Sobota, 22 lutego 2020 r.   Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra
Polskie Radio PiK » Radio Planet i Komet

Do posłuchania

Audycja z 10 lutego 2020

Redmond, mamy problem! – woła świat zawodowej astronomii na widok hordy satelitów Starlink dokonującej inwazji na niebo gwiaździste. Sprawa jest na tyle poważna, że domaga się rozwinięcia w „Radiu Planet i Komet”. Tymczasem w Toruniu powstaje... klasa NASA! A w niej być może czytać będą najnowsze przygody George’a z książki Lucy i Stephena Hawkingów.
Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 10.02.2020

Audycja z 27 stycznia 2020

Słuchacze alarmują o dziwnych obiektach na niebie ostatnimi wieczorami! Czy to UFO nadlatuje? W „Radiu Planet i Komet” rzuciliśmy więcej światła na te tajemnicze światełka... Nie mniej tajemnicza jest Betelgeza, której blask zaskakująco i nieustannie spada – czy to już koniec najsłynniejszej gwiazdy Oriona? O tym również Piotr Majewski i Jerzy Rafalski mówili w ostatni poniedziałkowy wieczór stycznia.
Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 27.01.2020

Audycja z 13 stycznia 2020

Co się dzieje z Betelgezą? Jedna z najjaśniejszych gwiazd Oriona gwałtownie słabnie! O nowej porze, po godz. 21.00 w „Radiu Planet i Komet” Podążyliśmy tropem tej tajemnicy... Przyjrzeliśmy się też nowemu obliczu Drogi Mlecznej oraz rozdaliśmy ostatnie egzemplarze naszego Astrokalendarza.
Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 13.01.2020

Audycja z 23 grudnia 2019

Oto Solaris wschodzi nad Pirxem, czyli jak wybraliśmy imiona dla „polskiej” gwiazdy i jej planety. Wiemy jaka gwiazda zaświeci pierwsza na wigilijnym niebie. Było też o magii bożonarodzeniowej nocy. Dowiedzieliśmy się też co nowego w „Uranii”; świąteczny numer jest pełen niespodzianek i można było go wygrać w ostatniej w 2019 roku audycji.
Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 23.12.2019

Audycja z 9 grudnia 2019

Grudniowe spotkania na niebie i na antenie rozpoczęliśmy od iście „kosmicznych” wieści. Planeta wokół białego karła - takie rzeczy nie śniły się astronomom! A jednak... Za to śniła się uczonym wielka kamera do rejestrowania obrazów Wszechświata, w związku z czym rozszyfrowaliśmy skrót LSST. Nadaliśmy też nowe znaczenie imieniu Hera ;)
Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 09.12.2019
123