Michał Zaleski: Będziemy pokazywać, jak pozytywnie zmienił się Toruń [Rozmowa Dnia]

2024-04-11, 08:59  Maciej Wilkowski/Redakcja
Prezydent Michał Zaleski/fot. Maciej Wilkowski

Prezydent Michał Zaleski/fot. Maciej Wilkowski

O swoich planach na przyszłość i o tym, czy jest zmęczony byciem prezydentem - mówił w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK ubiegający się o reelekcję w Toruniu Michał Zaleski.

To była największa niespodzianka - a zdaniem niektórych ekspertów - sensacja niedzielnych wyborów samorządowych. Prezydent Torunia Michał Zaleski nie wygrał w pierwszej turze, co więcej - zajął w niej drugie miejsce – zdobył 26,5 procenta głosów. Pierwszą turę wygrał w Toruniu Paweł Gulewski z Koalicji Obywatelskiej - uzyskał ponad 38 procent głosów.

Prezydent Torunia uważa, że przegrana to efekt październikowych rozstrzygnięć w wyborach parlamentarnych, które przeniosły się na poziom samorządowy. Nazwał to „potężną falą zmiatającą". W naszej rozmowie pojawił się wątek zmęczenia torunian dotychczasowym prezydentem. Sam Michał Zaleski zmęczony się jednak nie czuje - mówi, że to co robi, robi z pasją i zaangażowaniem. - Zmęczenia nie czuję, a czy ludzie są mną zmęczeni? Myślę, że bardziej zaciekawieni, chcąc sprawdzić, czy ktoś inny da sobie równie dobrze radę lub nawet lepiej? – mówi prezydent.

Żeby wygrać w drugiej turze, Michał Zalewski nie tylko musi zmobilizować swój elektorat, ale też znaleźć poparcie wśród tych wyborców, którzy na niego nie głosowali. Jak zamierza to zrobić? - W najbliższych dniach moja kampania skupi się między innymi na prezentowaniu tego, jak pozytywnie zmienił się Toruń oraz przekonywaniu, że warto stawiać na doświadczenie - zapowiada. - Będziemy odpowiadać na pytania, które pojawiają się najczęściej - jak poradzić sobie ze sprawami społecznymi, z inwestycjami, jak rozwinąć transport publiczny, ale też jak zadbać o to, aby Toruń był dostrzegany w skali nie tylko Polski, ale i całej Europy.

Michał Zaleski nie ukrywał, że - jeśli wygra - czeka go trudna kadencja ze względu na to, że większość w Radzie Miasta ma Koalicja Obywatelska i będzie musiał wypracować taką formę współpracy z nią, by była korzystna dla miasta i mieszkańców.

Cała „Rozmowa Dnia” poniżej

INNE ROZMOWY DNIA

PR PiK - Rozmowa dnia - Michał Zaleski

Region

Po utracie wzroku usuwają się w cień. Bydgoski Ośrodek Homer przywraca nadzieję

Po utracie wzroku usuwają się w cień. Bydgoski Ośrodek Homer przywraca nadzieję

2024-10-19, 09:30
Oblężenie Politechniki Bydgoskiej. Setki maturzystów odwiedzają Inżynieralia [wideo, zdjęcia]

Oblężenie Politechniki Bydgoskiej. Setki maturzystów odwiedzają Inżynieralia [wideo, zdjęcia]

2024-10-19, 08:00
Pielgrzymi na włocławskiej tamie. Modlitwa w 40. rocznicę śmierci bł. ks. Popiełuszki [zdjęcia]

Pielgrzymi na włocławskiej tamie. Modlitwa w 40. rocznicę śmierci bł. ks. Popiełuszki [zdjęcia]

2024-10-18, 21:18
Uzbrojony napastnik, ładunek wybuchowy i szkoła pełna uczniów. Ćwiczenia w Sępólnie [zdjęcia]

Uzbrojony napastnik, ładunek wybuchowy i szkoła pełna uczniów. Ćwiczenia w Sępólnie [zdjęcia]

2024-10-18, 18:34
Wojewoda Sztybel z apelem: Nie zapisujcie ks. Jerzego Popiełuszki do PiS-u. Jest odpowiedź

Wojewoda Sztybel z apelem: „Nie zapisujcie ks. Jerzego Popiełuszki do PiS-u". Jest odpowiedź

2024-10-18, 17:27
Kosiniak-Kamysz: Szefem centrum szkolenia NATO-Ukraina w Bydgoszczy będzie Polak

Kosiniak-Kamysz: Szefem centrum szkolenia NATO-Ukraina w Bydgoszczy będzie Polak

2024-10-18, 16:37
Śmiertelny wypadek w gminie Rypin. 28-letni kierowca opla zginął na miejscu

Śmiertelny wypadek w gminie Rypin. 28-letni kierowca opla zginął na miejscu

2024-10-18, 15:03
Pożar kamienicy w centrum Bydgoszczy Z budynku ewakuowano 16 osób - AKTUALIZACJA [zdjęcia]

Pożar kamienicy w centrum Bydgoszczy! Z budynku ewakuowano 16 osób - AKTUALIZACJA [zdjęcia]

2024-10-18, 13:18
Apel w sprawie budowy Centrum Camerimage. Toruńscy radni piszą do ministerstwa

Apel w sprawie budowy Centrum Camerimage. Toruńscy radni piszą do ministerstwa

2024-10-18, 11:46
Cztery samochody zderzyły się pod Inowrocławiem. Jedna osoba trafiła do szpitala

Cztery samochody zderzyły się pod Inowrocławiem. Jedna osoba trafiła do szpitala

2024-10-18, 10:57
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę