Złapać za rower i ruszyć przed siebie. Wybudowano ścieżkę ze Świecia do Głogówka Królewskiego

2023-11-28, 18:10  Marcin Doliński/Redakcja
Po wielu lat oczekiwania mieszkańców oddano do użytku ścieżkę rowerową ze Świecia do Głogówka Królewskiego/fot: Marcin Doliński

Po wielu lat oczekiwania mieszkańców oddano do użytku ścieżkę rowerową ze Świecia do Głogówka Królewskiego/fot: Marcin Doliński

Zadowoleni są wszyscy – kierowcy i rowerzyści. Powiat świecki zakończył budowę ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej Świecie – Głogówko Królewskie. Od lat walczyli o nią mieszkańcy.

Na tę drogę czekali wszyscy, nie tylko rowerzyści i piesi, ale także kierowcy. Teraz będzie bezpiecznie – To będzie na pewno ulga, nie będą się mijać na drodze, tylko pojadą ci, którzy jeżdżą rowerami, będą jeździć ścieżką rowerową – powiedział jeden z mieszkańców. – Wiadomo, nie będzie żadnych stłuczek. Dla nas to ulga – dodał kolejny z mężczyzn.

Mieszkańcy i kierowcy zgodnie podkreślają, że nowa droga rowerowa wpłynie na mniejszą liczbę kolizji i groźnych sytuacji na trasie. – Zapewne mieszkańcom przyda się takie udogodnienie, a i poprawi to bezpieczeństwo, w znacznym stopniu. Rowerzyści z tamtych stron mają wygrane, kierowcy też będą pewniej czuć się na drodze.

Dodatkowo zwrócono uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. – Droga na Głogówko była potrzebna już wiele lat temu. Dzieciaki przecież idą do szkoły. Przez samochody dla bezpieczeństwa trzeba było chodzić z dziećmi. Ta ścieżka to była potrzebna już dawno.

Po zakończonym remoncie Drogi Krajowej numer 91 będzie można bezpiecznie rowerem dojechać ze Świecia aż do Chełmna.

Relacja Marcina Dolińskiego

Region

Dlaczego nie zainwestował w obrazy Picassa Wojciech Fibak gościem Rozmowy Dnia

Dlaczego nie zainwestował w obrazy Picassa? Wojciech Fibak gościem „Rozmowy Dnia”

2024-07-02, 08:59
Rekord projektów zgłoszonych do BBO. Głosowanie zacznie się jeszcze w lipcu

Rekord projektów zgłoszonych do BBO. Głosowanie zacznie się jeszcze w lipcu

2024-07-02, 07:51
Wypadł z trzeciego piętra akademika, był pijany. Władze UMK reagują na wypadek studenta

Wypadł z trzeciego piętra akademika, był pijany. Władze UMK reagują na wypadek studenta

2024-07-01, 20:15
Morawiecki w regionie: Zleciliśmy badania, żeby wyłonić najlepszego kandydata na prezydenta

Morawiecki w regionie: Zleciliśmy badania, żeby wyłonić najlepszego kandydata na prezydenta

2024-07-01, 19:37
Drzewo Roku wybrane. Kasztanowiec z parku Witosa w Bydgoszczy był blisko podium

Drzewo Roku wybrane. Kasztanowiec z parku Witosa w Bydgoszczy był blisko podium

2024-07-01, 19:15
Matka biła trzyletnią Zuzię, dziewczynka zmarła. Sąd Okręgowy w Toruniu ogłosił wyrok

Matka biła trzyletnią Zuzię, dziewczynka zmarła. Sąd Okręgowy w Toruniu ogłosił wyrok

2024-07-01, 18:06
UMK zawiadamia prokuraturę. Chodzi o dyplom szefowej toruńskiej fundacji

UMK zawiadamia prokuraturę. Chodzi o dyplom szefowej toruńskiej fundacji

2024-07-01, 17:52
Dowodził toruńską komendą, teraz szefuje bydgoskiej. Nowy komendant objął stanowisko

Dowodził toruńską komendą, teraz szefuje bydgoskiej. Nowy komendant objął stanowisko

2024-07-01, 16:43
Jasna Góra czeka na pielgrzymów. Grupy już zwarte i gotowe, ale zawsze można dołączyć

Jasna Góra czeka na pielgrzymów. Grupy już zwarte i gotowe, ale zawsze można dołączyć!

2024-07-01, 15:00
Pożar w części technicznej Szpitala MSWiA w Bydgoszczy. Ekipa kładła papę [zdjęcia]

Pożar w części technicznej Szpitala MSWiA w Bydgoszczy. Ekipa kładła papę [zdjęcia]

2024-07-01, 13:36
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę