Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wakacyjne PiKtogramy
Ogłoszenie własne nadawcy

Pomysł na działkę

Pomysł na działkę... fot. pixabay.com
Pomysł na działkę... fot. pixabay.com
Fundator nagród
Fundator nagród
Własna działka może być wspaniałym miejscem letniego wypoczynku. Zanim jednak zacznie ona spełniać swoją funkcję, trzeba odpowiednio ją przygotować i dostosować do własnego trybu spędzania wolnego czasu. Jak urządzić ogródek działkowy? Czy metamorfoza ogrodu jest trudna? Czy wymaga od nas dużego nakładu pracy? Co zrobić, by w swoim ogrodzie poczuć się zupełnie inaczej niż dotychczas? Jak urządzić działkę rekreacyjną, by stała się miejscem, w którym będziemy chętnie spędzać swój wolny czas? Jak wybrać rośliny do ogrodu i czym się kierować? Podpowiadamy!

Karol Dąbrowski - nasz zaprzyjaźniony architekt krajobrazu i ekspert audycji „Raz na zielono” - przez całe lato będzie udzielać cennych wskazówek działkowcom i właścicielom ogrodów. Podpowie jak samodzielnie zaprojektować ogród. Sugestie Słuchaczy bardzo mile widziane. Będą konkursy a z nimi również atrakcyjne nagrody.

W skrzynce e-mail pod adresem lato@radiopik.pl czekamy na zdjęcia działek, rabatek, grządek, oczek wodnych, okazów warzyw, owoców, własnoręcznie wykonanych pergoli, huśtawek, ławeczek... Laureatów nagrodzimy upominkami, a zdjęcia zamieścimy na naszej podstronie.
Fundator nagród
W wakacyjne piątki ruszamy między grządki. Ok. 11.15 zaprasza Małgorzata Burchardt.

Fundator nagród:Pomysł na działkę... fot. pixabay.com

Działkowe plony

Nasza akcja fotograficzna nabiera rumieńców. Słuchacze „Wakacyjnego Radia PiK” coraz śmielej dzielą się plonami swojej pracy w przydomowych ogródkach i na działkach – pięknie dziękujemy! Jesteśmy pełni podziwu dla Państwa pomysłowości i pracowitości oraz gratulujemy efektów! Przesłane prezentacje rzykłady zamieszczamy w galerii zdjęć.

Czekamy na dalsze fotorelacje z działek i ogródków naszych Słuchaczy.
Na zdjęcia i opisy czekamy pod adresem: lato@radiopik.pl.
Do usłyszenia!

Ostatnie laury i wyróżnienia

Nasza działka. Fot. Barbara i Piotr Domańscy
Nasza działka. Fot. Barbara i Piotr Domańscy
Nasz konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy setki zdjęć, a wybór zwycięzców poszczególnych edycji nierzadko był dla nas szalenie trudny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i raz jeszcze gratulujemy laureatom!

Sądząc po popularności naszej akcji, mamy nadzieję na powtórkę za rok ;) Do usłyszenia i zobaczenia!

- Witamy z działki ROD „Jedność” w Bydgoszczy! Działkę uprawiamy od ponad 30 lat. Przeszliśmy przez wszystkie etapy: warzywa, drzewa owocowe, tunele foliowe, itp. Obecnie mamy głównie rabaty z kwiatami. Na załączonych zdjęciach prezentujemy kilka naszych kompozycji. Pozdrawiamy, Barbara i Piotr Domańscy.

Po prostu bajka! Na pierwszy rzut oka widać efekty wytężonej pracy i pomysłowości naszych laureatów – to musi być nagroda :) Gratulujemy!

Nasze oczy cieszy ogródek Pani Teresy!

Przydomowy ogródek Pani Teresy z Barcina
Przydomowy ogródek Pani Teresy z Barcina
Przed nami ostatni tydzień wakacyjnej akcji na najpiękniejszą działkę, ogródek lub klomb. Warto się pośpieszyć ze zdjęciami pod adres: lato@radiopik.pl. Czekamy do 27 sierpnia!

Tymczasem kolejna działka zyskuje nasz podziw, a właścicielce niesie laury!

- Dzień dobry! Mój przydomowy ogródek to moja wielka pasja i miłość do kwiatów. Codziennie rano witają mnie różnorodną barwą i pięknym zapachem, poprawiają nastrój i napawają radością życia. Pozdrawiam całe Radia PiK, Teresa z Barcina.

Brawo, Pani Tereso! Z przyjemnością podziwiamy efekty Pani pracy, a zwłaszcza ich kolorystykę. Mamy nadzieję, że voucher na zakupy w sklepie fundatora nagród sprawi przyjemność i Pani :)

Z końcem lipca kolejny zwycięzca!

Popularność naszej akcji wykracza już poza granice kujawsko-pomorskiego!
Zwycięzcy kolejnej edycji wakacyjnego konkursu „Pomysł na działkę” piszą:

„Tu słuchacze ze Śląska! Pozdrawiamy brata (i szwagra) Michała, który jest obecnie na kwarantannie z powodu Covid-19. Podczas tej przymusowej przerwy zaprosił nas po jednej z Państwa audycji do przesłania zdjęć na konkurs do Radia Pomorza i Kujaw. Nasz ogród w malowniczych Zawadach (gmina Popów) to znakomite miejsce na relaks, ale i sporo pracy w warzywniku. Dodatkową atrakcją są bardzo długie trasy kajakowe... Zapraszamy i pozdrawiamy - Iza i Karol”.

Naszym słuchaczom z południa Polski dziękujemy i życzymy dużo zdrowia! A kolejnych chętnych zapraszamy do zabawy pod adresem: lato@radiopik.pl.

Kolejne laury w działkowym konkursie!

Drugą odsłonę naszej zabawy wygrywają Słuchacze, którzy nadesłali zdjęcia opatrzone kilkoma zdaniami:

Wakacyjne i słoneczne pozdrowienia z miejscowości Małe Łąkie! W załączniku przesyłamy kilka zdjęć z naszej działki, na której wciąż coś się zmienia :) Wraz z małżonką uprawiamy ją już ponad 10 lat. Pracy przez cały rok pracy jest co niemiara - tym bardziej że działka znajduje się na piaskach. Na szczęście własnej produkcji kompost, nawóz z pokrzyw oraz deszczówka sprawiają, że rośliny mają się całkiem nieźle. Pozdrawiamy, Gabriela i Andrzej”.

Gratulujemy! Przypominamy, że wakacyjny konkurs fotograficzny dla działkowców i ogrodników trwa w najlepsze, a na zdjęcia słuchaczy czekamy pod adresem: lato@radiopik.pl. Nagrody czekają!

Pierwsze zwycięstwo!

Laureatką premierowej edycji wakacyjnej zabawy została pani Barbara Naparta z Osia, która pisze tak:

Kłaniają się Bory Tucholskie! Przekazuję fragment mojego serca, które bije w rytm pór roku i pozwala zachować poczucie szczęścia dzięki pracy w ogrodzie”.

Gratulujemy i pozdrawiamy! Pani Basia zdobywa voucher o wartości 100 złotych na zakupy u fundatora nagród (ważny do końca października br.).


Pomysł na ogród? Można go urządzić wygodnie i efektownie. Wystarczy uruchomić wyobraźnię lub posłuchać fachowca. Działkową przestrzeń pomoże nam zaplanować Karol Dąbrowski, architekt krajobrazu i ekspert audycji „Raz na zielono”, z którym rozmawia Małgorzata Burchardt.

12