Burmistrzowie na konwencie w Janowcu Wielkopolskim. Wśród tematów dotacje na inwestycje

2022-12-02, 14:55  Marcin Glapiak/Redakcja
Ponad 20 burmistrzów spotkało się w Wieży Ciśnień w Janowcu Wielkopolskim /fot. Marcin Glapiak

Ponad 20 burmistrzów spotkało się w Wieży Ciśnień w Janowcu Wielkopolskim /fot. Marcin Glapiak

Ponad 20 samorządowców przyjechało na XIII posiedzenie Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Janowcu Wielkopolskim. W spotkaniu bierze udział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

– Z samorządowcami zawsze warto i trzeba rozmawiać. Bardzo dziękuję za kolejne zaproszenie na konwent burmistrzów. Są to bardzo ważne gremia, gdzie poruszane są bieżące problemy, tematy, które łączą administrację rządową z administracją samorządową – wyjaśnia wojewoda. – Na pewno będziemy mówić o postępach w zakresie realizacji inwestycji Polskiego Ładu, naborze w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023, bo to kolejne 150 mln zł w obszarze infrastruktury drogowej – zapowiadał przed posiedzeniem.

– Dla nas jako gminy Janowiec Wielkopolski najbardziej frapująca sprawy to Program Inwestycji Strategicznych i Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, a także program „Ciepłe mieszkanie”, do którego zamierzamy przystąpić – mówi Leszek Grzeczka, burmistrz Janowca Wielkopolskiego. Jak wskazuje, podczas konwentu samorządowcy mogą wymienić się doświadczeniami i pozyskać wiedzę np. na temat interpretacji przepisów. – Interesują nas jak zawsze sprawy finansowe, kwestie dofinansowania do inwestycji, które prowadzimy w województwie kujawsko-pomorskim – tłumaczy Dariusz Witczak, burmistrz Kruszwicy.

W czasie konwentu omawiana jest też kwestia dodatków węglowych i dystrybucji węgla na terenie naszego województwa.

Więcej w materiale Marcina Glapiaka.

Materiał Marcina Glapiaka

Region

Poprawa relacji z UE sukcesem rządu. Porażką  przegrana kampania prezydencka [Rozmowa Dnia]

Poprawa relacji z UE sukcesem rządu. Porażką – przegrana kampania prezydencka [Rozmowa Dnia]

2025-10-15, 09:04
Mieszkańcy przy ul. Sobieskiego w Toruniu bez ogrzewania. Budynki nie są podłączone do sieci ciepłowniczej

Mieszkańcy przy ul. Sobieskiego w Toruniu bez ogrzewania. Budynki nie są podłączone do sieci ciepłowniczej

2025-10-15, 08:43
Z roku na rok jest coraz lepiej. ITD w regionie podsumował kontrole autobusów szkolnych

Z roku na rok jest coraz lepiej. ITD w regionie podsumował kontrole autobusów szkolnych

2025-10-15, 07:50
Ruszyły wielkie zakupy Powiat świecki uzupełnia sprzęt na wypadek różnych kataklizmów

Ruszyły wielkie zakupy! Powiat świecki uzupełnia sprzęt na wypadek różnych kataklizmów

2025-10-15, 06:50
Oto nowi konsultanci w ochronie zdrowia. To oni będą doradzać wojewodzie w najważniejszych sprawach

Oto nowi konsultanci w ochronie zdrowia. To oni będą doradzać wojewodzie w najważniejszych sprawach

2025-10-14, 19:41
Piękno nie zna wieku. W Bydgoszczy rozpoczął się nabór do konkursu Miss 80. Znamy wymagania

Piękno nie zna wieku. W Bydgoszczy rozpoczął się nabór do konkursu Miss 80+. Znamy wymagania

2025-10-14, 18:36
Katedra Biofizyki Collegium Medicum w Bydgoszczy uroczyście świętowała swoje 40-lecie

Katedra Biofizyki Collegium Medicum w Bydgoszczy uroczyście świętowała swoje 40-lecie

2025-10-14, 17:24
Gęsta mgła w regionie. Synoptycy ostrzegają  widoczność może spaść do 200 metrów

Gęsta mgła w regionie. Synoptycy ostrzegają – widoczność może spaść do 200 metrów

2025-10-14, 16:35
20-latek zaatakował kuriera i ukradł towar. Wpadł w ręce bydgoskich policjantów. Grozi mu 20 lat więzienia

20-latek zaatakował kuriera i ukradł towar. Wpadł w ręce bydgoskich policjantów. Grozi mu 20 lat więzienia

2025-10-14, 15:30
Artystyczna wieś Brzózki w gminie Szubin została jednym z Cudów Polski

Artystyczna wieś Brzózki w gminie Szubin została jednym z Cudów Polski!

2025-10-14, 14:23
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę