56
Wybitny bydgoski okulista, prof. Józef Kałużny ma swoją rzeźbę. Na skwerze stanęło... oko [zdjęcia]

Wybitny bydgoski okulista, prof. Józef Kałużny ma swoją rzeźbę. Na skwerze stanęło... oko [zdjęcia]

2025-08-03, 12:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę